ushka
12.02.10,13:35
Dá sa vôbec v súčasnosti najsť práca? Bohuzial mám taký pocit, že nie, že práca sa len vybavuje. Mám 28 r., vyštudovala som podnikový manažment, certifikát z aj a rada by som pracovala vo fiančnej oblasti, ako analytik, pripadne ine oblasti suvisiace s financiami alebo uctovnictvom, žijem v BA (3 roky) a jedine čo nemám sú známosti. Nepracujem od juna a som zufala.
Chcem len vediet, či ste sa stretli v poslednej dobe s niekym, kto si prácu našiel vlastným úsilím. Začínam mať totiž pocit, že ptreto nerobim všetko, ale na druhej strane neviem, čo sa ešte dá.
Laco-monter
12.02.10,13:28
ja mám podobný problém , už 5 mesiac som bez príjmu.

Posielal som asi 3O x C.V.

väčšinou bez odpovede.

No sledujem aktualne ponuky práce na www.profesia.sk a tiež na www.projob.sk

Tiež je rozdiel v kultúre správania v ČR a na Slovensku.

Keď som posielal C.V. do veľkých spoločností v Č.R. vždy mali toľko slušnosti,že mi odpovedali v tom zmysle,že obdržali sme Vašu žiadosť , no momentalne neprijímame nových pracovníkov

Kým slovenské firmy a agentúry najmä tie sídliace v BA sa ani neunúvali mi odpovedať.
Keď som svoju žiadosť po dvoch -troch týždňoch urgoval telefonicky,tak pracovníčka ma oboznámila,že denne im prichádzajú desiatky mailov a tak neodpovedajú nikomu.
Ja sa pýtam Je toto nejaká kultura správania ?

Preto hovorím, spolupracovať s nejakou SK firmou ? NIE !
ushka
12.02.10,13:42
Je to vlastne prvykrat, co si musim takto hladat pracu. Tiež využívam uvedené pracovné portály. Zo zaciatku som bola velmi zaskocena, ze firmy neodpovedaju, no teraz som si uz zvykla, je to neseriozne. Prestavam dufat, ze sa to este vobec da. Velmi rada by som si urobila dalsie kurzy - programatorske a zdokonalit aj - v tom mam slabiny a človek zabúda, ale bohuzial nie su financne prostriedky. Na rozdiel od svojich známych, ktorí sa stazuju, ze zase idu do prace, ja si kazdy den hovorim, ako velmi by som ist chcela.
Ice dive
12.02.10,13:49
Dá sa vôbec v súčasnosti najsť práca? Bohuzial mám taký pocit, že nie, že práca sa len vybavuje. Mám 28 r., vyštudovala som podnikový manažment, certifikát z aj a rada by som pracovala vo fiančnej oblasti, ako analytik, pripadne ine oblasti suvisiace s financiami alebo uctovnictvom, žijem v BA (3 roky) a jedine čo nemám sú známosti. Nepracujem od juna a som zufala.
Chcem len vediet, či ste sa stretli v poslednej dobe s niekym, kto si prácu našiel vlastným úsilím. Začínam mať totiž pocit, že ptreto nerobim všetko, ale na druhej strane neviem, čo sa ešte dá.
keďže uvádzaš, že hľadáš prácu ako analytik vo finančnej oblasti... tak skús poslať životopis sem:

http://www.union.sk/index.php?www=jobs_detail&id_career=63

v poslednej dobe, je situácia na trhu práce zlá, čo je však spôsobené tým, že firmy "kvôli" kríze zamestnancov neprijímajú a skôr sa obsadzujú len pozície, ktoré sa uvoľnili... (materské, zmeny zamestnania a pod... )
Laco-monter
12.02.10,13:51
Je to vlastne prvykrat, co si musim takto hladat pracu. Tiež využívam uvedené pracovné portály. Zo zaciatku som bola velmi zaskocena, ze firmy neodpovedaju, no teraz som si uz zvykla, je to neseriozne. Prestavam dufat, ze sa to este vobec da. Velmi rada by som si urobila dalsie kurzy - programatorske a zdokonalit aj - v tom mam slabiny a človek zabúda, ale bohuzial nie su financne prostriedky. Na rozdiel od svojich známych, ktorí sa stazuju, ze zase idu do prace, ja si kazdy den hovorim, ako velmi by som ist chcela.

