renataj
11.02.10,14:24
Dobrý deň.
Vie mi niekto napísať aká vysoká je pokuta,keď si pred domom neodhrabem snech na chodníku?? Platí sa vôbec pokuta alebo až keď sa niekto zraní,tak až potom??
Vopred ďakujem za odpovede
ekopo
11.02.10,13:31
Najskôr treba preskúmať Všeobecne záväzné nariadenie mesta, či je v ňom klauzula o udržiavaní chodníkov pred domami, resp. bytovkami.....Vo všeobecnosti je chodník verejným priestranstvom. Vo väčšine prípadov za chodník pred rodinnými domami je zodpovedný majiteľ domu. U bytových domov to tak nie je. Ak dôjde k úrazu, poškodená osoba môže vymáhať od zodpovedného náhradu škody.
Ice dive
11.02.10,13:39
záleží od danej obce, každá obec si toto rieši svojim vlastným VZN... kde je určená výška pokuty a pod...
renataj
11.02.10,13:52
Ďakujem za odpovede.
Mám ale info,že 5.2. v Novom Čase bol článok na túto tému a tam sa uvádzala aj presná výška pokuty.K článku sa neviem dopátrať,archív na stránke Nového času je len 2 dni dozadu.
Podľa tohto ako ste mi odpovedali,budem si musieť pozrieť nariadenie nášho mesta.Ešte raz vďaka
Tara1
11.02.10,17:43
Ďakujem za odpovede.
Mám ale info,že 5.2. v Novom Čase bol článok na túto tému a tam sa uvádzala aj presná výška pokuty.K článku sa neviem dopátrať,archív na stránke Nového času je len 2 dni dozadu.
Podľa tohto ako ste mi odpovedali,budem si musieť pozrieť nariadenie nášho mesta.Ešte raz vďaka
Uvádzali tam pokutu vo výške 33,3 eur. Tiež ma to zarazilo, veď v RD býva veľa starších, chorých ľudí, ale u nás je to tak, že keď sa o niečom rozhodne, vzápätí sa hrozí pokutami.
Ice dive
11.02.10,19:49
tieto pokuty vyberá väčšinou mestká polícia a tento rok je tušim aj v obciach volebný... takže pochybujem, že by si nejaký starosta chcel pohnevať voličov:-)))
sarasara
12.02.10,18:38
Čistenie chodníka majiteľom priľahlej nehnuteľnosti, teda staranie sa o cudzí majetok je presúvanie povinnosti miest a obcí na plecia občanov. Akým právom ma niekto núti, aby som sa starala o majetok, ktorý nie je môj? Právom silnejšieho? Je to pozostatok komunistického práva? Predsa platím dane a obec by mala mať povinnosť starať sa o svoj majetok.
Obec so mnou nespíše zmluvu o dielo, nezaplatí náklady ktoré sú spojené s údržbou chodníka. Som snáď sluhom obce? Ak sa nepostarám o cudzí majetok, dostanem pokutu.
To ma môže rovno sused nútiť, aby som mu prehrabala vjazd do garáže. Tiež to nie je moje, ale sused môže byť silnejší ako ja...
Nuž, toto nie odpoveď na otázku, len moje nahnevané ja.