nellika
10.02.10,16:02
Ahoj, pouzivate niekto pay pay ucet?? Co sa s nimi teraz stalo? Viete o tom niekto nieco? Doplnila som si ucet o 100€ a ani chyru ani slychu o peniazoch, a ani mi neodpovedaju z centraly, dufam, ze som neprisla o peniaze. Doteraz to vsetko fungovalo, tak nechapem.:(
Zoltán Kovács
10.02.10,15:12
Nestraš. Ja bežne používam paypay na zahraničné platby a zatiaľ všetko funguje. Aj prijímanie peňazí, aj odosielanie.
Asi mesiac fungovali pod transfers.com, ale teraz znova sú na paypay.com, resp. .sk

A poslala si na správny účet? Totiž na Slovensku už nemajú účet. Pre SR je zriadený vo Viedni.
Zoltán Kovács
10.02.10,19:19
Upozornenie pre všetkých používateľov paypay účtu, hlavne pre tých ktorí majú obchodný účet. Pri platbách do zahraničia, ale aj pri prijatí peňazí zvýšili svoje poplatky enormne. Pri väčších sumách (napr. pri platbe 233 eur do ČR si stiahnú 15 eur ako poplatok), sa oplatí informovať sa v klasickej banke, koľko vás stojí platba.
Južanka
11.02.10,12:58
Ja mám tiež problémy s prihlásením a viem, že je takých ľudí veľa.
Niekomu sa to dá nastaviť v prehliadači, cez nástroje a zrušiť tam funkciu kontrolovať zrušenie certifikátov, ale mne sa k tomu nejak nedarí dopracovať. Ešte je vraj ďalšia možnosť, to mi tvrdia PayPay, totiťž som sa ich pýtala a prišlo mi toto:

V poslednej dobe sa objavil na internete virus, ktory napada rozne internetove stranky a zatazuje servre opakovanymi nacitaniami stranok v kratkom casovom rozpati.

V pripade tohoto vyrusu sa na nasich servroch automaticky blokuje IP uzivatela na 24 hodin a pocitac uzivatela sa viac nespoji s nasim servrom.

Prosime, skontrolujte si vas pocitac, ci neobsahuje virus pripadne nam zaslite vasu IP adresu a mozeme zistit, ci vasa IP nebola blokovana.

Vasu IP adresu zistite napr. Kliknutim na tento odkaz: http://en.utrace.de/

A vraj už mi to odblokovali, ale aj tak mi to nefunguje, a avast mi žiaden vírus nenašiel...
Zoltán Kovács
11.02.10,13:00
Mne ide bez problémov, práve celé doobedie som dopisoval s ich slovenskou administrátorkou (Veronika), ohľadne enormného zvýšenia poplatkov.
Južanka
11.02.10,13:08
Počula som , že majú asi nový certifikát, preto to nefunguje a treba si zmeniť nastavenia v prehliadači. Ale mne sa to aj tak nedá, tak nech sa to aspoň niekomu :(
Južanka
11.02.10,13:11
O zvýšení poplatkov som zatiaľ nevedela, ale "pozitívna" správa :( Ale vlastne mi je to teraz jedno, aj tak sa tam neviem dostať. To čo som tam predchvíľou okopírovala-ten mail, mi poslala tá Veronika.
Ešte som našla o tom diskusiu tuto:
http://www.lupa.cz/clanky/paypay-ma-problemy/nazory/vse/
Zoltán Kovács
11.02.10,13:24
svk_businessman
11.02.10,18:02
Ja by som sa chcel spytat ci sa za kazdu platbu cez paypal aj nieco plati. Napr ked si objednam nejaky tovar z ebayu za 20 dolarov a platim cez paypal tak ci su za to aj nejake poplatky ci uz paypalu alebo banke. Dakujem
Zoltán Kovács
11.02.10,19:23
Ja by som sa chcel spytat ci sa za kazdu platbu cez paypal aj nieco plati. Napr ked si objednam nejaky tovar z ebayu za 20 dolarov a platim cez paypal tak ci su za to aj nejake poplatky ci uz paypalu alebo banke. Dakujem

