zbojnikjuraj
11.02.10,06:32
chcem Vas poprosit o radu. Od istej splatkovej spolocnosti som kupil na splatky tovar, ktory som ale nevyplatil cely. Oni na mna neskor podali podnet na trestne stihanie, ktore aj zacalo, ale prokurator ho zrusil pretoze to bolo premlcane. Chcem sa spytat: moze po tomto rozhodnuti byt vydany Okr. sudom platobny rozkaz a prebiehat exekucia ? Proti rozhodnutiu prokuratora nebola staznoznost pripustna. Za kazdy prispevok vopred dakujem.
Mária27
11.02.10,07:39
Voči platobnému rozkazu môžeš dať odpor. Súd potom nariadi pojednávanie, na ktorom vznesieš námietku premlčania, ktorú súd uzná. Akonáhle súd rozhodne o veci, nemôže sa už prejednávať znova.

A nauč sa dávať poriadne nadpisy, z tohto nik nevie, o čo v téme ide.
marjankaj
11.02.10,07:44
Ahoj:D:D:D
zbojnikjuraj
11.02.10,08:03
dik za radu ..... a ked som nevzniesol tu namietku?? mam vlastne 2 dokumenty: 1 uznesenie prokuratora o zruseni tr.stihania a 2 neskorsi platobny rozkaz voci ktoremu som sa neodvolal
Mária27
11.02.10,08:47
Prokuratúra nie je súd.
elaurie
11.02.10,09:08
dik za radu ..... a ked som nevzniesol tu namietku?? mam vlastne 2 dokumenty: 1 uznesenie prokuratora o zruseni tr.stihania a 2 neskorsi platobny rozkaz voci ktoremu som sa neodvolal

Ak si nepodal voči platobnému rozkazu odpor, si povinný zaplatiť.
Chobot
11.02.10,09:31
dik za radu ..... a ked som nevzniesol tu namietku?? mam vlastne 2 dokumenty: 1 uznesenie prokuratora o zruseni tr.stihania a 2 neskorsi platobny rozkaz voci ktoremu som sa neodvolal

AK si nevzniesol námietku voči plat. rozkazu, tak si vlastne uznal dlh a si povinný ho uhradiť. Teraz je už neskoro, ak plat. rozkaz nadobudol právoplatnosť.