Fany
27.09.05,12:36
Na výpise z bank.účtu (konkr.VÚB) mám dva dátumy. Dátum realizácie a dátum zaúčtovania. Ktorý dátum je pre mňa smerodatný, s ktorým to mám ja v mojom účtovníctve zaúčtovať? Je to dosť rozhodujúce aj ak ide o výpočet prípadných penálov k neskorej platbe.
Lila
27.09.05,11:59
Dátum zúčtovania, kedy mi skutočne banka odpísala peniaze z účtu.
Pretože napr. cez homebank VUB si môžte dať jednoduchú úhradu napr. DF, ale keďže peniaze nemáte na účte, tak banka Vám zadrží tento pokyn/ myslím asi 3 dni/ a potom to odpíše z účtu. Čiže dôležitý je deň debetu z účtu .
Paula
27.09.05,12:37
Dátum zúčtovania, kedy mi skutočne banka odpísala peniaze z účtu.
Pretože napr. cez homebank VUB si môžte dať jednoduchú úhradu napr. DF, ale keďže peniaze nemáte na účte, tak banka Vám zadrží tento pokyn/ myslím asi 3 dni/ a potom to odpíše z účtu. Čiže dôležitý je deň debetu z účtu .So zadržaním pokynu je to tak. Na túto tému sme už viedli debatu. Nie všetky banky uvádzajú na výpise dva dátumy-dátum zúčtovania a dátum realizácie. Ja používam v takomto prípade dátum realizácie-debetu. Deň realizácie môže mať význam v prípade penalizácie napr.zo strany niektorých štátnych inštitúcií. Niektoré neuznávajú dátum príkazu na úhradu (možno totožný s dňom zúčtovania), uznávajú len dátum príchodu peňazí na ich účet (teda neuznávajú ani dátum debetu z môjho účtu :D ).
luebchenko
18.10.05,12:00
V Omege odo mňa pýta SW "dátum bankovej operácie" . Kreditné úroky mi program Omega hádže do DPH - 06 Dodanie tovar.a služ. s oslob. od dane bez možn.odpoč.dane §28-41 neovplyvň.koef.
Ked mám na výpise z Tatrabanky 2 dátumy - dátum sprac. (napr. pri poplatkoch a úrokoch je to vždy posledný deň v mesiaci) a další dátum (zrejme z ktorého je ten výpis) - tento je tak medzi 3.-5.dňom nasledujúceho mesiaca.

Moja dilema - ktorý dátum uviesť? Konkrétne poplatky a úroky sú "sprac." 30.9., výpis má dátum 3.10.

Uvažujem správne že asi skôr ten 30.9.? (kvôli DPH)
Daska
18.10.05,12:10
Ja uctujem 30,9, a zatial na to kontrola nic
vladan
18.10.05,12:32
... kreditné úroky mi program Omega hádže do DPH - 06 Dodanie tovar.a služ. s oslob. od dane bez možn.odpoč.dane §28-41 neovplyvň.koef.
ja chcem len toľko, že od 1.1.2005 podľa § 10 ods. 2c) kreditné úroky nie sú považované za dodanie služby
luebchenko
18.10.05,14:05
ja chcem len toľko, že od 1.1.2005 podľa § 10 ods. 2c) kreditné úroky nie sú považované za dodanie služby
ou ou, pravdu máš :( to vari mám robiť opravné? :eek: šak to nič na sume nemení :eek:
Fany
21.11.05,10:25
Tak teda ktorý, dátum realizácie, alebo dátum zaúčtovania?
renča1
21.11.05,10:35
dňom kedy stiahne banka úroky.
Tweety
21.11.05,11:33
Na výpise z bank.účtu (konkr.VÚB) mám dva dátumy. Dátum realizácie a dátum zaúčtovania. Ktorý dátum je pre mňa smerodatný, s ktorým to mám ja v mojom účtovníctve zaúčtovať? Je to dosť rozhodujúce aj ak ide o výpočet prípadných penálov k neskorej platbe.
Je to stále dátum, keď sa uskutočnil pohyb finančných prostriedkov.
Buď kredit, alebo debet.;) :rolleyes: :cool:
slnko
21.11.05,11:53
V Omege odo mňa pýta SW "dátum bankovej operácie" . Kreditné úroky mi program Omega hádže do DPH - 06 Dodanie tovar.a služ. s oslob. od dane bez možn.odpoč.dane §28-41 neovplyvň.koef.

uprav si v omege vzor "kreditné úroky" na V - voľný základ a predkontáciu "Typ sumy" tiež na V - voľný základ.:)
petovsan
25.02.06,09:17
uprav si v omege vzor "kreditné úroky" na V - voľný základ a predkontáciu "Typ sumy" tiež na V - voľný základ.:)

Môžete mi, prosím, podať presnejšie know-how, ako na to? Neviem nájsť tie "vzory". Díky moc.
petovsan
27.02.06,13:13
Môžete mi, prosím, podať presnejšie know-how, ako na to? Neviem nájsť tie "vzory". Díky moc.

Halóóó, zdatnejší v SW Omega, poradíte, prosím???