psps
11.02.10,09:02
Čo je to ten bookface? Ako sa používa? Kde ho nájsť? Všade kde idem, tak len počúvam: Som aj na bookface!
Ani neviem ako sa to píše. Vždy len vytreštím oči :eek: a pomyslím si: A to zasa čo je za novinku? Aj keď to asi novinka neni, to len ja som zaspala dobu.
andreaS
11.02.10,08:08
je to presne naopak... ide o socialnu siet facebook ;)

www.facebook.com
mpca
11.02.10,08:10
mno ono je to "fejsbúk" alebo facebook a dá sa nájsť/otvoriť na www.facebook.com ;)
salvosko
11.02.10,08:10
Ty ešte nie si na fejsbuku? Každý je!
dalid
11.02.10,08:48
Ty ešte nie si na fejsbuku? Každý je!

JA NIE! A ani nebudem. Škoda že tu nemáme takého smajlíka, ako napr. na Skype - (finger) :D:D

Nevidím dôvod. Cudzí ľudia ma nezaujímaju, "priateliť" sa s niekým koho možno nikdy nestrenem nemám záujem a s ľudmi na ktorých mi záleží si nájdem čas na osobné stretnutie a nemusím im posielať "darčeky" a podobné blbosti cez Facebook.

Asi som divný...:D
TomasHC
11.02.10,09:13
JA NIE! A ani nebudem. Škoda že tu nemáme takého smajlíka, ako napr. na Skype - (finger) :D:D

Nevidím dôvod. Cudzí ľudia ma nezaujímaju, "priateliť" sa s niekým koho možno nikdy nestrenem nemám záujem a s ľudmi na ktorých mi záleží si nájdem čas na osobné stretnutie a nemusím im posielať "darčeky" a podobné blbosti cez Facebook.

Asi som divný...:D

Velky suhlas! Bol som tam, ale po kratkom case som zrusil ucet... Je to o nicom. Zijme realny zivot, nie na socialnych sietach!
mpca
11.02.10,09:14
A ja sa zase pochválim že som EXužívateľ fejsbúku :)
PO uržitej dobe to každému začne liezť na nervy :D :D :D
(hádam niesom tak divný ako dalid :--- )
Flinstone
11.02.10,09:34
ani ja neexistujem :D... dokonca som si dovolil aj odmietnut Tesco Club card... predstava, že niekto bude mať prehľad kde, čo nakupujem mi je akosi cudzia... Nakoniec zistíme, že všetko financujú štátne agentúry, aby mali prehľad o pohybe svojich poddaných...
zlatica76
11.02.10,09:44
Ja sice na Facebooku som, ale velmi na to nechytilo.

Jedine co vidim ako vyhodu, ze sa mi podarilo skontaktovat s byvalymi spoluziakmi (ci uz zo ZS, SS alebo VS) :)

Ale inak suhlasim - je to o nicom. A ked sa mi podari zozbierat vsetky kontakty, tak potom zrusim konto na FB, a budeme si pisat e-maily priamo :)
kergulaan
11.02.10,10:51
ani ja neexistujem :D... dokonca som si dovolil aj odmietnut Tesco Club card... predstava, že niekto bude mať prehľad kde, čo nakupujem mi je akosi cudzia... Nakoniec zistíme, že všetko financujú štátne agentúry, aby mali prehľad o pohybe svojich poddaných...
Trochu paranoje nezaskodi, Velky brat pocuva.... :>D
Laco-monter
11.02.10,10:55
O nič si neprišla ak nie si na Facebooku.

Ja tam som,ale to len preto aby som sa prezentoval svojim profilom.

Počet priateľov 2.
Blankake
11.02.10,10:55
Ty ešte nie si na fejsbuku? Každý je!
Kto každý? Ja napr. nie som :D... bola som chvíľu, ale zrušila som to - vystačím si s e-mailom a Skypom. :)
Laco-monter
11.02.10,10:56
Trochu paranoje nezaskodi, Velky brat pocuva.... :>D

Nielenže počúva, ale aj vidí na ktoré stránky chodíš

a tiež čo píšeš do diskusií !
mpca
11.02.10,11:38
Nielenže počúva, ale aj vidí na ktoré stránky chodíš

a tiež čo píšeš do diskusií !

A najma to co pises tu na poradu :) :D :D :---
dalid
11.02.10,12:05
A najma to co pises tu na poradu :) :D :D :---

A moze tíško, alebo aj nahlas závidiet PORADE!!!:D
psps
11.02.10,13:51
Tak to som nečakala, že keď založím takúto tému, tak bude toľko ohlasov. Aspoň som zistila, že predsa len nie som až taká divná. Vždy, keď mi o tom niekto povie, tak sa len vyhováram, že nemám napodobné kraviny čas. No vidíte, ani názov tomu neviem priradiť. Chvíľu som používala skype /alebo ako sa to volá/, ale ani na to nemám kedy. Vybavím, čo treba do roboty mailom a idem spať. Cez deň neni kedy. Radšej sa s kamoškami /na kamošov už nemám nárok/ stretnem pri kávičke či vínku.
No,ale aj tak idem kuknúť na ten Facebook, nech mám aspoň šajnu.
Gabi03
11.02.10,14:09
Tak to som nečakala, že keď založím takúto tému, tak bude toľko ohlasov. Aspoň som zistila, že predsa len nie som až taká divná. Vždy, keď mi o tom niekto povie, tak sa len vyhováram, že nemám napodobné kraviny čas. No vidíte, ani názov tomu neviem priradiť. Chvíľu som používala skype /alebo ako sa to volá/, ale ani na to nemám kedy. Vybavím, čo treba do roboty mailom a idem spať. Cez deň neni kedy. Radšej sa s kamoškami /na kamošov už nemám nárok/ stretnem pri kávičke či vínku.
No,ale aj tak idem kuknúť na ten Facebook, nech mám aspoň šajnu.

