Angela
27.09.05,11:00
Mám v ruke tlačivo:

"Oznamenie zamestnávateľa na zmenu platiteľa poistnéha štat za zamestnanca"

už názov je strašný a skoro tomu nerozumiem.

Doteraz to oznámovali chorí?
Je nejaký software , ktorý to spraví hromadne?
Prečo nestačí elektronický výkaz?
VERONIKA6
27.09.05,09:51
Asi som niečo zmeškala a neviem o čo sa jedná. Keď je pracovník PN tak to nahlasujem zdravotnej poisťovni tlačivom "Oznámenie zamestnávateľa na zmenu platiteľa poistného štát za zamestnanca"?:mad: Viera
Jura
27.09.05,10:04
Asi som niečo zmeškala a neviem o čo sa jedná. Keď je pracovník PN tak to nahlasujem zdravotnej poisťovni tlačivom "Oznámenie zamestnávateľa na zmenu platiteľa poistného štát za zamestnanca"?:mad: Viera
Áno aj pri PN aj OČR hlásiš začiatok a potom koniec do zdrav. poisť.
VERONIKA6
27.09.05,10:06
A máte niekto to tlačivo? Ak áno, mohli by ste ho poskytnúť. Možno nie som sama čo momentálne čumím. Viera
Jura
27.09.05,10:08
A máte niekto to tlačivo? Ak áno, mohli by ste ho poskytnúť. Možno nie som sama čo momentálne čumím. Viera
nájdeš ich na intern.stránkach: VšZP, Dôvera, SZP. Apollo má problémy na
stránke.
ilona
27.09.05,10:13
Hlásenie do zdrav.poisťovní treba urobiť na hromadnom oznámení a tam treba vždy napísať začiatok maródky a pri ukončení znovu nahlásiť ukončenie.
Angela
27.09.05,10:25
Na stránkach sú tlačivá s hlavičkou poisťovne.
Neexistuje nejaké centrálne???
Jura
27.09.05,10:34
Na stránkach sú tlačivá s hlavičkou poisťovne.
Neexistuje nejaké centrálne???
Zatiaľ nie sú, niečo sa chystá.
zelik
27.09.05,11:15
aj mne asi niečo uniklo, takže na hromadnom oznámení nahlasujem začiatok a koniec Pn zamestnanca, aj ked maródka trva do 10 dní? ako to tam mám vyznačiť? Nahlasuje sa niečo také aj do sociálnej poisťovne? Prosím od odpoved a vopred dakujem.
VERONIKA6
27.09.05,11:16
Prezrela som internetové stránky všetkých zdravotných poisťovní, no iba poisťovňa Dôvera má zverejnené tlačivo "Oznámenie zamestnávateľa na zmenu platiteľa poistného...." Ostatné majú hromadné oznámenie, ale či sa dá používať miesto toho. to ukáže čas a hlavne pracovníci poisťovní.
Viera
zelik
27.09.05,11:17
ja tomu asi nerozumiem.to nahlasujem aj ked maródka trvá do 10 dní? ako to na tom hromadnom mám vyznačiť. Nahlasujem to aj do sociálnej poisťovne?
Eliška
27.09.05,11:26
ja tomu asi nerozumiem.to nahlasujem aj ked maródka trvá do 10 dní? ako to na tom hromadnom mám vyznačiť. Nahlasujem to aj do sociálnej poisťovne?
Nahlasujú sa všetky PN - bez ohľadu na dĺžku trvania, za toto obdobie platí za človeka zdravotné poistenie štát. Do sociálnej poisťovne sa nenahlasuje, iba ak trvá PN viac ako 10 dní /posiela sa tlačivo od lekára/.
DanielaSL
27.09.05,11:41
Že sa za zamestnanca stáva platiteľom štát je povinnosť zamestnávateľa oznámiť na Hromadnom oznámení od 1.9. zdravotnej poisťovni - mimochodom Všeobecná zdravotná už ho má zmenené a má ho na svojich pobočkách . Píše sa tam kód 19 a uvádza sa len obdobie kedy poberá zamestnanec nemocenské dávky , nie náhradu príjmu. Povinnosť oznámenia máme do konca nasledujúceho mesiaca po mesiaci kedy sa stal platiteľom štát. Takto mi to vysvetlili priamo na poisťovni a takto je to v zákone.

