zena
11.02.10,22:57
Prosim Vas pripajam sa na internet cez pripojenie k miestnej sieti /LAN/, lenze neviem preco momentalne mi neponuka ziadnu moznost pripojenia, kde je problem? ALEBO aky postup zvolit, aby som si mohla zadat IP, masku, branu a DNS, aby som nastartovala internet?
Laco-monter
11.02.10,22:06
problem je asi ten,že pripojenie nie je automaticky free,teda zadara
zena
11.02.10,22:09
nie ja mam normaln zaplateny net, pripojena som na kabel, preinstalovala som XP a zmizlo mi pripojenie kde si menim IP.... co s tym?
salvosko
11.02.10,22:20
Nemas nainstalovane ovladace na sietovu kartu = windows nevie ze mas sietovu kartu = ziadne veci nevies nastavit lebo nemas kde.
Treba is Moj Pocitac (pravym) Spravovat - Zariadenia a mala by si tam mat nejaky zlty vykricnik a nieco so sietov a treba dat doinstalovat ovladace.
Vlado40
12.02.10,09:03
nie ja mam normaln zaplateny net, pripojena som na kabel, preinstalovala som XP a zmizlo mi pripojenie kde si menim IP.... co s tym?

MIMO TÉMY :

Nezabudni , ak si preinštalovala XP , tak treba nainštalovať ovládače aj na grafiku.
TomasHC
12.02.10,09:49
MIMO TÉMY :

Nezabudni , ak si preinštalovala XP , tak treba nainštalovať ovládače aj na grafiku.

...nie len na grafiku ;) Ale aj na zvukovku, chipset, modem...

A zaplatat Windows - http://update.microsoft.com/
zena
12.02.10,13:48
Aha na ovladace som celkom zabudla, len mam s nimi problem lebo vobec sa mi nedaju instalovat. Chyba je vo OEM?
jojom
12.02.10,13:57
Aha na ovladace som celkom zabudla, len mam s nimi problem lebo vobec sa mi nedaju instalovat. Chyba je vo OEM?

Nie v OEm nebude chyba ( mohla by byť ale mzslím že to budú ovládače sieťovky).
Skús cez ovládacie panely, systém, hardvér, Správca zariadení, tam Ti nabehne Device manager. Tam kde je žltý trojuholník chýbajú ovládače. Skús ich tade doinštalovať. Klik na trojuholníček a postupovať podľa pokynov. Samozrejme v dvd (cd) mechanike vložené cd (dvd) z ovládačmi. Malo by sa to podariť.

Potom: ovládacie panely, systém, sieťové pripojenia, sprievodca novým pripojením.

Alebo ako radí salvosko. Postup je obodbný.
maurer2
12.02.10,14:08
akonahle nainstalujes SERVICE PACK 2 alabo 3 tak ti najde sietovu kartu a mozes sa pripojit dokaze identifikovat sietovu kartu aj ked nie je instalovana samostatne :)
zena
13.02.10,17:44
Dakujem, ale praveze nemam CD na instalaciu ovladacov, takze som asi skoncila a budem musiet skocit do servisu. Service pack 2 mam, ale nechce mi prejt instalacia, skoda :( ale dakujem za rady
salvosko
13.02.10,18:01
Ked mozes sem pisat tak mas aj instalacky = stiahni si ich z internetu. Iba ovladace na sietovu kartu cez ktoru sa pripajas do internetu.
zena
13.02.10,18:09
mam dva notebooky, da sa to stiahnut na kluc a potom spustit? nie je to prave moja parketa, kde si to mozem stiahnut?
salvosko
13.02.10,18:14
vies mi povedat presne typ notebooku na ktory ti chyba ten ovladac? skusim najst. a teda na windows xp prof to potrebujes.
jojom
13.02.10,18:43
mam dva notebooky, da sa to stiahnut na kluc a potom spustit? nie je to prave moja parketa, kde si to mozem stiahnut?
Otoč notas z druhej strany tam máš údaje o notebooku napíš do googlu tie údaje ( konkrétne stačí typ notebooku, napr. HP500), k tomu dopíš ovládače alebo drivers. a už len prehladať najbižšie stránky. Alebo ísť na stránku výrobcu a tam stiahnuť.
Dá sa to dať aj na USB a nainštalovať tak. Potom ale pri inštalácii ked sa bude prg. pýtať na cestu k ovládačom treba nájsť usb. Myslím ale, že ovládač na nete sú skomprimované, tak ich treba najprv rozbaliť do nejakého adresára a až potom inštalovať.
Skús sa potrápiť a ked nič, tak sem napíš, ako Ti píše salvosko, typ notasa, nájdem Ti stránky.
:)
Vlado40
13.02.10,21:37
Dakujem, ale praveze nemam CD na instalaciu ovladacov, takze som asi skoncila a budem musiet skocit do servisu. Service pack 2 mam, ale nechce mi prejt instalacia, skoda :( ale dakujem za rady

Stiahni si SP3 a vyskúšaj nainštalovať.