skorica23
11.02.10,09:54
Dobrý deň, asi pred týždňom som si nahmatala hrčku na lopatke, presnejšie ramenom a lopatkou, na bočnej strane chrbta. Bola soms tým aj u dr., ktorá ale len skonštatovala, že to može byť natiahnutý sval alebo uzlinka, keďže som krvné testy spred týždňa mala ok, nemám sa báť a počkať, kým sa to vstrebe. Mne to však stále vrta v hlave- nemala ma poslať na nejaké Ďalšie vyšetrenie? nemáte s takým dačím podobnú skúsenosť a neviete poradiť, dokedy by to (ak je to to, čo tvrdí dr.) malo zmiznúť? natieram si to 2x denne fastum gelom, ale nič to nepomáha. dakujem!
ubka
11.02.10,13:38
škorica, to ti lekárka povedala natiahnutý sval, alebo uzlinka? Veď teda, to je podstatný tozdiel a v každom prípade to dorieš, samozrejme neviem, kde presne to máš, ale uzlinky-je pomenovanie aj pre závažnejšie formy "hrčiek".
Fastum-gel na hrčku je hlúposť! Ak by to bol natiahnutý sval, zájdi za renomovaným fizioterapeutom, ten to môže vylúčiť, ale vráť sa k lekárke, nech koná.
58vlasta
12.02.10,20:26
Môže to byť uzlinka alebo aj podkožný tuk. Bolí Ťa to?. Ak nie, a výsledky krných testov máš dobré, tak to určite nebude vážne. Tiež som mala hrču pri chrbtici a bála som sa s tým ísť. Potom ma poslala lekárka na chirurgiu, tam mi to vybrali/ bola veľká asi ako článok palca/, dali na rozbor a bolo to o.k. Skús sa pýtať na chirurgiu.
skorica23
13.02.10,12:38
ďakujem za názory, nebolí to a zdá sa mi, že je to menšie, možno sa to naozaj nakoniec navrelo, ako som stahovala skrine v byte:) pockam este par dni a ked to nezmizne uplne, skocim a vypytam sa k dr- aj nasilim:)