Úprava môjho príspevku - po zisťovaniach za pomoci Andreja. Pod kódom 19 je obdobie nemocenských dávok , pod kódom 25 je obdobie náhrady príjmu. Takže v predchádzajúcich príspevkoch kto napísal , že sa oznamuje celá PN-ka , tak mal pravdu, len ju treba takto rozčleniť.
zelik
27.09.05,11:45
fíha, ale potom z vašej odpovede mi vyplýva, že nemusím nahlasovať pn, ktorá trvá do 10 dní, lebo mám prípad 4-dnovej maródky- takže zamestnanec mal len náhradu príjmu, nie nemocenské. a náhrada príjmu mi akosi nepasuje do kódu 19 na hromadnom oznámení. alebo sa mýlim?
NADEJKA
27.09.05,11:53
Daniela,znamená to,že povinnosť nahlasovania je len v prípade PN nad 10 kalend.dní, to znamená,že ide o nemocenskú,ktorú už hradí sociálna poisťovňa?
DanielaSL
27.09.05,12:18
Daniela,znamená to,že povinnosť nahlasovania je len v prípade PN nad 10 kalend.dní, to znamená,že ide o nemocenskú,ktorú už hradí sociálna poisťovňa?No tak už ani vlastne sama neviem čo je pravda , tak mi to povedali na zdravotnej poisťovni. Tak ako píše Andrej v §11,odst.8, písm.o je napísané fyzickú osobu, ktorá poberá nemocenské,ošetrovné alebo materské podľa osobitného predpisu - tu odkazuje na zákon 461/2003 §13 odst.1 písm.a,b,d alebo je nemocensky poistená - tu odkazuje len na zákon 461/2003 a ošetruje osobu podľa osobitného predpisu. Keďže nemám po ruke tento zákon , tak je možné že nemám pravdu a má pravdu Andrej.
kacena
27.09.05,12:33
Mám takýto prípad : zamestnanec je na PN od 8/2005 . Na moje doporučenie sa išiel sám nahlásiť na VšZP a doposiaľ je PN. Bude to trvať ešte minimálne mesiac. Keď ukončí PN , tak ho mám ja odlásiť ???
DanielaSL
27.09.05,12:45
Daniela, netvrdím, že mám jednoznačne pravdu.
Bol som účastníkom jednej dosť dlej diskusie práve na túto tému. V diskusii zazneli podobné argumenty aké odzneli aj v tejto téme. V spomínanej diskusii sme sa nakoniec dopracovali k tomu "výkladu", ktorý som uviedol vo svojom príspevku. Privítam názory aj ďalších Poraďákov. Aj ja rada privítam názor ostatných.
Mirkaska
27.09.05,13:30
My máme podobný prípad -v auguste bola pracovníčka chorá na PN 6 dní. Volala som do Dôvery, či im to máme oznámiť, odpoveď: "Nie, lebo v zmysle zákona štát platí poistenie len ak PN trvá viac ako 10 dní." Ale že mám ešte zavolať na ekonomické, vraj oni to možno potrebujú nahlásiť! Tam som sa ešte nedovolala.

Ale ako pozerám zákon o ZP - § 11 ods.8, o, - tak mi z toho vychádza: štát je platiteľom poistného za fyzickú osobu, ktorá poberá nemocenské, ošetrovné alebo materské podľa osob. predpisu (alebo je nemocensky poistená a ošetruje osobu podľa OP.)
Tak neviem.
DanielaSL
27.09.05,13:39
Presne tak to vysvetlili aj mne , ale Andrej našiel v zákone odst. u , kde je uvedená aj doba kedy zamestnanec poberá náhradu príjmu. A vložil to do svojho príspevku č. 19. Tak na poisťovniach tiež ešte presne nevedia.Len je potom zaujímavé, že toto obdobie na Hromadnom oznámení , kód 19 , majú nazvaný - nemocenské. Tak tam mali vsunúť aj náhradu príjmu. Ja pod nemocenským poznám obdobie , kedy zamestnancovi vypláca dávky Soc.poisťovňa.
Jana Motyčková
27.09.05,14:12
Dobu, kedy zamestnanec poberá náhradu príjmu pri PN nahlasuje zamestnávateľ VšZP pod kódom 25. Pri prechode na nemocenské by mal kód 25 ukončiť a v dalšom riadku dať začiatok kódu 19.
DanielaSL
27.09.05,14:21
Dobu, kedy zamestnanec poberá náhradu príjmu pri PN nahlasuje zamestnávateľ VšZP pod kódom 25. Pri prechode na nemocenské by mal kód 25 ukončiť a v dalšom riadku dať začiatok kódu 19.Áno Janka práve sme sa s Andrejom k tomu dopátrali. Takže ešte raz by sme to mali kompletne zhrnúť ako je to teda správne.
Nahlasuje sa celá PN zamestnanca na tlačive Hromadné oznámenie .Obdobie náhrady príjmu s kódom 25 , obdobie nemocenských dávok s kódom 19.
Takže jedna PN jedného zamestnanca , ktorý maróduje dlhšie ako 10 dní je v štyroch riadkoch?
Jana Motyčková
27.09.05,14:24
Dala som tam súhlas, je to tak. Ale treba ešte sledovať, či ÚDZS nevydá (iné) všeobecne platné Hromadné oznámenia.
Jozef Mihál
27.09.05,20:01
Je tro tak, ako sa píše v ostatných príspevkoch tejto témy (daniela, somij, endrju). Zamestnávateľ je povinný oznamovať doby PN (vrátane prvých 10 dní), OČR (aj dobu neplatenú nad 1O dní), materskej.

