danielka 7
11.02.10,17:13
Milí Poraďáci prosím Vás o radu.
Potrebujem radu pri daňovom priznaní z príjmu fyzických osôb typu B
som na rodičovskom príspevku a popri tom pracujem v 5.6.7.09 som bola zamestnaná na dohodu od 08.09 na riadny pracovný úväzok.Teraz si robím daňové priznanie a potrebujem poradiť či do príjmu si musím priznať aj rodičovský príspevok alebo iba môj príjem zo zamestnania. Ďakujem.
Timka1
11.02.10,16:16
Priznávaš príjem zo zamestnania na riadny úväzok a tiež z dohody.
Rodičovský príspevok je štátna sociálna dávka ten sa nezdaňuje.

Pokiaľ si mala len tieto príjmy zo závislej činnosti stačí ti DP typ A:
danielka 7
11.02.10,16:22
Ďakujem za pomoc.
atka4
14.02.10,13:23
Priznávaš príjem zo zamestnania na riadny úväzok a tiež z dohody.
Rodičovský príspevok je štátna sociálna dávka ten sa nezdaňuje.

Pokiaľ si mala len tieto príjmy zo závislej činnosti stačí ti DP typ A:

Nie som v tejto oblasti (MD, RP...) doma, ale tiež pre priateľku trošku hľadám.....
.....a môže sa poberať RP, ak je poberateľ RP v pracovnom pomere, nemyslím dohodu, tá je OK....ak sa celodenne stará o dieťa....,
ale....ak je v riadnom prac pomere, nie je to už v rozpore s §3, odst1, bod 1, písm. d) ?

t.j. v tomto prípade by nemala byť ÚP oznámená zmena z dôvodu výkonu zárobkovej činnosti (v súlade s § 6, zákona 280/2002 o RP do 8dní)

Ď za usmernenie pre mňa....:)
veronikasad
14.02.10,14:12
Nie som v tejto oblasti (MD, RP...) doma, ale tiež pre priateľku trošku hľadám.....
.....a môže sa poberať RP, ak je poberateľ RP v pracovnom pomere, nemyslím dohodu, tá je OK....ak sa celodenne stará o dieťa....,
ale....ak je v riadnom prac pomere, nie je to už v rozpore s §3, odst1, bod 1, písm. d) ? to sa dá ?

t.j. v tomto prípade by nemala byť ÚP oznámená zmena z dôvodu výkonu zárobkovej činnosti (v súlade s § 6, zákona 280/2002 o RP do 8dní)

Ď za usmernenie pre mňa....:)
Odkedy poberá rodičovský príspevok ?
atka4
14.02.10,19:01
Odkedy poberá rodičovský príspevok ?
zistím,
potvrdenie z ÚP som videla za celý rok 2009,
prihlásim sa zajtra s presnou informáciou..../dnes mi to neberie...:-(
zatiaľ ďakujem, ale zajtra som tu ako na koni
(ešte, že Vás mám....poraďáci...)