sattelitka
11.02.10,10:56
ahojte!
Som začiatočník, a tak som si v istých veciach neni istá, prosím Vás poraďte, že keď uzavriem na konci roka peň.Denník, tak by sa mal súčet príjmy hotovosť+príjmy účet rovnať príjmom na duhej pravej strane PD- teda príjmy ovplyvňujúce ZD a + príjmy neovplyvňujúce ZD. Je to tak správne? Lebo mne sa to nerovná, na ľavej strane PD - príjmy v hotovosti a na účte mám viac ako rozdelené príjmy na pravej strane PD. Prosím poraďte mi.:o:o:o:o
ewita888
11.02.10,10:11
nezabudni na priebežné položky
Monika Kováčová
11.02.10,11:29
ahojte!
Som začiatočník, a tak som si v istých veciach neni istá, prosím Vás poraďte, že keď uzavriem na konci roka peň.Denník, tak by sa mal súčet príjmy hotovosť+príjmy účet rovnať príjmom na duhej pravej strane PD- teda príjmy ovplyvňujúce ZD a + príjmy neovplyvňujúce ZD. Je to tak správne? Lebo mne sa to nerovná, na ľavej strane PD - príjmy v hotovosti a na účte mám viac ako rozdelené príjmy na pravej strane PD. Prosím poraďte mi.:o:o:o:o

Ak ti môžem poradiť, daj si účtovníctvo spracovať účtovníkovi. Jednoduché účtovníctvo vôbec nie je jednoduché.
Ja keď sa chcem ostrihať, idem kaderníčke, lebo jednoducho sa ostrihať neviem...


ahojte!som tu nová,môže mi niekto poradiť?
Začala som podnikať ako kaderníčka od 6/2009, prvé mesiace som bola na úrade práce,a za január a február ešte na materskej- rodičovský príspevok. Chcem si účtovať len výdavky 60% (paušálne). Ak dobre rozumiem, tak príjem z registračnej pokladne za rok zrátam, a z toho vyrátam 60%výdavky, a poistné na zdrav.poisťovňu a z tohoto výsledku nezdanitelnú časť za celý rok? Je to správne ? A čo s tým prvým polrokom?

Ozaj, a prečo si v tvojom profile "účtovník" ?
sattelitka
11.02.10,12:22
Ak ti môžem poradiť, daj si účtovníctvo spracovať účtovníkovi. Jednoduché účtovníctvo vôbec nie je jednoduché.
Ja keď sa chcem ostrihať, idem kaderníčke, lebo jednoducho sa ostrihať neviem...



Ozaj, a prečo si v tvojom profile "účtovník" ?
no veď som písala že som začiatočník účtujem si sama, a pokúšam sa to vedieť.
sattelitka
11.02.10,12:24
nezabudni na priebežné položky
ewita888 priebežné položkyx sú na konci PD vynulované. Takže sa to má rovnať? Mám to chybne!
Monika Kováčová
11.02.10,12:29
no veď som písala že som začiatočník účtujem si sama, a pokúšam sa to vedieť.
áno, čítala som, že si začiatočník, len neviem či začiatočník - kaderníčka, či začiatočník - účtovníčka... nejako mi to nie je z tvojich príspevkov jasné


Ano chápem ale môj šef je len sám živnostník, a robím mu papiere 1x za rok. On sám si píše knihu jázd. A dal mi všetky bločky naraz, dobre, už viem ako to budem žiadať od neho teraz r.2010, no čo stým v r.2009????
P.S.:Tweety, ako si to myslel-a že opraviť priamo v účtovníctve? Keď analytiku nemám.
Blankake
11.02.10,12:30
Tak si asi niekde zabudla nejaký príjem prijatý v hotovosti alebo na BÚ zapísať aj v členení na príjmy ovplyvňujúce ZD alebo neovplyvňujúce ZD. Prejdi si všetky položky ešte raz. Prípadne zisti aký je rozdiel a či ten rozdiel nie je náhodou presne nejaký konkrétny príjem, na ktorý si zabudla.
Monika Kováčová
11.02.10,12:32
ewita888 priebežné položkyx sú na konci PD vynulované. Takže sa to má rovnať? Mám to chybne!

sattelitka, je fajn, že máš priebežné položky vyrovnané... Avšak o priebežných položkách účtuješ len na ľavej strane PD (papierová forma). Do pravej strany ti nevstupujú ani do VOZD, ani do VNZD, ani do POZD, ani do PNZD.