Momentálne sa používajú tlačivá "improvizačné", vytvorené jednotlivými poisťovňami, od októbra bude jednotný systém (tlačivo) oznamovania záväzný pre všetky poisťovne. Info na Porade bude k tomu včas.
atu
28.09.05,02:44
povinnosť nahlasovať PN v období 1.1.2005 - 31.8.2005 bola na samotnom zamestnancovi, ktorý bol PN, ale málokto to vedel.

Často ani samotné zdravotné poisťovne o tom nevedeli. Až keď pochopili, že im utekajú peniaze - od štátu (keďže platiteľom ZP za obdobii PN je štát), tak sa spamätali.
MIS
28.09.05,03:46
povinnosť nahlasovať PN v období 1.1.2005 - 31.8.2005 bola na samotnom zamestnancovi, ktorý bol PN, ale málokto to vedel.

Často ani samotné zdravotné poisťovne o tom nevedeli. Až keď pochopili, že im utekajú peniaze - od štátu (keďže platiteľom ZP za obdobii PN je štát), tak sa spamätali.
Áno, doteraz to bolo povinnosťou zamestnancov. Ale aj tak som to chodila odovzdávať za nich ja. Veď nie je možné, aby sme zamestnancov otravovali ešte aj s týmto.
A okrem toho na margo poisťovní by som povedala len toľko, že na jednu a tú istú otázku dostanete v každej poisťovni inú odpoveď. Mne sa stalo, že v jednej poisťovni som nahlasovada začiatok a koniec PN aj keď to bol iba 1 deň a v inej to odo mňa nechceli. Podľa zákona, ale treba nahlasovať aj 1 deň.
VERONIKA6
28.09.05,04:53
Nahlasujeme aj prerušenie /absenciu/ do zdravotnej poisťovne? Viera
Jozef Mihál
28.09.05,05:49
Nie .
ZuzanaP
28.09.05,05:51
Ak je zamestnanec na PN od 14.07.2005, určite neoznámil PN do zdrav. poisťovne, stále je PN. Myslíte, že to mám oznámiť teraz za neho?

Od 24. 07. 2005 je platiteľom zdravotného za neho štát.


A čo s PN, ktorá je od 19. 01. 2005 do dnes, tiež to určite neoznámila svojej zdravotnej poisťovni. Aj to mám oznámiť zdravotnej.

Nemôžem sa tam vôbec dovolať.
VERONIKA6
28.09.05,08:14
Teraz som volala so VšZP a bolo mi povedané, že kódom 19 mám nahlásiť od začiatku DPN až do skončenia. Nie rozpisovať prvých 10 dní.
SilviaS
28.09.05,08:41
Dobrý den!:)
Chcem sa Vás opýtať teda to hromadné oznámenie do VŠZP treba 2 krát.
1 ., Nahlasenie to má byť aký kód?
2., Odhlásenie aký kód?
Už som s toho trochu popletená.
Ďakujem Silvia:)
Jana Motyčková
28.09.05,08:45
Napr PN od 2.9. do 20.9. :
začiatok PN (náhrady príjmu, prvých 10 dní) : kód 25, platnosť "Z", dátum 2.9.
koniec náhrady pri PN (po 10 dňoch) : kód 25, platnosť "K", dátum 11.9.
poberanie nemocenského : kód 19, platnosť "Z", dátum 12.9.
ukončenie poberania nemocenského : kód 19, platnosť "K", dátum 20.9.
SilviaS
28.09.05,08:51
Ďakujem ti veľmi pekne za odpoved!!