Ak si prečítaš knihu Akej farby je Tvoj padák ,

tak tam sa dočítaš,že nájsť zamestnanie na osobné doporučenie priateĺa je pravdepodobnosť viac ako 60%,

kým uspešnosť nájsť zamestnanie na ponuky z Internetu je asi
6 %.
Preto treba posielať C.V a čakať či Ťa pozvú na osobný pohovor
ak sa tak stane 50 % šanca na úspech je zaručená.

Prajem Ti veľa úspechov a hlavne veĺa dobrých a tvorivých nápadov.
ushka
12.02.10,14:00
Ice dive:Ďakujem. Pošlem.
Laco-monter:áno súhlasím, že osobný pohovor je veľký úspech...tých 6% znie hrozne, ale približne to vychádza....každopádne ďakujem za tip na zaujímavú knihu.
Laco-monter
12.02.10,14:06
Ice dive:Ďakujem. Pošlem.
Laco-monter:áno súhlasím, že osobný pohovor je veľký úspech...tých 6% znie hrozne, ale približne to vychádza....každopádne ďakujem za tip na zaujímavú knihu.
Ak budeš chcieť pošlem Ti zoznam kníh,ktoré stojí za to si prečítať /cez SS/

Ja som ich prečítal asi 150 v priebehu niekoĺkých rokov a zmenilo mi to život.

Rozhodne doporučujem čítať podnetné knihy.
ushka
12.02.10,14:28
Áno chcem, čítam veľmi rada (momentálne zákony, nikdy neviem, co sa mi zíde... :-) )
dušinka
12.02.10,14:49
Musím oponovať obidvom zatiaľ diskutujúcim: do našej firmy prichádza v súčasnej dobe toľko žiadostí o prijatie do pracovného pomeru či už písomne alebo mailom, že by sme museli
tejto problemtike venovať dosť veľa času.
Ale poviem Vám, že všetky tieto žiadosti odkladáme, maily si vytlačíme a tiež uložíme. Keď sa uvoľní miesto, postupne dotyčných obvolávame. Viete aj my musíme šetriť fin. prostriedky za poštovné. Ak by som odpovedala, že teda máme Vás v evidencii, myslíte že dotyčný by prestal hľadať robotu?
ushka
12.02.10,15:12
dušinka,
no neviem...ale nesuhlasim...ja osobne nahodne ziadosti ani neposielam, reagujem len na zverejnene ponuky prace a v takom pripade povazujem za povinnost zamestnavatela oboznamit uchadzaca o zamestnanie so situaciou. Neviem, co to znamena venovat tomu dost vela casu, co je to dost vela casu? Zamestnavatel venuje vyberu svojich zamestnancov tolko casu, nakolko mu na nich zalezi. A postovné? To uz snád funguje len v státnej správe. Dokonca aj z tadial vam odpisu mailom. Skopirovanie jednoho mailu so zdvorilostnou formulkou Lutujeme, ale....bla bla bla, netrva dlhsie ako pol minuty a dokonca usetrite aj na postovnom. A tlacit maily to uz nieje plytvanie financnymi prostriedkami? papier, pripadne toner do tlaciarne, tiez nie je zadarmo. Bohuzial, ak je takyto pristup vsade, tak sa ani necudujem, ze je tolko nezamestnanych.
Laco-monter
12.02.10,15:17
Musím oponovať obidvom zatiaľ diskutujúcim: do našej firmy prichádza v súčasnej dobe toľko žiadostí o prijatie do pracovného pomeru či už písomne alebo mailom, že by sme museli
tejto problemtike venovať dosť veľa času.
Ale poviem Vám, že všetky tieto žiadosti odkladáme, maily si vytlačíme a tiež uložíme. Keď sa uvoľní miesto, postupne dotyčných obvolávame. Viete aj my musíme šetriť fin. prostriedky za poštovné. Ak by som odpovedala, že teda máme Vás v evidencii, myslíte že dotyčný by prestal hľadať robotu?

Koľko trvá odoslať stručnú odpoveď na mail ?

3 min. ,5 min. , či 7 min. ???

Ak vašej firme nestojí za to, venovať svojmu potencionalnemu zamestnacovi niekoĺko minut,
potom nie ste hodní toho aby tento potencionalny zamestnanec pre Vas pracoval a vytvaral hodnoty.

Bude pracovať pre Vašu konkurenciu !

UVEDOMUJETE SI ,že takto vlastne utrpíte STRATU ???
dušinka
12.02.10,16:10
No to je o inom. My nemáme zverejnené ponuky, ja hovorím potom o nevyžiadaných mailoch a nevyžiadanej korešpondencii. Vieš že sú ešte aj takí, ktorí píšu?
dušinka
12.02.10,16:15
Koľko trvá odoslať stručnú odpoveď na mail ?

