tereza5
10.02.10,15:01
Prosím Vás, ak dodám službu/prenájom zamestnancov/ do Rakúska nezdanitelným FO, musím sa zaregistrovat v Rakúsku, alebo ako platca DPH pripočítam k cene služby DPH a zaplatím?
Ďakujem
tereza5
11.02.10,16:17
Prosím, nevie mi nikto poradit?
Hytat
14.02.10,14:06
mne to vychadza, ze pouzijes §15, ods.1, t.j. miesto dodania sluzby je Rakusko, fakturujes bez DPH, na fakture odkazes, ze si to maju zdanit sami . Das do suhrnneho vykazu
Jarusik
16.02.10,12:18
No keďže ide o nezdaniteľnú FO v Rakúsku, vychádzala by som z § 15 ods. 2, t.j. miestom dodania služby osobe inej ako zdanitľnej osobe je miesto, kde má dodávateľ služby sídlo alebo miesto podnikania... T.j. na faktúre uplatniť 19 % dph.