A ešte sa ťa chcem opýtať môžem to vypísať na jednom tlačive všetko alebo
na dvoch osobitne.

Silvia:)
VERONIKA6
28.09.05,09:00
Presne takto som tomu rozumela aj ja a podľa hromadného oznámenia som si vypísala kódy a vyplnila tlačivo, no v poisťovni mi kázala vypísať od začiatku až do konca DPN
iba 19. Máš pravdu, že asi v každej poisťovni povedia inak a tak by som radila Silvii opýtať sa v konkrétnej poisťovni. Viera
milanr
28.09.05,09:44
Prosím Vás, čo robíte s DPN, ktoré začali pred 1.9.2005 a pokračujú po 1.9.2005. Zamestnancom som vyplnila na začiatku to klasické "Oznámenie" a doručili si ho do príslušnej ZP. K 1.9. nemusím nič nahlasovať, nahlásim až skutočné ukončenie DPN ?
uko
28.09.05,11:05
Ahojte, v poslednom čase som dosť malo informovana, ale rozhodla som sa prilepit vám tlačivá SZP. to prvé som používala doteraz po telefonickom dohovore s pracovnickou poistovne. jej bolo vlastne jedno akym sposobom to oznamim, len nech ma z toho jasno o co vlastne ide. oznamovala som napriklad zaciatok PN- vypisala som udaje zamestnanca, PN som zakruzkovala, dala som datum odkedy plati zmena, dolu pripisala Priloha: Potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti a prilozila kopiu. podpisala som sa takto:za poistenca zamestnavatel, dala nasu peciatku, moje meno aj tel. cislo ak by nebolo nieco jasne. o tomto novom tlacive som sa dozvedela vdaka vam, mili poradaci. nasla som ho na stranke szp a teraz vam ho tiez prikladam.
nika.sum
28.09.05,11:23
Este ze som si to tu vsimla. Ak zamestnanec nastupil na PN 25.9.2005 a nastup do zamestnania bude 5.10. do kolkych dni treba poslat to oznamenie?
VERONIKA6
28.09.05,11:57
Nemáš prosím Ťa "Oznámenie ..... o povinnosti šátu..." aj pre zamestnávateľa?
uko
28.09.05,12:00
Nemáš prosím Ťa "Oznámenie ..... o povinnosti šátu..." aj pre zamestnávateľa?toto je všetko čo mám :)
Jana Motyčková
28.09.05,12:04
Este ze som si to tu vsimla. Ak zamestnanec nastupil na PN 25.9.2005 a nastup do zamestnania bude 5.10. do kolkych dni treba poslat to oznamenie?Zmeny za september (teda nástup na PN 25.9.) do konca októbra, zmeny za október do konca novembra (ukončenie PN 5.10.). Vznik a ukončenie pracovného pomeru do 8 pracovných dní. Termíny viď §24 písm. c).
VERONIKA6
28.09.05,12:11
Oznámenie treba poslať do ôsmich dní.
Jana Motyčková
28.09.05,12:17
Nie všetko sa posiela do 8 dní - viď môj príspevok vyššie (§24 zákona o ZP).
VERONIKA6
28.09.05,12:20
Ďakujem pekne, no neviem či to "Oznámenie" bude dobré, keď sa v ňom píše:
Prehlasujem, že nie som zamestnancom ....... Viera
Jana Motyčková
28.09.05,12:27
Tie tu priložené oznámenia vyzerajú, že sú ešte podľa zákona ktorý platil do 31.8. (zamestnanec nahlasoval PN sám). Zrejme to nie sú nové tlačivá.
uko
28.09.05,12:35
Tie tu priložené oznámenia vyzerajú, že sú ešte podľa zákona ktorý platil do 31.8. (zamestnanec nahlasoval PN sám). Zrejme to nie sú nové tlačivá.ano to su stare oznamenia, nechcela som motat. to s názvom F-opoz jenové
uko
28.09.05,12:36
Ďakujem pekne, no neviem či to "Oznámenie" bude dobré, keď sa v ňom píše:
Prehlasujem, že nie som zamestnancom ....... Vieračo chceš oznamovať?
DanielaSL
28.09.05,14:16
Veď už tu nepleťte ľudí s tými oznámeniami, ktoré mali dávať zamestnanci ,tie platili do 31.8.2005. Teraz sa všetko robí na Hromadnom oznámení. Zatiaľ je však na to pripravená len Všeobecná zdravotná, lebo tá už má nové tlačivá. Ale zákon by mal platiť aj pre tie ostatné poisťovne.
VERONIKA6
29.09.05,04:23
UKO hovoríme o tlačivách na ktorých sa majú nahlasovať PN zamestnancov do zdravotných poisťovní.
Iveta
29.09.05,07:31
Presne takto som tomu rozumela aj ja a podľa hromadného oznámenia som si vypísala kódy a vyplnila tlačivo, no v poisťovni mi kázala vypísať od začiatku až do konca DPN
iba 19. Máš pravdu, že asi v každej poisťovni povedia inak a tak by som radila Silvii opýtať sa v konkrétnej poisťovni. Viera
Práve som prišla zo ZP v Bratislave (konkrétne pob. Šustekova) a mi pri nahlasovaní PN zamestnanca (4 dni) mi opravili kód - na 19, pretože 25 sa týka vojakov.
Jana Motyčková
29.09.05,08:14
Čo dodať ?
19 (inak §11 ods.8 písm.o) - poberá nemocenské ... poberá ? - nepoberá.
25 (inak §11 ods.8 písm.u odvolávka aj pre náhradu príjmu pri dočasnej PN) - poberá náhradu príjmu ... poberá ? - poberá.
majernikova
29.09.05,08:16
Ahojte poraďaci,
teraz som bola na VšZP, že oznámiť zamestnanca na PN . Dozvedela som sa, že to nie je potrebné. Pri ročnom zúčtovaní sa zemestnancová PN (od-do) zaznači.
Oni sami nevedia čo ako. Prajem Vám pekný deň.
S pozdravom:)

