publikum
27.09.05,12:15
UPOZORNENIE PRED ZADANÍM TÉMY:
č.1 Skúšali ste odpoveď najprv vyhľadať pomocou vyhľadávania?
č.2 Zadávate Vašu otázku (novú tému) v správnej Porade? Napríklad: Ak sa týka téma dani z príjmu, zadávate otázku do Porady s názvom Daň z príjmu? Ak nie, prosím choďte najprv na hlavnú stránku, vyberte si náležitú Poradu a tam zadajte otázku! Ak ste si istý, že ste vybrali správnu Poradu pre Vašu otázku, PROSÍM ZMAŽTE TOTO UPOZORNENIE a môžete napísať otázku - NOVÚ TÉMU.
Janka6685
27.09.05,10:25
Vidím, že si tu nový. Nezmazal si upozornenie a nenapísal si otázku. Ale keďže je v názve témy...

Faktúra by mala obsahovať všetko to čo pri platcovi, len nerozpíšeš kolónky na DPH, len na sumu za kus, počet kusov a výslednú sumu a na koniec, niekde dole napíš, že nie si platca DPH.

Inak tam budeš mať názov a sídlo odberateľa, IČO, DIČ, prípadne nejaký kontakt, názov peňažného ústavu a číslo účtu, to isté pri dodávateľovi. Potom rozpis na názov tovaru, počet kusov, suma za kus, výsledok. Forma úhrady, spôsob dodania, dátum vyhotovenia, splatnosti a dodania tovaru/služby. Neviem, či je to všetko...
vladan
27.09.05,10:30
ak nie si platcom DPH, zákon o DPH sa ťa netýka, nie si povinný vystaviť faktúru, ale daňový doklad - postupuješ podľa zákona o účtovníctve § 10
Manual
25.10.05,17:57
Mám takýto problém,
Po zmene DIČ /keď sa rušili rodné čísla/ a DU prideloval nové, SZČO neoznámila a ani nemá záujem /je neporiadnik/ túto skutočnosť nahlásiť svojim dodavateľom. Oni v DF mu uvádzajú staré DIČ to s RČ alebo žiadne. Veľa krát som ho na to upozorňoval aby si to dal do poriadku ale nič. Mám mu to na DF opravovať ručne ? Veď to je zásah do cudzieho daňového dokladu. Čo by ste robili v takomto prípade ?
Ďakujem za vyjadrenie
Pekný večer želám...
Paula
25.10.05,18:24
Mám takýto problém,
Po zmene DIČ /keď sa rušili rodné čísla/ a DU prideloval nové, SZČO neoznámila a ani nemá záujem /je neporiadnik/ túto skutočnosť nahlásiť svojim dodavateľom. Oni v DF mu uvádzajú staré DIČ to s RČ alebo žiadne. Veľa krát som ho na to upozorňoval aby si to dal do poriadku ale nič. Mám mu to na DF opravovať ručne ? Veď to je zásah do cudzieho daňového dokladu. Čo by ste robili v takomto prípade ?
Ďakujem za vyjadrenie
Pekný večer želám... Poznám tiež takého exota.... nič mu neopravujem, nakoniec všetky kolonky určené na podpis v tlačivách k DP dám podpísať jemu. Poznám na druhej strane aj dosť odberateľov (v inej organizácii), ktorí doteraz nedodali svoje nové DIČ....... niektorí však už pýtali nanovo vystaviť od nás faktúry ešte z roku 2004, pretože im prišla daňová kontrola a naše faktúry im neuznala ;) .
Manual
25.10.05,18:29
Paulínka, som toho istého názoru, zaúčtované to bude správne a ďalšie nech pri kontrole vysvetluje...
Pekný večer želám...
ajobs
25.10.05,18:36
Mám takýto problém,
Po zmene DIČ /keď sa rušili rodné čísla/ a DU prideloval nové, SZČO neoznámila a ani nemá záujem /je neporiadnik/ túto skutočnosť nahlásiť svojim dodavateľom. Oni v DF mu uvádzajú staré DIČ to s RČ alebo žiadne. Veľa krát som ho na to upozorňoval aby si to dal do poriadku ale nič. Mám mu to na DF opravovať ručne ? Veď to je zásah do cudzieho daňového dokladu. Čo by ste robili v takomto prípade ?
Ďakujem za vyjadrenie
Pekný večer želám...
