heike
11.02.10,10:44
Kreditné úroky z účtu používaného na podnikanie (teda o sumu ktorých by sa mal príjem zo živnosti zvyšovať) sa započítavajú do príjmu zo živnosti aj v prípade, ak je z nich zrážaná zrážková daň z úroku?

Zrážková daň sa potom uvedie v daňovom priznaní typu B do r. 99 alebo 102? Jedná sa o malé sumy - kreditný úrok 0,95 a daň 0,11.

Vopred ďakujem za rady.
veronikasad
11.02.10,10:55
Kreditné úroky z účtu používaného na podnikanie (teda o sumu ktorých by sa mal príjem zo živnosti zvyšovať) sa započítavajú do príjmu zo živnosti aj v prípade, ak je z nich zrážaná zrážková daň z úroku?

Zrážková daň sa potom uvedie v daňovom priznaní typu B do r. 99 alebo 102? Jedná sa o malé sumy - kreditný úrok 0,95 a daň 0,11.

Vopred ďakujem za rady.
Do príjmu zahrňaš hrubý úrok - bez zrazenej dane.
heike
11.02.10,10:58
Takže aj keby bola daň z úroku 0,01 eura, musím ju v priznaní uviesť? A je to daň podľa § 43 (B r. 99), § 35 (r. 101) alebo § 44 (r. 102)?
veronikasad
11.02.10,11:08
Takže aj keby bola daň z úroku 0,01 eura, musím ju v priznaní uviesť? A je to daň podľa § 43 (B r. 99), § 35 (r. 101) alebo § 44 (r. 102)?
§ 43
heike
11.02.10,11:28
ďakujem veľmi pekne
petrus50
22.02.10,10:33
Ja si myslím , že v prípade úroku z účtu a zrazenej dane platí ustanovenie Zák.595 §17 odst3a) : do základu dane sa nezahrňa príjem,pre ktorý platí ,že daň vybraná zrážkou §43 odst.6 sa považuje za splnenie daň.povinnosti .....
slnenko
29.01.12,15:04
Dobrý deň,
na výpise z učtu mám: kreditný úrok-vyplatenie a zrážka dane z úroku...ako to mám zaúčtovať, týka sa to roku 2011?
Ďakujem za radu...
KEJKA
29.01.12,15:20
slnenko
29.01.12,15:57
tak ak som to dobre pochopila v JÚ sa v r.2011 bude účtovať nasledovne: kreditný úrok-vyplatenie: PNZD
a zražka dane z úroku: VNZD..
KEJKA
29.01.12,18:04
dobre si pochopila.
slnenko
29.01.12,20:07
dakujem pekne...