Áno aj pri PN aj OČR hlásiš začiatok a potom koniec do zdrav. poisť.
Jana Motyčková
29.09.05,08:56
Môj záver - ďalej sa už knahlasovaniu PN nebudem vracať - v súčasnosti je zbytočné sa trápiť s tým, ako chcú nahlasovať PN v zdravotných poisťovniach. Termín na nahlásenie PN za september je do konca októbra, počkajte na koniec októbra, dovtedy možno budú vedieť akým spôsobom to chcú nahlásiť a malo by byť aj jednotné tlačivo z ÚDZS.
TatianaM
29.09.05,08:58
Ahojte poraďaci,
teraz som bola na VšZP, že oznámiť zamestnanca na PN . Dozvedela som sa, že to nie je potrebné. Pri ročnom zúčtovaní sa zemestnancová PN (od-do) zaznači.
Oni sami nevedia čo ako. Prajem Vám pekný deň.
S pozdravom:)

Mne na pobocke v Siderii povedali taktiez ze nic nie je treba predkladat a na VsZP ze im mam predkladat len kopie zaciatku a konca PN. (vraj som tak mala robit od 1.1.2005). Takze asi budem cakat ....
DanielaSL
29.09.05,10:11
Súhlasím s Jankou , treba čakať , lebo tak mi to jednoznačne vychádza , že každá poisťovňa iné hovorí. T.j. - ani sami nevedia ako to má správne byť.
Mirka D
05.10.05,05:14
Prosím vás môžete mi na 100% odsúhlasiť, že do 1.9.05 zamestnávateľ nebol povinný v súvislosti s PN nič nenahlasovať do zdravotných poisťovní????

Nič som nenahlasovala a teraz mám výčitky svedomia, pretože zamestnanci si to určite sami nenahlasovali.
Jana Motyčková
05.10.05,05:31
Zákon túto povinnosť zamestnávateľovi neukladal, ale bola to povinnosť zamestnanca.

Niektorí zamestnávatelia to nahlasovali za zamestnancov a poisťovne to akceptovali (boli radi, lebo za tú dobu mohli pýtať peniaze od štátu).
Jura
05.10.05,05:38
Prosím vás môžete mi na 100% odsúhlasiť, že do 1.9.05 zamestnávateľ nebol povinný v súvislosti s PN nič nenahlasovať do zdravotných poisťovní????