Ešte by si ho mohol niekam nakopať, napr. do r*** (píp). Ale to len na odľahčenie témy, naozaj s niektorými "subjektmi" nie je ľahké pracovať:cool:
Manual
25.10.05,18:44
Ešte by si ho mohol niekam nakopať, napr. do r*** (píp). Ale to len na odľahčenie témy, naozaj s niektorými "subjektmi" nie je ľahké pracovať:cool: Keby to pomohlo...
abel
27.10.05,15:01
UPOZORNENIE PRED ZADANÍM TÉMY:
č.1 Skúšali ste odpoveď najprv vyhľadať pomocou vyhľadávania?
č.2 Zadávate Vašu otázku (novú tému) v správnej Porade? Napríklad: Ak sa týka téma dani z príjmu, zadávate otázku do Porady s názvom Daň z príjmu? Ak nie, prosím choďte najprv na hlavnú stránku, vyberte si náležitú Poradu a tam zadajte otázku! Ak ste si istý, že ste vybrali správnu Poradu pre Vašu otázku, PROSÍM ZMAŽTE TOTO UPOZORNENIE a môžete napísať otázku - NOVÚ TÉMU.
Ešte chcem pripomenúť, že ak vystavuješ faktúru, okrem spomínaných náležitostí tam treba uvádzať aj číslo živnostenského oprávnenia, kedy a kým vydaný a registračné číslo. U právnickej osoby zápis v Obchod. registri.
abel
27.10.05,15:13
Ja sa priznám, že so všetkými svojimi klientami som si dala toľko námahy, že po pridelení nového DIČ a IČ DPH som im pekne popísala oznámenia s textom /skrátene/ Váž. dodávateľ, oznamujem Vám nové DIČ ... bla bla bla, bez tohoto údaju nebudeme Vaše faktúry akceptovať a uhradené budú až po vystavení správneho daň. dokladu. Klientom som PRIKÁZALA, že to musia oznámiť všetkým dodávateľom a nemám ani jeden doklad s rod. číslom. Myslím že DÚ neuzná odpočet DPH pri dokladoch s r. č. a j celkovo by asi mali s tým problémy. Klientov si musíme vychovať /veď z nich žijeme/. A tých neporiadnych čo najskôr pustiť k vode, keď nám sťažujú prácu.
Lubomir1
08.11.05,08:39
Mňa by zaujímalo, čo by mala obsahovať Faktúra do zahraničia? Poznám len názov a adresu, nakoľko ide o internetové služby.
KEJKA
08.11.05,08:41
jeho názov a adresu, ale určite Vaše DIČ - nie pre DPH, ale pre podnikanie (pridelil DU)
renča1
08.11.05,08:44
Mňa by zaujímalo, čo by mala obsahovať Faktúra do zahraničia? Poznám len názov a adresu, nakoľko ide o internetové služby.
Pozri §72 a §73 zákon o DPH, hlavne vy musíte mať uvedené ičo, DIČ a ič dph, a to , že máš od nich len názov a adresu neboj sa oni sa spämatajú a budú od teba vyžadovať oprav.faktúru:)
pyton
08.11.05,09:44
Ešte chcem pripomenúť, že ak vystavuješ faktúru, okrem spomínaných náležitostí tam treba uvádzať aj číslo živnostenského oprávnenia, kedy a kým vydaný a registračné číslo. U právnickej osoby zápis v Obchod. registri.
Toto platí len pre PO, nie?
KEJKA
08.11.05,10:03
Pozri §72 a §73 zákon o DPH, hlavne vy musíte mať uvedené ičo, DIČ a ič dph, a to , že máš od nich len názov a adresu neboj sa oni sa spämatajú a budú od teba vyžadovať oprav.faktúru:)on ale nie je platitelom DPH preto sa ho zakon o DPH netyka.
KEJKA
08.11.05,10:05
Pozri §72 a §73 zákon o DPH, hlavne vy musíte mať uvedené ičo, DIČ a ič dph, a to , že máš od nich len názov a adresu neboj sa oni sa spämatajú a budú od teba vyžadovať oprav.faktúru:)to pyton :

plati to pre PO i FO, uz sa to na porade rozoberalo v inej teme.
Jana Acsová
08.11.05,10:22
renča1
08.11.05,10:27
on ale nie je platitelom DPH preto sa ho zakon o DPH netyka.
Ja viem, že nie je platcom DPH ale v parag.71 ods.2 je rozpísané čo by mala obsahovať i ked je to spomenuté v zákone o DPH. ;)