acco
11.02.10,09:53
Prosím vás o pomoc pri tomto probléme.
Mali sme zmluvu na dodávku energie spoločnosti, ktorá ju prefakturováva iným spoločnostiam v jednom objekte. Táto spoločnosť nám k 31.12.2008 zmluvu zrušila, avšak v roku 2009 energiu ďalej od nás odoberala a prefakturovávala ju spoločnostiam v objekte, nám však za ňu neplatila, ani sme ju nemohli fakturovať, nakoľko nevieme stanoviť jej presné množstvo. Je to veľmi komplikovaný problém, nechcem ani nemôžem to tu rozpisovať do podrobna, rieši to už naša právna kancelária a inšpekcia. Odstaviť túto spoločnosť od dodávky energie však nemôžme, nakoľko by sme odstavili od činnosti spoločnosti v tom objekte a sú to významní zamestnávatelia.
Bude to určite dlhodobý spor, ktorý skončí na súde a je viac než pravdepodobné, že raz bude súdom určené tejto spoločnosti doplatiť nám odobratú energiu, jej množstvo sa dá zistiť práve z faktúr, ktoré boli fakturované spoločnostiam v objekte. Nevieme však, kedy k tomu dôjde.

Ja by som si ale mala zaúčtovať k 31.12.2009 výnosy z dodanej energie, ktorú sme tejto spoločnosti dodali, ale nefakturovali. Ako mám postupovať? Množstvo energie môžem stanoviť odhadom podľa predchádzajúceho roku? Aké účty použijem? Ďakujem vopred za pomoc.
IvoM
11.02.10,11:34
Príjem budúcich období 385/6xx, cenu zrejme odhadom, ak to ináč nejde.
acco
16.02.10,14:29
Ďakujem, tak som to aj urobila :)