To znamená, že obrat na Priebežných položkách by si mala odrátať od príjmu v pokladni a výdaju v pokladni a príjmu v banke a výdaju v banke. Potom by ti to mohlo sadnúť, ak nemáš účtované nejaké uzávierkové operácie mimo pohybov na účte a v pokladni.
betka
11.02.10,12:33
ahojte!
Som začiatočník, a tak som si v istých veciach neni istá, prosím Vás poraďte, že keď uzavriem na konci roka peň.Denník, tak by sa mal súčet príjmy hotovosť+príjmy účet rovnať príjmom na duhej pravej strane PD- teda príjmy ovplyvňujúce ZD a + príjmy neovplyvňujúce ZD. Je to tak správne? Lebo mne sa to nerovná, na ľavej strane PD - príjmy v hotovosti a na účte mám viac ako rozdelené príjmy na pravej strane PD. Prosím poraďte mi.:o:o:o:o

Toto nie je pravidlo.

- môžem napr. odpísať pohľadávku v zmysle ZDP, pričom pohyb PP nevzniká, ale zvýšia sa mi POZD, toto však závisí od titulu pohľadávky
Ivenka
11.02.10,12:33
Príjmy Ovpl.základ dane=príjmy za služby+príjmy za tovar+príjmy ...v členení
Príjmy Neovpl.základ dané=vklad podnikateľa+príjem ...
Samozrejme že Ovpl. a Neovpl. sa nerovnajú. Skús si stiahnuť nejakú Demo verzi na JU aby si mala aspoň trocha predstavu.
Ivenka
11.02.10,12:34
Beriem späť. Ešte raz som si to prečítala o čo jej išlo.
betka
11.02.10,12:38
Postupy: 12/4-platba kartou, nepeňažná operácia, O PP účtujem i na pravej i na ľavej cez ID
betka
11.02.10,18:00
To Monika:
Vieš koľkokrát si poviem.
Jana, čo Ti šibe? Nevieš si vybrať jednoduhšie povolanie?
Keď mám toho veľa klajem. Potom, si poviem, ale je to pekná práca.

Vieš, koľkokrát sa zamýšľam nad tým, že práca takého účtovníka patrí medzi najťažie povolania?

A nepatrí? Patrí!!!
Koľko toho musí človek ovládať, koľko je noviel. -
Odpoveď: ja neviem............ Sú stále a stále sa niečo prekrúca.

Do čoho všetkého musím mať vopchatý nos??? Hrôza...
- ide to počnúch Obch. zákonníkom, Občianskym zákonníkom
- nebodaj, že neovládaš živnostenský zákon
- zákon o účtovníctve, hmm, zopár frciek strán, ale.... jedno slovíčko a jeho podstata sa dá analyzovať na xy stranách, zásady, metody....... dievčatá, chlapci to je len detail...
- postupy PU, JU (žeby čierne na bielom??? Ani nie, porada by nebola
- ZDP? Neovládam ho, to sa nedá, toľko variant riešení
- DPH, ťažký zákon, ale chvalabohu, že sa konečne zjednoduhšil a v minulosti tie výnimky z výnimiek, hrôza
- spotrebné dane, aspoň musím ovláť čo sú to
- pána beka zabudnúť na pracovné právo, sociálky...??? Tu mám čiernu machuľu, ale základy musia jednoducho byť
- a čo SF, to je frcka. žeby??? Zákon o cestovných náhradách, hmm
- sčasti aspoň chabé info o ochrane spotrebiteľa, kdy by neco...
- už si nepsomínam, čo všetko treba vedieť. Škoda.