Pozor toto je PAYPAY a nie paypal. Inak ak dobre viem tak paypal tak isto berie z každého pohybu poplatok, hlavne ak ti platíš.
convict
17.02.10,19:01
Pozor toto je PAYPAY a nie paypal. Inak ak dobre viem tak paypal tak isto berie z každého pohybu poplatok, hlavne ak ti platíš.PayPal poplatky plati zvycajne obchodnik. Nakupujuci neplati nic navyse. Iba vo zvlastnych pripadoch plati poplatky strana odosielajuca peniaze. PayPay bol do nedavna jeden z najlacnesich ... uz nie je.
sikami
22.07.10,08:11
Nestraš. Ja bežne používam paypay na zahraničné platby a zatiaľ všetko funguje. Aj prijímanie peňazí, aj odosielanie.
Asi mesiac fungovali pod transfers.com, ale teraz znova sú na paypay.com, resp. .sk

A poslala si na správny účet? Totiž na Slovensku už nemajú účet. Pre SR je zriadený vo Viedni.

Dobry den, prosim Vas ako funguje ta platba do OberBank, paypay to ma uvedene teraz na stranke, som to overovala, je to vazne rakusky ucet. Ja mam v TB, potrebujem vlozit na svoj paypay, ale neviem, ci to teraz nebude brane ako medzinarodny platobny styk, kedze tam maju IBAN. Diky za radu, z centraly PAYPAY uz cakam dva dni na odpoved a nic. Sika
Alenka76
22.07.10,09:43
Dobrý deň,
ja mám tiež paypal účet a znamená to pri platbe, že ak ho máte aj vy aktivovaný, tak vám príjemca dá emailovú adresu, na ktorú vy zašlete požadovanú sumu cez paypal. vy sama sebe nemusíte zasielať na účet žiadne peniaze, pretože paypal je prepojený s vašim bankovým kontom. paypal je ako keby nejaká medzistanica medzi príjemcom a odosielateľom.
Niektoré e-shopy majú už rovno spravené prepojenie na paypal platbu tak, že keď kliknete na uhradiť cez Paypal, rovno vás to hodí na paypal účet a vy už len jedným tlačítkom potvrdíte že to chcete zrealizovať. do pár dní vám z účtu peniaze odídu. neplatíte nič navyše. ale ak vám niekto cez paypal pošle peniaze, tak vám za to paypal strhne nejaký poplatok medzi 2-3% tuším.
sikami
22.07.10,10:04
ja nemam paypal ale paypay, doteraz to bolo tak, ze som si z osobneho v TB poslala na paypay, zberny ucet, lenze naposledy v novembri, teraz zmenili banku ten zberny ucet je uz len v oberbank v rakusku. skusila som urobit nieco ako vyziadat peniaze cez mail, medzi dvoma paypay uctami, lenze zase mi to len ponuklo pouzit zostatok z paypay uctu, ktory nebol dostatocny. tak som nepokracovala dalej. S.
profesional
22.07.10,13:33
Co sa tyka PayPay, tak mam z toho co sa s nimi deje ze asi maju problem s NBS. Nakolko nas aktualny zakon o bankach uz aktualne upravuje aj institucie internetovych penazi. A aj ked sa tvaria ako americka firma, k realnej cinnosti dochadza na uzemi SR a preto spadaju pod nasu legoslativu a dohlad nasej NBS. Ako tak hladim na podmienky v zakone a to ako funguje PayPay, obavam sa, ze asi maju dost problemy aby ich cinnost bola v sulade s platnou legislativou SR co sa tyka institucii elektronickych penazi. Preto asi ej ten presun do Rakuska.
xfenix
23.07.10,08:42
Pozdravujem. Ja mam paypay ucet a uz viac ako mesiac nemam cca 500 eur, ktore som si v spravnom domneni ze paypay ide dole brehom a zrejme jeho podnikanie nie je uplne legalne a s cistymi umyslami, chcela vybrat na bezny ucet, klasicky prevodom ako stale.
Previedla som, v paypay uz nemam nic, ale peniaze neprisli. Kontaktne centrum odpoveda raz za dva tyzdne ak sa vobec unuva, inak nic. Este chvilu pockam, ale uz mam pocit ze o peniaze som nadobro prisla.
A mimochodom, podla NBS podnikaju bez licencie. Podnety na cinnost paypay na Slovensku vraj zbieraju a odovzadaju policii. Tolko k aktualnej situacii v paypay. Neviem co si o tom mysliet.