IMCO
11.02.10,15:34
Dobrý deň, sme malá firma, zistila som že my vyplývala povinnosť poddávať súhrnný výkaz k DPH, ale nepodávala som ho (3 roky) ako postupovať, aby straty boli čo najnižšie
jacekova
11.02.10,15:38
vyvážali ste do EU?

tu je ťažké radiť.... mali ste ho podať každý štvrťrok, t.j.12 vykazov za 3roky (pokutu by som tipla po 66€). nevyzera to nádejne... žeby sa ist priznat na DU a dohodnut sa?
Rozalka
11.02.10,20:24
Pokuta za nepodanie SV je veľmi mastná, za každý nepodaný výkaz 331,93 €.


dopĺňam:
Len mi tak napadlo: ak ste uvádzali v riadku § 43 nejaký údaj, tak by vás DÚ vyzval hneď po naskenovaní priznania.
Podľa čoho usudzuješ, že ste mali podávať SV?
monikatal
26.01.11,19:56
Dobrý deň,
ako sa Vám toto podarilo vyriešiť? Ja mám ten istý problém /mňa zatiaľ daňový úrad neavizoval, pretože som predaj do EU neuviedla ani v tlačive DPH/. Taktiež neviem, či mám čakať na kontrolu alebo ísť s opravami.

Ďakujem
betka
26.01.11,23:33
Dobrý deň,
ako sa Vám toto podarilo vyriešiť? Ja mám ten istý problém /mňa zatiaľ daňový úrad neavizoval, pretože som predaj do EU neuviedla ani v tlačive DPH/. Taktiež neviem, či mám čakať na kontrolu alebo ísť s opravami.

Ďakujem

Bisťu, ľudia nesrandujte. Ak mám raz 43 par., veď to musí ísť do DPH. A súhrnný výkaz je s týmto spojený.

mimotemy, nevyjadrujem sa. Niektorý majú všetko v poriadku a majú prúsery, ako certifikát na pracovnú obuv, a niektorý to takto serú a nič sa im nestane.

Kde žijeme!!!!!!

A spravodlivosť????
monikatal
27.01.11,08:29
Problém je, že som predaj neuviedla ani v tej 43.
Nevyhýbam sa spravodlivosti - za chyby sa platí ale hľadám niekoho kto urobil také hlúpe chyby a ako postupovať a dať to do poriadku.
Ďakujem
Natallka
27.01.11,09:14
Dobry den, mam na Vas prosbu s odpovedou na mo ju otazku.
Manzelovi vediem uctovnictvo je SZCO a je obchodny zastupca ma zmluvu s ceskou firmou pre ktoru robi.Mesacne im fakturuje sumu podla zmluvy.A nie je platcom DPH.
Kamoska ktora uz davnejsie robi uctovnictvo, ja som novacik, mi povedala aby som si overila ze ci nahodou, tym ze manzel fakturuje sluzby do Ciech, ci nemam na to podavat suhrnny vykaz.Do teraz ma to ani nenapadlo ved suhrnny vykaz sa podava ked je platcom DPH....
Prosim viem mi niekto odpovedat na moju otazku?Suhrnny vykaz nepodavam a dufam ze som ho ani nemusela podat lebo to by bol pruser.
DAKUJEM VOPRED.
Rozalka
27.01.11,19:15
Treba uviesť, čo je predmetom služby tvojho manžela.
Natallka
28.01.11,18:08
ROZALKA dakujem, no pozerala som to a predmetom sluzby je sprostredkovanie obchodu a sluzieb.Vies mi prosim povedat ci treba robit suhrnny vykaz?Dakujem moc krat.
Rozalka
28.01.11,19:30
Konkrétnejšie to nejde? sprostredkovanie akej služby, je to dosť podstatné.
Sprostredkovanie obchodu - predpokladám dobre: ide o predaj tovaru?
Natallka
29.01.11,18:24
ROZALKA no ked je obchodny zastupca pre jednu cesku firmu tak robi take sluzby ako obchodny zastupca a na fakture ma vlastne napisane len ze FAKTURUJEM PODLA ZMLUVY O OBCHODNOM ZASTUPENI zo dna.......viac nieje na gfakture a ani na zmluve.Nepredava manzel ziadny tovar ani nic.
A prosim Ta v akom aspom paragrafe ze na ake sluby sa to vztahuje ze by som si to pozrela?Dakujem mocccccc.
Danielle369
29.01.11,18:43
Natallka
29.01.11,20:45
DAN dakujem za www.stranku tak som si ju prestudovala a ak spravne tak z toho mi vyplyva ze manzel nemusi podavat suhrnny vykaz, nieje platcom DPH nic o takych sluzbach sa tam nepise, alebo som to zle pochopila?
jeso
29.01.11,22:29
Natallka, skús si pozrieť ešte tento dokument- sú tam presne vymenované služby... možno pomôže
Natallka
30.01.11,10:48
JESO dakujem velmi pekne, no som si to pestudovala a este potom aj paragraf 16 o DPH kde som podla toho co tam pisu zistila ze manzel snad nemusi podavat suhrnny vykaz, ale na 100 % to neviem, musim sa poradit ale aspom viem mkde sa o tom pise.Velke dakujem.
Daniela.Š
31.01.11,14:57
Ja by som mala tiež jednu otázočku. Za 3/Q a 4/Q r.2010 som podala súhrnný výkaz na čas ale zistila som (sama nie po info z DU) že som ich mala podať mesačne nakoľko sme prekročili hranicu 100.000€. Dostanem pokuty za všetkých 6 výkazov po 333€ aj keď som ich vlastne podala a žiadne zmeny údajov v nich neboli?
KEJKA
31.01.11,18:58
duplicitná otázka.............