motylikd
11.02.10,11:15
Prosim nutne o radu. Je to pravda, ze uhrada FA ktora je na sumu vyssiu ako 33190 EUR bez DPH musi byt realizovana bezhotovostne? Ak ano na zaklade akeho zakona? O DPH? Mam taku informaciu ze ak je suma DPH z vyssej ciastky ako 33190 EUR musi byt platba realizovana bezhotovostne, ale mne sa to nezda. Je to naozaj tak? Ak niekto vie prosim napiste ci to plati ci nie.
veronikasad
11.02.10,11:22
Prosim nutne o radu. Je to pravda, ze uhrada FA ktora je na sumu vyssiu ako 33190 EUR bez DPH musi byt realizovana bezhotovostne? Ak ano na zaklade akeho zakona? O DPH? Mam taku informaciu ze ak je suma DPH z vyssej ciastky ako 33190 EUR musi byt platba realizovana bezhotovostne, ale mne sa to nezda. Je to naozaj tak? Ak niekto vie prosim napiste ci to plati ci nie.
Tak ako si to vysvetluješ ty, nie je. V žiadnom zákone nie je stanovená suma faktúry, ktorú môžeš uhradiť v hotovosti.

Pozri § 71 odst. 5 Zákona o DPH

(5) Ak cena tovaru alebo služby vrátane dane nie je viac ako 50 000 Sk, za faktúru sa považuje aj doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou, ktorý musí obsahovať údaje podľa odseku 2 s výnimkou údaja podľa odseku 2 písm. b) a s výnimkou jednotkovej ceny podľa odseku 2 písm. g).