dukeluke
11.02.10,11:31
Dobry den, dufam,ze pisem do spravnej rubriky. Chcel by som vediet, ci je zakonom stanoveny datum VYHOTOVENIA faktury, ktory musi zodpovedat skutocnosti. Nakolko som dostal FA s datumom, ktory este len bude, zajtra. Volal som im a povedali,ze vsetko je v poriadku, no mne sa to nezda v poriadku, kedze moze napr dnes nastat skutocnost a to ta, ze napr. zaplatim nieco z FA DNES prevodom ,im to dnes aj pride, ale vo FA to uz figurovat nebude, lebo je vystavena na den POTOM ,ktory sa v skutocnosti ani este neudial. Dakujem za odpoved
azla
11.02.10,10:50
Ak držím DNES v ruke doklad , tak logika mi hovorí, že:

dátum vyhotovenia dokladu môže byť len menší alebo rovný DNES.

Ak je tam dátum vyhotovenia ZAJTRA a ešte je len DNES, tak to nie je pravda.
dukeluke
11.02.10,11:10
ved o to ide aj mne. A to som hovoril aj im, ale nieee, vsetko v poriadku. Tak to vyzera, ze podla zakona ano, lebo o vyhotoveni, ktore este len bude , sa tam nic nehovori. Teda ,co neni zakazane,je dovolene a to asi aj vyuzivaju. Ide mi konkretne o to,ze som mal nejaku podlznost, ale zaplatil ju, no oni mi fakturuju OMESKANIE do faktury, ktora je vyhotovena na 12.2.2010 a dnes je 11.2.2010, co znamena, ze keby ju vyhotovili zajtra, tak by tam uz to OMESKANIE nefigurovalo, nakolko som to uz zaplatil, a tak nezaznamenaju,ze som uz vyplatil minulu fakturu aj s OMESKANIM a teraz mi zauctuju dalsie OMESKANIE, ktore uz je neopodstatnene.
Johanka
11.02.10,11:11
Pomoc je ľahká, faktúru im vráť ako neopodstatnenú .
Badko
11.02.10,11:30
Presne tak, faktúru treba vrátiť aj so sprievodným listom a uviesť dôvod vrátenia.
dukeluke
11.02.10,11:41
takze fakturu som vratil, uvidime, co odpisu. Ziadal som znovufakturaciu v skutocny den fakturovania. A podotkol som, ze dufam,ze mi neposlu zajtra tu istu fakturu s tym istym fakturacnym cislom s odovodnenim,ze uz je ten datum aktualny. Lebo sa stavim,ze by to tak zrobili.
avošodrak
12.02.10,05:59
Ale mal si im aj napísať aby ti zmenili splatnosť Fa, lebo kým ti príde opravená Fa, tak splatnosť bude v ťahu a budeš platiť ešte aj penále z omeškania.
dukeluke
12.02.10,08:00
nic mi menit nebudu, to su kreteni. Ze oni to tak ROBIA a aj tak by sa nic nemenilo na pokute z omeskania. Myslim, ze do zakona o DPH paragraf 71 by mohli pridat dodatok, ze Vsetky udaje vo fakture musia byt pravdive. Takto som teda skoncil, mozem sa aj na hlavu postavit ako pozeram.