Aha správa daní a poplatkov, och náš také základy.
Monika Kováčová
11.02.10,18:05
- už si nepsomínam, čo všetko treba vedieť. Škoda.


Zákon o ERP, Zákon o ochrane nefajčiarov, Zákon o nelegálnom zamestnávaní, Exekučný poriadok... Pracovná zdravotná služba...
betka
11.02.10,18:07
A ešte si dám slovíčko. Mením si profil.

V tomto obore je človek vždy začiatočník
betka
11.02.10,18:13
Zákon o ERP, Zákon o ochrane nefajčiarov, Zákon o nelegálnom zamestnávaní, Exekučný poriadok... Pracovná zdravotná služba...

mimotemy, a dievčatko nudíš sa?? :D:D:D

a študuj, aby si namala medzery.:D:D

Nie medzi zubami, ...................,

Monika, dnes som i plakala, ako nenávidím toto všetko. Robila som obstarávačku. Súpis: 247 dokladov, budem určite kričať a fotiť počas spánku
Monika Kováčová
11.02.10,18:38
A ešte si dám slovíčko. Mením si profil.

V tomto obore je človek vždy začiatočník
Ja som si menila pred dvoma rokmi... cca...
Kika69
11.02.10,18:42
To Monika:
Vieš koľkokrát si poviem.
Jana, čo Ti šibe? Nevieš si vybrať jednoduhšie povolanie?
Keď mám toho veľa klajem. Potom, si poviem, ale je to pekná práca.

Vieš, koľkokrát sa zamýšľam nad tým, že práca takého účtovníka patrí medzi najťažie povolania?

A nepatrí? Patrí!!!
Koľko toho musí človek ovládať, koľko je noviel. -
Odpoveď: ja neviem............ Sú stále a stále sa niečo prekrúca.

Do čoho všetkého musím mať vopchatý nos??? Hrôza...
- ide to počnúch Obch. zákonníkom, Občianskym zákonníkom
- nebodaj, že neovládaš živnostenský zákon
- zákon o účtovníctve, hmm, zopár frciek strán, ale.... jedno slovíčko a jeho podstata sa dá analyzovať na xy stranách, zásady, metody....... dievčatá, chlapci to je len detail...
- postupy PU, JU (žeby čierne na bielom??? Ani nie, porada by nebola
- ZDP? Neovládam ho, to sa nedá, toľko variant riešení
- DPH, ťažký zákon, ale chvalabohu, že sa konečne zjednoduhšil a v minulosti tie výnimky z výnimiek, hrôza
- spotrebné dane, aspoň musím ovláť čo sú to
- pána beka zabudnúť na pracovné právo, sociálky...??? Tu mám čiernu machuľu, ale základy musia jednoducho byť
- a čo SF, to je frcka. žeby??? Zákon o cestovných náhradách, hmm
- sčasti aspoň chabé info o ochrane spotrebiteľa, kdy by neco...
- už si nepsomínam, čo všetko treba vedieť. Škoda.

Aha správa daní a poplatkov, och náš také základy.

mimotemy
Veru ja často nad týmto rozmýšľam najmä v týchto dňoch...v čom všetkom by som sa mala vyznať, je toho poriadne veľa. A vlastne, keď sa nad tým zamýšľam, tak máme zvlášť daňových poradcov, zvlášť auditorov (napr. ten náš ovláda zákon o DPH dosť pochabo), alebo napr. právnici, advokáti sa tiež špecializujú na zvlášť oblasti, pracovníci na DÚ sú tiež špecializovaní každý vo svojom obore, ktorý by mal ovládať, len ten chudák účtovník musí všetko vedieť a pri svojej práci načrieť do mnohých oblastí. :mad: Tiež mám chuť to občas zabaliť.:mee: