Babulica
12.02.10,12:45
Prosim o radu, dostala som novu firmu FO, zaevidovala som ju na Soc.poist. spolu s dohodarmi. Teraz som im urobila mzdy za 1/2010. Moja otazka je nemala som firmu prihlasit aj na dan.urad??? Sorry za blbe otazky :confused:
Zoltán Kovács
12.02.10,11:48
Ak doteraz nemali zamestnancov tak áno,ako platiteľa dane zo závislej činnosti. Urob to čo najrýchlejšie.
Timka1
12.02.10,11:49
Prosim o radu, dostala som novu firmu FO, zaevidovala som ju na Soc.poist. spolu s dohodarmi. Teraz som im urobila mzdy za 1/2010. Moja otazka je nemala som firmu prihlasit aj na dan.urad??? Sorry za blbe otazky :confused:


mala si ju prihlásiť na daň zo závislej činnosti od prvého dňa zamestnavania
Babulica
12.02.10,11:50
dakujem a ako sa to robi?? Je na to nejaky formular??
Zoltán Kovács
12.02.10,11:52
Listom oznámiť, že od toho a toho dňa sa stali zamestnávateľmi, a teda aj platiteľmi dane zo závislej činnosti. Dvojmo, do podateľne a jeden exemplar si dať potvrdiť.
Babulica
12.02.10,11:53
Listom oznámiť, že od toho a toho dňa sa stali zamestnávateľmi, a teda aj platiteľmi dane zo závislej činnosti. Dvojmo, do podateľne a jeden exemplar si dať potvrdiť.

Da sa to aj postou?? Firma je zo Senca a nasa (mzd.firma) z Ba.
Zoltán Kovács
12.02.10,11:54
Dá sa, ale doporučene. Jej tak to patria na DÚ kde pravidelne chodím.
Babulica
12.02.10,11:58
Dá sa, ale doporučene. Jej tak to patria na DÚ kde pravidelne chodím.

Moze byt :) moze firma dostat nejaku pokutu ked vznikla 12.1.2010 a ja som ich az teraz prihlasila na Du??? To je akurat za mesiac dnes....
Babulica
12.02.10,11:58
Este jedna otazka, co mam dat do prev.prikazu ako variab.symbol ked este ziadny nemam??? A firma chce dnes uhradzat odvody???
Zoltán Kovács
12.02.10,11:59
Moze byt :) moze firma dostat nejaku pokutu ked vznikla 12.1.2010 a ja som ich az teraz prihlasila na Du??? To je akurat za mesiac dnes....

Mali sa prihlásiť na DÚ ako platiteľ dane zo závislej činnosti do 15 dní odo dňa zamestnania prvého človeka.
Babulica
12.02.10,12:02
Mali sa prihlásiť na DÚ ako platiteľ dane zo závislej činnosti do 15 dní odo dňa zamestnania prvého človeka.
Parada, prvy zamestnanec bol tiez k 12.1.2010...mozu dostat pokutu?
Zoltán Kovács
12.02.10,12:06
Parada, prvy zamestnanec bol tiez k 12.1.2010...mozu dostat pokutu?

V podstate áno, ale zatiaľ som nezažil ......
Babulica
12.02.10,12:08
tak dufam, ze ani ja nezazijem :(
velmi pekne dakujem, mam to uz napisane idem im to hned doporucene zaslat...a teraz mam prevodny prikaz poslat asi bez variab.symbolu. Myslis ze to budu vediet priradit??? Tu platbu?
Zoltán Kovács
12.02.10,12:09
tak dufam, ze ani ja nezazijem :(
velmi pekne dakujem, mam to uz napisane idem im to hned doporucene zaslat...a teraz mam prevodny prikaz poslat asi bez variab.symbolu. Myslis ze to budu vediet priradit??? Tu platbu?

Veď variabilný symbol pri platbe dane zo závislej činnosti je DIČ zamestnávateľa, to snáď máte.
Babulica
12.02.10,12:12
nemam mam len jeho ičo
Zoltán Kovács
12.02.10,12:16
nemam mam len jeho ičo

PRi vybavovaní živn.listu nezaškrtol možnosť, aby ho živn.úrad prihlásil na DÚ?
Babulica
12.02.10,12:19
Mam pred sebou jeho živ.list je tam len meno - miesto podnikania, pridelen ičo a nič viac...vies ja som len dostala mail aby som ho zaregistrovala na socialku spolu s dohodarmi, mailom mi prisiel zivn.list, vsetko mi chodi mailom...hroza
Zoltán Kovács
12.02.10,12:23
Mam pred sebou jeho živ.list je tam len meno - miesto podnikania, pridelen ičo a nič viac...vies ja som len dostala mail aby som ho zaregistrovala na socialku spolu s dohodarmi, mailom mi prisiel zivn.list, vsetko mi chodi mailom...hroza

Na živn.liste to nezistíš, zavolaj mu či požiadal o tú možnosť registrácie na DÚ cez živn.úrad. Ak áno, tak by mal mať už pridelené DIČ, len ešte kartička mu asi nedošla. V tomto prípade sa odporúča osobná návšteva DÚ, aby prevzal kartičku.
Ale aj keď využil túto možnosť registrácie na DÚ, to je len na daň z príjmov fyzickej osoby - szčo. Takže ako zamestnávateľa ho musíš tak či tak prihlásiť.
Babulica
12.02.10,12:27
Práve som mu volala (nezdviha klasika), tak som mu napisala ze potrebujem jeho dič tak dufam, ze mi ho len preposle v sms a hotovo :)
Este raz ti velmi, velmi pekne dakujem za podrobne vysvetlovanie...som ti moc vdacnááááááááááááááááá :D posielam ti okrem ocenenia aj bozk :)