stormcatcher
11.02.10,16:20
ahojte, vie nejaky excelak pomoct? problem v zosite. dakujem
jojom
11.02.10,17:28
Lebo na to ideš zle. A2 - I20 zamknuté. Ešte predtým ako dáš zamknúť bunky cez nástroje, ochrana, zabezpečiť hárok, musíš vybrať oblasť buniek ktoré chceš zamknúť. Pretože síce si zabezpečil hárok ale nevybral si bunky ktoré chceš zamknúť. Heslo je 12.
Pozri sem strana 2 : http://www.porada.sk/t68456-p2-vzorec-excel-prosba-o-pomoc.html

Edit: heslo nemusí byť, ja som ho dal len tak.
Chobot
12.02.10,11:49
ahojte, vie nejaky excelak pomoct? problem v zosite. dakujem

Tak jak písal jojom.

V exceli sa zabezpečenie robí opačne, než by to logicky vyplývalo. Totiž v novom hárku sú všetky bunky prednastavené ako "zabezpečené" proti prepisu. Tým, že hárok nie je zabezpečený, je možné do všetkých buniek vpisovať. Akonáhle zabezpečíš hárok, tak (pretože všetky bunky sú označené ako zabezpečené) Excel neumožní vpisovať do žiadnej bunky.

Ak chceš, aby po zabezpeční niektorá bunka bola editovateľná, tak musíš tú (tie) bunku (bunky) cez "Formátovať bunky..." záložka "Ochrana" odznačiť ako zabezpečené - odstrániš tú kvačku v zaškrtávacom poli "Zamknúť bunky". Potom po zabezpečení hárku budú len tie bunky editovateľné, ktorým si odstránil zamknutie. Ostatné zostanú zamknuté.

Dúfam, že som to nenapísal príliš komplikovane.
stormcatcher
13.02.10,07:33
dakujem za pomoc. len nieco taketo sa mi stalo prvy krat. doteraz ked som vytvoril xls subor a napr. som dal uzamknut list1, tak bola uzamknuta kazda bunka. bez toho aby som ix oznacil. toto xcem docielit. aby bola hned uzamknuta kazda bunka bez vyznacenia. ani v liste b zukazkoveho suboru som neoznacil ziadnu bunku a kazda je uzamknuta .dik
jojom
13.02.10,13:45
dakujem za pomoc. len nieco taketo sa mi stalo prvy krat. doteraz ked som vytvoril xls subor a napr. som dal uzamknut list1, tak bola uzamknuta kazda bunka. bez toho aby som ix oznacil. toto xcem docielit. aby bola hned uzamknuta kazda bunka bez vyznacenia. ani v liste b zukazkoveho suboru som neoznacil ziadnu bunku a kazda je uzamknuta .dik

Práve, ako Ti napísal Chobot v exceli je to opačne, všetky bunky sú prednastavené ako zamknuté, už stačí dať len zabezpečiť hárok a zamkne všetky bunky bez výnimky.
Nie vždy je dobe zamknúť všetky bunky, niekedy chceš nechať užívateľa aby niečo urobil aj sám.


Chobot: Ak chceš, aby po zabezpeční niektorá bunka bola editovateľná, tak musíš tú (tie) bunku (bunky) cez "Formátovať bunky..." záložka "Ochrana" odznačiť ako zabezpečené - odstrániš tú kvačku v zaškrtávacom poli "Zamknúť bunky". Potom po zabezpečení hárku budú len tie bunky editovateľné, ktorým si odstránil zamknutie. Ostatné zostanú zamknuté.
Evanka
13.02.10,13:55
[QUOTE=Chobot;1294783]Tak jak písal jojom.
V exceli sa zabezpečenie robí opačne, než by to logicky vyplývalo. QUOTE]

Mne sa to ani nezdá také nelogické, veď hárok sú všetky bunky. Teda ak zabezpečíš hárok, tak sa to týka všetkých buniek.
stormcatcher
15.02.10,19:25
Mne sa to ani nezdá také nelogické, veď hárok sú všetky bunky. Teda ak zabezpečíš hárok, tak sa to týka všetkých buniek.[/QUOTE]
tak by to malo byt. potom mi uzamkni vsetky bunky v exceli, v liste A. dakujem
stormcatcher
15.02.10,19:29
[QUOTE=Chobot;1294783]Tak jak písal jojom.
V exceli sa zabezpečenie robí opačne, než by to logicky vyplývalo. QUOTE]

Mne sa to ani nezdá také nelogické, veď hárok sú všetky bunky. Teda ak zabezpečíš hárok, tak sa to týka všetkých buniek.
tak by to malo byt. potom uzamkni v exceli bunky v liste A. dakujem
marjankaj
15.02.10,19:42
[QUOTE=Evanka;1296075]
tak by to malo byt. potom uzamkni v exceli bunky v liste A. dakujem

Tak som ti zamkol všetky bunky.:D

A prečítaj si príspevok č.3 od chobota. Tam je to vysvetlené.
Evanka
15.02.10,20:01
Mne sa to ani nezdá také nelogické, veď hárok sú všetky bunky. Teda ak zabezpečíš hárok, tak sa to týka všetkých buniek.
tak by to malo byt. potom mi uzamkni vsetky bunky v exceli, v liste A. dakujem[/QUOTE]
Uzamklo mi celý list. Musíš mat zafajknuté iba Zabezpečiť hárok a obsah uzamknutých buniek. Nič iné zafajknuté nie je.
Chobot
16.02.10,07:42
tak by to malo byt. potom uzamkni v exceli bunky v liste A. dakujem

Urobili to už marjakaj aj evanka predomou. Postup je nasledovný:

- najprv si zrušíš zabezpečenie hárku
- potom si klikneš na štvorčer na začiatku hárku (nad označením prvého riadku a pred stĺpcom A), tým si vyberieš všetky bunky v hárku.
- klikneš pravým tlačítkom myši a vyberieš voľbu "Formátovať bunky"
- v záložke "Ochrana" klikni na zaškrtávacie políčko "Zamknúť bunky" tak, aby tam bola tá kvačka - klikni OK
- klikni v menu na "Zabezpečiť hárok"

Ako som už uviedol, v Exceli sú všetky bunky štandardne nastavené ako zamknuté. Ty si nejakým spôsobom musel v tom hárku A to zabezpečenie nejako zrušiť - buď kopírovaním formátu buniek, alebo si ich chcel zabezpečiť a miesto toho si zabezpečenie zrušil. V každom prípade to na 100% bolo tvojím konaním, nie chybou Excelu.
stormcatcher
21.03.10,17:24
ahojte. poradite so vzorcekom? vid excel .srdecna vdaka
Evanka
21.03.10,17:41
ahojte. poradite so vzorcekom? vid excel .srdecna vdaka
Použiješ funkciu COUNT. Viď príloha.
stormcatcher
22.03.10,06:52
Použiješ funkciu COUNT. Viď príloha.
pekne dakujem. mas bodik, len neviem kam sa to dava.
Evanka
23.03.10,10:14
pekne dakujem. mas bodik, len neviem kam sa to dava.
Bodíkmi sa netráp, pre mňa je dôležité, že som pomohla :).
Marína
23.03.10,10:59
pekne dakujem. mas bodik, len neviem kam sa to dava.
Pod príspevkom, ktorý chceš oceniť, klikneš na užitočné.