Aduna
11.02.10,18:54
DObry den, Pisem sem v tomto smere a to je: Autoskola

Som prihlasena do autoskoly, este len prva hodina pohoda, ale budeme mat aj jazdu autom, ale ja som v zivote v aute nesedela....teda myslim vodicovo miesto. Chcem sa opytat, na nejaku taktiku ako aspon troca ovladat auto, myslim tym ako ist do predu aspon 20metrov potom zastavit...
buchač
11.02.10,18:14
DObry den, Pisem sem v tomto smere a to je: Autoskola

Som prihlasena do autoskoly, este len prva hodina pohoda, ale budeme mat aj jazdu autom, ale ja som v zivote v aute nesedela....teda myslim vodicovo miesto. Chcem sa opytat, na nejaku taktiku ako aspon troca ovladat auto, myslim tym ako ist do predu aspon 20metrov potom zastavit...

Pýtaj sa radšej inštruktora a nie tu ....na otázku dostaneš aj okamžitú a adekvátnu odpoveď .

Je to to najlepšie , čo môžeš urobiť , samozrejme , ako máš PÁNA INŠTRUKTORA ....

Taktika sa nedá naučiť v kresle za PC , ale v praxi za volantom ...

Skúšal som " jazdiť " na play station .....hm , to ako keby som obedoval , alebo inú činnosť prevádzal virtuálne ....o ničom ...;)
kyblik
11.02.10,19:53
Ja som dokonca po najazdení cca 150tis. km sedel za trenažérom a bolo to strašné... Neporovnateľné s realitou... Vtedy som zistil, že mi trenažér v autoškole ani nechýbal.;)
Fanny.G
11.02.10,20:11
Buchač má pravdu,nedá sa to naučiť takto.Ja som dokonca pred autoškolou už skúšala jazdiť a keď som prvýkrát sadla v autoškole za volant,tak som bola strémovaná.
Čo akurát môžem poradiť...na začiatok aby si vedela kde je spojka,brzda,plynový pedál.A nemáš sa čoho báť,inštruktor ti všetko vysvetlí.Hlavne nebuď nervózna,strémovaná...ber to ako zábavu:).
Pre mňa napr. je šoférovanie doteraz koníček.
Tak ti prajem,aby si to zvládla v pohode a naťahala kopec šťastných kilometrov:)
220870
11.02.10,20:39
Manželka si zrova robí vodičák.Tiež nikdy nesedela za volantom.Dedo pre ňu prišiel autom k nám pred dom a povedal jej aby šoférovala:D:D:D.Prvý krát v živote .Ani nevedela aký je rozdiel medzi brzdou a plynom:o.Bez trenažéra bez cvičiska hneď na ostro.A nezabila sa aj všetci ostatný prežili.;)
kaco11
12.02.10,14:51
ja tiez tak ja tiez tak som sa ucila jazdit. Dnes uspesne jazdím už niekolko rokov bez nehody. Ale pamatám si, že ked som sadla prvú hodinu do auta tak mi fesi povedal ideme do pezinka odniest ku mne domov vajcia. Ja sa obzriem a na zadnom sedadle bolo asi 10 obalov s vajcami po 30 kusov. Paráda. Ale bolo to fajn. Ja som šoférovala a držala nohu na plyne a on radil a brzdil:) brzdit však moc nebolo treba. Maximálku som mala 40 smrť v očiach a bradu na volante:)


Hlavne sa ho pýtaj. Na všetko. Nech ti vysvetlí, ukáže. ved ho platíš.
Laco-monter
12.02.10,15:44
Najpv sa treba naučiť rozbiehať.

Preto si vyskúšaj tento postup:

Choď na nejaké pusté parkovisko, samozrejme aj s inštruktorom.

Zastav tak aby pred tebou nebolo žiadne auto asi tak 15-20 m, v okolí nesmie byť žiadna prekážka.
Naštartuj,
vyšliapni spojku , zaraď I.st., otvor si dvere , dívaj sa na asfalt vedľa auta, pomaly púšťaj spojku, POMALY ,nepočuješ, čo Ti hovorím ?!
Všímaj si kedy sa auto začalo pohybovať,pridrž spojku, nepúšťaj ďalej , počúvaj ten zvuk ako spojka drie,zapamätaj si ako máš stisknutú spojku,
pomaly bez pridávania plynu veĺmi citlivo popúšťaj spojku ďalej , až kým nie je auto v pohybe,
vyšliapni spojku a znovu opakuj celý postup
Tak získaš CIT pre ovládanie auta.
Potom už treba len rutinu 1000x sadnuť do auta a vyraziť niekam a zrazu všetko ide samo automaticky.
misoft
12.02.10,16:59
Každý "nováčik" nejako začínal - aj ťažko. Pokiaľ je vedľa teba DOBRÝ inštruktor, tak aj prvá jazda na konci hodiny bude oveľa lepšia ako na začiatku. Netreba sa toho báť (na to tam je inštruktor, aby pomohol - má predsa dvojité pedále). A hádam najlepší je pocit radosti z úspechu!