demeter
10.02.10,17:14
Učtujem v mrp vin.JU mam verziu 6.10,nemam tam sklad,chcem sa spytať či nahradne diely na opravu traktora ,ktore hned použijem pri oprave, do PD budem pisať do materialu a vytvorim v analityke material priamo do spotreby,tiež tam budem pisať pracovne oblečenie a kanc.potreby.Notebook mam dať do režie alebo do materialu,a mam ho viesť v evidencii drobneho majetku.Je to spravne.Dakujem.
mysimis
10.02.10,16:19
Učtujem v mrp vin.JU mam verziu 6.10,nemam tam sklad,chcem sa spytať či nahradne diely na opravu traktora ,ktore hned použijem pri oprave, do PD budem pisať do materialu a vytvorim v analityke material priamo do spotreby,tiež tam budem pisať pracovne oblečenie a kanc.potreby.Notebook mam dať do režie alebo do materialu,a mam ho viesť v evidencii drobneho majetku.Je to spravne.Dakujem.

Náhradné diely, kanc. potreby - nákup materiálu
Notebook - nákup materiálu - členenie nákup drobného majetku /evidovať/
nikula
10.02.10,18:00
Zaevidujem nákup materiálu, potom vo výkaze o majetkoch a záväzkoch mám tento materiál v zásobach. Ale ja ho v skutočnosti už nemám, lebo som ho spotrebovala na služby. Ako to vlastne má byť, aby som ten materiál odpísala? Alebo jednoducho vo výkaze o M a Z, uvediem 0 EUR a vo výkaze o Príjmoch a výdavkoch bude evidovaný nákup materiálu.
mysimis
10.02.10,18:07
To, že Ty to zaúčtuješ do nákupu materiálu neovplyvní výkaz o MaZ, lebo toto sa tam neprenáša. Nákup materiálu máš len vo výkaze o PaV. Do výkazu o MaZ si prenášaš lúdaje zo skladu.
demeter
11.02.10,15:55
Ďakujem za odpoveď ,chcem sa ešte spýtať v roku 2009 som všetko daval do režie mam to v denniku prepisať.Ďakujem.
mysimis
11.02.10,19:32
Ďakujem za odpoveď ,chcem sa ešte spýtať v roku 2009 som všetko daval do režie mam to v denniku prepisať.Ďakujem.

Ja by som to určite opravila.
demeter
12.02.10,15:06
Chcem sa ešte spýtať sprej na komare mam dať do režie alebo material,brusenie reťaze na mot.pilu režia alebo material.Ďakujem.
mysimis
12.02.10,15:10
Brúsenie reťaze - réžia
Sprej na komáre - réžia
Katka2
12.02.10,15:23
Ja by som dala aj sprej na komáre na nákup materiálu. A bol hneď vydaný do spotreby. Ale to je podľa mňa na individuálne, podľa vypracovanej internej smernice.