mavix
11.02.10,21:21
potrebujem poradit pracujem na stavbe v nemecku montujem ocelove konstrukcie a vzduchotechnicke potrubia na priemiselne haly.fakturujem to rakuskej firme. ci som povinny registracie neplatitela dph ktory dodava sluzby.zakon č222 2004 podla §15 odkazujuci na §16 miesto dodania sluzby vzťahujúcej sa na nehnutelnost
mavix
11.02.10,20:38
dakujem
betka
11.02.10,20:45
V prvom rade, máš môj obdiv, pretože naši začiatočníci účtovníci takéto vedomosti ako TY, nemajú ani v paži, a to si náš pracant. Nemám klobúk, ale klobúk, chlapče, dolu. Asi sa vyznáš i v čítaní, dávam polopate:

§ 7a


(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, je príjemcom služby od zahraničnej osoby z iného členského štátu, pri ktorej je povinná platiť daň podľa § 69 ods. 3, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred prijatím služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.
(2) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom a ktorá má v tuzemsku sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň, bydlisko alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, dodáva službu, pri ktorej je miesto dodania podľa § 15 ods. 1 v inom členskom štáte a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred dodaním služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.
(3) Daňový úrad je povinný osobu podľa odseku 1 alebo 2 registrovať pre daň, vydať jej osvedčenie o registrácii pre daň a prideliť jej identifikačné číslo pre daň najneskôr do siedmich dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň.

§ 16


(1) Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane realitnej činnosti a činnosti znalcov, ubytovacích služieb, poskytnutia práva na užívanie nehnuteľnosti, služieb zameraných na prípravu a koordináciu stavebných prác, ako sú služby poskytované architektmi a osobami zabezpečujúcimi stavebný dozor, je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.
mavix
11.02.10,21:18
je tam este§15 odsek3 potrebujem vediet ked je to co robim praca na nehnutelnosti priemiselne haly su nehnutelnosti ci som povinny sa registrovat