Ja by som povedala, že všetko má svoje pre aj proti. A ide len o to, aké máš ty priority.
Pidgey
11.02.10,14:31
Hmmm, no , ja som na FB, aj ked nie nejako extra aktivne,ale myslim z eje to hlavne o tom, co tam kto publikuje a pise. Mam nastavene sukromie , cize o tom co pisem, robim, resp ak ulozim nejake foto , vidia iba moji priatelia. O tom ci niekto tam "hore" to moze zneuzit je asi blbost polemizovat. zabezpecene to je podobne,ako ked mate nejaku vlastnu stranku, alebo ked posielate niekomu mail.....
Je pre mna pohodlnejsie na FB zavesit nejake foto a potom spolocne o tom zo znamymi diskutovat, ako tie fotky posielat niekomu mailom. Totiz znami/priatelia nemusia byt iba vo vasom tesnom okoli, a takto aspon mam pocit ze sme spolu viac, resp ze si na seba castejsie spomenieme.
Jasne ze niet nad osobne stretnutie,ale co , ked dana osoba zije trvalo v USA (alebo hocikde inde) a na SK sa vracia tak raz za rok, za dva?Takto to tam mam pokope a nemusim asi seba, ani jeho zatazovat s mailom. Dam si tam nejake foto,a ak bude chciet a bude mat cas reagovat na to, tak sa ozve.
Rovnako ako aj ja si rad pozriem kde sa kamarat "tula" po svete a sem tam to okomentujem.
Nikto Vam neprikazuje ze si tam musite o sebe davat vsetko.
Nevravim ze FB je super vec - ze tam musi byt kazdy. Ale kategorizovat to ze "nie je to pre mna - tak je to blbost" je...unahlene?
To mozem obrazne povedat, ze mat ucet v banke je blbost, lebo tam vidia, kolko zarabam, kde kolko minam, kde byvam...., a koniec koncov aj tak mozem platit cash...
dalid
12.02.10,12:04
Pidgey - to ze si TY nastavis na socialnej sieti "sukromie" este neznamena, ze sa tvojim datam dostanu iba ti ludia, ktorum to povolis..
Ad1. Na Slovensku mame znameho Igigiho (dufam ze som neskomolil meno) ktory uz niekolko mesiacov uspesne (!) vyvracia bohorovne tvrdenia napr Orange, Azetu, Unionu a pod o ich "bezbecnosti" databaz...
Ad2. Iste 3 damy,konatelky Cyperskych firiem prepojene na J&T majuce co to docinenia s privatizaciou hotela Forum, tiez maju profil na Facebooku. Ked sa pred par dnami stali medialne zname, zmenili si mena na FB, znepristupnili profily a pod.. Lenze k ich fotografiam sa da stale dostat napr cez Google... ;)

Som zvedavy co mi na to teraz povies? ;)

Fotky by som zdielal cez Picasa, alebo cez nejake web uloziska...
buchač
12.02.10,13:13
Netvrdím , že nie som aj ja zaregistrovaný na tejto sieti ....ale inak nič viac ...

Dôvod ?

Niekedy sa môže zísť , jeden nikdy nevie .

Ale moj názor , pejoratívny preklad z engliš po mojom / slang šracov ...nie sráčov .../ vyznieva asi nasledovne :

Fasebook

Book - kniha

a.Fase - dobrý , vynikajúci
b.Fas - xxxxx ;)

Fasebook = kniha dobrých f...v :rolleyes:
Pidgey
12.02.10,13:36
dalid: :) no ale ani na inom web ulozisku nebudem mat istotu pred igigim, ci niekom inemu jemu podobnemu....
Nikde som nepisal ze tam davam svoje sukromne info, ktore sa neda bezne ziskat na nete ( cislo kreditky s pinom, pristup na IB, hesla k mailom / ten pod ktorym sa tam prihlasujem je urceny na spam...)
Netusim komu by robilo potesenie, resp lepsie povedane osoh, z toho ze ma uvidi na fotke na nejakej zahradnej party,alebo na prechadzke s manzelkou.Nedavam tam ziadne foto za ktore by som sa mal hambit ani keby som, bol prezidentom...
...maximalne ma igigi moze vysmiat aky som lama v mafii ;)

to ze si tam niekdo ta svoje akty a niekto to nabura a zverejni je v prvom rade chyba uzivatela a nie FB

pre mna je jedno ci to zdielam na FB ci kde, tak ako inemu je jedno ci chatuje na azete,alebo na inom pokeci...
Blankake
12.02.10,14:46
Netvrdím , že nie som aj ja zaregistrovaný na tejto sieti ....ale inak nič viac ...

Dôvod ?

Niekedy sa môže zísť , jeden nikdy nevie .

Ale moj názor , pejoratívny preklad z engliš po mojom / slang šracov ...nie sráčov .../ vyznieva asi nasledovne :

Fasebook

Book - kniha

a.Fase - dobrý , vynikajúci
b.Fas - xxxxx ;)

Fasebook = kniha dobrých f...v :rolleyes:
I tak še dá :D:D:D
calawen
12.02.10,15:41
Mne pravidelne chodí spam o facebook-u, ako aj o f***book-u a pritom tam nie som registrovaná a ani nemám záujem, stačí že s hotmailom mám automaticky prístup na MySpace...