Nič som nenahlasovala a teraz mám výčitky svedomia, pretože zamestnanci si to určite sami nenahlasovali.
Nemaj výčitky svedomia lebo to bola povinnosť zamestnanca do 1.9.2005.
Magma
21.10.05,15:26
Viete niečo nové v súvislosti s tlačivami? Práve som vypísala hromadné oznámenie do VšZP s kódmi 25 i 19, do Apolla tiež hromadné oznámenie kód U, a do Dôvery tlačivo Oznámenie zamestnávateľa na zmenu platiteľa....Pravdu povediac nikde som nevolala, pošlem čo som tu vyčítala a čo som si domyslela, že by mohlo byť dobre a uvidím.
Jana Motyčková
23.10.05,10:31
Zatiaľ je ticho o zjednocovaní tlačív. Preliezol som si vo štvrtok internetové stránky poisťovní a je to skutočne tak, že každá poisťovňa to má inakšie. Niekto tu už povedal, že "každá poisťovňa ma nejaký systém, len tá najväčšia nemá asi žiaden" :DTentoraz by som povedala, že tej najväčšej krivdíš, má to tlačivo podľa zákona a mala ho prvá. Aj keď si treba ešte ujasniť, čo všetko má zamestnávateľ nahlasovať.
nikulik
24.10.05,10:43
Ahojte, takze pridavam aj ja svoju dnesnu skusenost: vo VsZP mi povedali, ze na hromadne oznamenie napisem na zaciatok aj na koniec kod 19, a v Sideria-Istota mi pani na podatelni povedala, ze ona o nicom nevie, ze mam prist alebo si zavolat v stredu, dala mi aj cisielko na nejaku pani, lebo ti co sa tym zaoberaju su dnes na skoleni. Tak mi to bolo divne...
nikulik
24.10.05,10:51
A viete co mi bolo este divne, ked mi ta pani na podatelni povedala, ze ona nevie o nicom, ze mam skusit sa opytat v socialnej poistovni.
Zita4
24.10.05,10:59
:eek: Tak to je teda divné.
Andrea_Z
24.10.05,12:16
Moja dnešna telefonická zistovačka:

VŠZP - chcú mať v hromadnom oznámení PN od prvého dňa.čiže aj náhradu príjmu a aj začiatok nemocenskej.

SPOLOČNÁ ZDR.POISTOVŃA - chcú oznámiť PN až od 11.dňa inak nič.....

Stále sa to zamotáva hihi
anet
24.10.05,14:08
Uprimne uz som z toho cela popletena.:o Zamestnanec bol na PN od 16.9.-25.9. a teraz neviem ci to mam poslat na hromadnom alebo nie. Poisťovňa je Sideria a uz ma aj nove tlaciva. Nerada by som aby nas potahovali koli nesplneniu si oznamovacej povinnosti.:mee:
andrej_rv
24.10.05,14:15
Moja dnešna telefonická zistovačka:
VŠZP - chcú mať v hromadnom oznámení PN od prvého dňa.čiže aj náhradu príjmu a aj začiatok nemocenskej.
SPOLOČNÁ ZDR.POISTOVŃA - chcú oznámiť PN až od 11.dňa inak nič.....

Stále sa to zamotáva hihiAj ja pridám do zamotávania - u nás chce VšZP na hromadnom oznámení o poistencoch PN poistenca v dvoch zápisoch - prvých 10 dní s kódom 25 a od 11-ho dňa s kódom 19 - dával som tam oznámenie minulý týždeň (a upravoval na mieste činu :) ).
nikulik
25.10.05,06:05
Vedeli by ste mi niekto poradit, ked mam pracovnicku, ktora je na DPN od 11.07.2005? Mam vypisat hromadne oznamenie za siedmy mesiac a dat jej tam zaciatok, a potom ked ukonci tak tam zanesiem ukoncenie?
alex1
25.10.05,06:19
to nikulik: áno, aj ja som mala taký prípad. Pre istotu som to aj spätne vypísala a potom pošlem ukončenie.
nikulik
25.10.05,06:28
Ďakujem, nebola som si ista, aj ked si myslim, ze je jedno ako to vypisem, podla mna aj tak ked to tam pojdem zaniest tak mi povie ze je to zle, to usudzujem z tychto prispevkov, kedze poistovne ani same nevedia co a ako.
DanielaSL
25.10.05,06:48
Aj ja pridám do zamotávania - u nás chce VšZP na hromadnom oznámení o poistencoch PN poistenca v dvoch zápisoch - prvých 10 dní s kódom 25 a od 11-ho dňa s kódom 19 - dával som tam oznámenie minulý týždeň (a upravoval na mieste činu :) ).Andrej tak to má byť , dobre to od teba chceli , tak to hovorí aj zákon.