tibor86
11.02.10,14:40
Dobrý vyskytol sa mi jeden problém,ktorý už dlhší čas riešim a neviem čo dalej s ním jedna sa o to,že som si v Lidl kúpil vysokotlaký čistič,ktorý som sem-tam použil na umytie auta ten sa však pokazil nasledovalo odnesenie na opravu -proces čakania do 30dní dobra akože vybavené stroj som doniesol domov vybalil a pozerám oni absolútne ho ani nevybalili len napísali opravený dobre nasledovalo zanesenie 2-krát ten istý čas na opravu 28dní zvoní telefon môžte si Váš stroj vyzdvihnúť bohužial neopravený zozadu napísané aby som si kúpil novú súčiastku.Dobre zobral som stroj 3-krát odmietli mi ho prijať a poslali ma domov.V záručnom liste je záruka 3roky a citujem,,V PRÍPADE POŠKODENIA VÁM VYMENIME AKÝKOĽVEK DIEL ZA NOVÝ" Neskôr som to dal riešiť obchodnej inšpekcií,ktorá vykonala u nich kontrolu a zistili,niejake nedostatky ohľadne papierov a prišlo mi vyrozumenie aby som to riešil cez občiansko právne no neviem či by som tam uspel preto sa pýtam Vás odborníkov aká je šanca na úspech pri týchto spoločnostiach,lebo bolo tam viacero takých čo mali tieto stroje a taktiež neuspeli. Ďakujem za Vaše odpovede
Flinstone
11.02.10,18:30
To s tou súčiaskou napísala opravovňa... a zrejme to patrilo obchodníkovi. Keďže sa prístroj v záruke stal neopraviteľný, trvajte na výmene tovaru za nový, resp. na vrátení peňazí za kúpu.
iriska
11.02.10,19:22
treba tam prísť a trvať na tom, že prístroj vezmú a vrátia peniaze, keďže už bol 3x reklamovaný (bol?) a stáť tam ako soľný stĺp, prípadne narobiť bordel
Mgr.Shrek
11.02.10,19:32
Dobrý vyskytol sa mi jeden problém,ktorý už dlhší čas riešim a neviem čo dalej s ním jedna sa o to,že som si v Lidl kúpil vysokotlaký čistič,ktorý som sem-tam použil na umytie auta ten sa však pokazil nasledovalo odnesenie na opravu -proces čakania do 30dní dobra akože vybavené stroj som doniesol domov vybalil a pozerám oni absolútne ho ani nevybalili len napísali opravený dobre nasledovalo zanesenie 2-krát ten istý čas na opravu 28dní zvoní telefon môžte si Váš stroj vyzdvihnúť bohužial neopravený zozadu napísané aby som si kúpil novú súčiastku.Dobre zobral som stroj 3-krát odmietli mi ho prijať a poslali ma domov.V záručnom liste je záruka 3roky a citujem,,V PRÍPADE POŠKODENIA VÁM VYMENIME AKÝKOĽVEK DIEL ZA NOVÝ" Neskôr som to dal riešiť obchodnej inšpekcií,ktorá vykonala u nich kontrolu a zistili,niejake nedostatky ohľadne papierov a prišlo mi vyrozumenie aby som to riešil cez občiansko právne no neviem či by som tam uspel preto sa pýtam Vás odborníkov aká je šanca na úspech pri týchto spoločnostiach,lebo bolo tam viacero takých čo mali tieto stroje a taktiež neuspeli. Ďakujem za Vaše odpovede

Podľa § 623 ods. 1 z.č. 40/1964 Zb. Občiansky Zákonník "Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť. Tie isté práva prislúchajú kupujúcemu, ak ide síce o odstrániteľné vady, ak však kupujúci nemôže pre opätovné vyskytnutie sa vady po oprave alebo pre väčší počet vád vec riadne užívať."

To znamená, že máš právo požadovať výmenu veci alebo vrátenie peňazí za predpokladu, že im výrobok chceš vrátiť.
Čo sa týka súdnej ochrany, sú pre tento prípad relevantné § 499 až 510 Občianskeho Zákonníka, ktoré pojednávajú o zodpovednosti za vady, konkrétne § 508 Občianskeho Zákonníka.
Premlčacia lehota je 3 roky odo dňa, keď boli vady vytknuté u predajcu.
Fanny.G
11.02.10,20:24
Ja som už v Lidli reklamovala tiež dvakrát ten istý výrobok a tiež nechceli,tak som urobila pred ľuďmi trošku hlasnejší výstup a bolo to...
kaco11
12.02.10,07:26
narobit bordel treba. pravo je na tvojej strane ale bohuzial si ho musis vymoct troska hlasnejsie. idealne je vziat si so sebou hysterickejsiu damu. chlapi tak nevedia kricat. /nic v zlom/