milagros208
12.02.10,06:02
Ahojte. Našli sme si ubytovanie v Grécku cez internet. Je však potrebné zaplatiť zálohu 25%. Potrebovala by som poradiť ohľadom prevodu peňazí do zahraničia. Aké údaje potrebujem pri elektronickom zadaní platby? Viem, že je možnosť platby cez western union, ale nikdy som sa s tým nestretla, tak vôbec netuším ako to funguje a koľko to stojí. Ktorý zo spôsobov je jednoduchší a lacnejší? Ďakujem.
laurin
12.02.10,06:26
Western union neodporucam - drahy a riskantny.
Lepsi je prevod na ucet, v ramci EU platis ako klasicky prevod na SK, potrebujes ucet v tvare IBAN.
Vsetko sa dozvies vo svojej banke, ak mas internet banking tak priamo na stranke.
silviaz
12.02.10,10:30
suhlasim s prispevkom

Najlepsie je ked vezmes bankove podklady k uctu na ktory to mas poslat do banky a priamo tam ti poradia vsetko. Je to lepsie a lacnejsie ako Western U
neviem ake su poplatky v inych bankach. Ja napr platim pravidelne zo svojho uctu v tatra banke na ucty do rakuska a poplatok je o dost vyssi ako keby som to posielala na ucet v SK.
Na podkladoch by si mala mat ucet a udaje v tvare IBAN pripadne aj BIC kod.
Ak nie tak si to vyziadaj od poskytovatela ubytka. Banka je schopna najst ucet aj bez tychto udajov ale je to ovela drahsie ako ked vsetky udaje mas.

Peknu dovolenku :)
milagros208
12.02.10,10:53
Ďakujem za odpovede. Medzitým som zistila, že western union je ozaj veľmi drahý. Pri platbe, ktorú potrebujem previesť 50 EUR, je poplatok 16,60 EUR. V banke mi to urobia elektronicky cez SEPA za 0,15 EUR. Ešte raz vďaka.
Chobot
12.02.10,12:58
Ďakujem za odpovede. Medzitým som zistila, že western union je ozaj veľmi drahý. Pri platbe, ktorú potrebujem previesť 50 EUR, je poplatok 16,60 EUR. V banke mi to urobia elektronicky cez SEPA za 0,15 EUR. Ešte raz vďaka.

Ja len doplním, že po zavedení meny EUR sa pre nás platobný styk so zahraničím výrazne zjednodušil. Pokiaľ niekto platí platbu v mene EUR do krajiny, kde je tiež EUR (DE, AT, ..) a suma je do 50.000 EUR, tak ide o tzv. ragulovanú platbu, kde poplatok je taký, ako je poplatok za tuzemskú platbu. Ja takto platím do AT a DE za poplatok 0.13 EUR.

Pre porovnanie - do ČR zahraničná platba z banky stojí cca 12 EUR.