3 min. ,5 min. , či 7 min. ???

Ak vašej firme nestojí za to, venovať svojmu potencionalnemu zamestnacovi niekoĺko minut,
potom nie ste hodní toho aby tento potencionalny zamestnanec pre Vas pracoval a vytvaral hodnoty.

Bude pracovať pre Vašu konkurenciu !

UVEDOMUJETE SI ,že takto vlastne utrpíte STRATU ???
nemienim komepntovať. Ako som napísala. Nemáme zverejnenú ponuku na voľné miesta a žiadosti a maily nám chodia.
Zamestnancov si pozývame na pohovor aj podľa toho, ako napíše žiadosť a mne osobne sú sympatickejšie listy. Ja som už stará...... A aby som ešte pritvrdila, určite som radšej keď potenciálneho zamestnanca pozná niekto, kto mi ho odporučí.
ushka
12.02.10,16:27
... a sme doma ... zbohom práca.... alebo ako tomu mám rozumiet? Nenájde sa niekto, kto ma odporucí? Nie, nenájde, lebo sa boji o svoje teple miestecko. Ano, bohužiaľ, takáto je realita, ľudia si závidia a druhému nedprajú.
Laco-monter
12.02.10,16:30
nemienim komepntovať. Ako som napísala. Nemáme zverejnenú ponuku na voľné miesta a žiadosti a maily nám chodia.
Zamestnancov si pozývame na pohovor aj podľa toho, ako napíše žiadosť a mne osobne sú sympatickejšie listy. Ja som už stará...... A aby som ešte pritvrdila, určite som radšej keď potenciálneho zamestnanca pozná niekto, kto mi ho odporučí.

Nejde o to,čo je Tebe sympatickejšie

životopis , či C.V. má svoju PREDPÍSANÚ FORMU a aj PREDPÍSANÝ OBSAH !
dušinka
12.02.10,16:34
Nejde o to,čo je Tebe sympatickejšie

životopis , či C.V. má svoju PREDPÍSANÚ FORMU a aj PREDPÍSANÝ OBSAH !


Ale ja som súkromník /čka/!!!!!
Stanislav 1975
12.02.10,16:38
Dá sa vôbec v súčasnosti najsť práca? Bohuzial mám taký pocit, že nie, že práca sa len vybavuje. Mám 28 r., vyštudovala som podnikový manažment, certifikát z aj a rada by som pracovala vo fiančnej oblasti, ako analytik, pripadne ine oblasti suvisiace s financiami alebo uctovnictvom, žijem v BA (3 roky) a jedine čo nemám sú známosti. Nepracujem od juna a som zufala.
Chcem len vediet, či ste sa stretli v poslednej dobe s niekym, kto si prácu našiel vlastným úsilím. Začínam mať totiž pocit, že ptreto nerobim všetko, ale na druhej strane neviem, čo sa ešte dá.

ushka, neverím ti -prepáč mi za to, ale neverím, že 28 ročná kočka s VŠ si nevie nájsť prácu-tomu neverím...
Keby to písala pani po 50-tke ,tak poviem že áno, má smolu, lebo u nás je veková diskriminácia,ale že si mladá kočka nevie najsť prácu a ešte k tomu v Ba-tak tomu neverím...
dušinka
12.02.10,16:38
... a sme doma ... zbohom práca.... alebo ako tomu mám rozumiet? Nenájde sa niekto, kto ma odporucí? Nie, nenájde, lebo sa boji o svoje teple miestecko. Ano, bohužiaľ, takáto je realita, ľudia si závidia a druhému nedprajú.
No vidíš, ja sa chystám do dôchodku, neviem či opustím teplé miestečko, ale ak áno budeme potrebovať ekonóma.
Mne veľmi záleží na tom, aby prípadné maily boli aj správne po slovensky, s použitím diakritiky, tak ako sa to má. Hoci aj v nepredpísanej forme.
ushka
12.02.10,16:45
...a nikdy ste nerozmýšlali nad tým, že keby ste dali možnosť aj tym, ktorí Vám pošlú mail a nie papierový životopis, tak by ste si mohli vyberať? Možno by ste narazili na niekoho, kto by Vám v budúcnosti pomohol pri vybavovaní prípadnej nežiaducej mailovej korešpondencie, a to rýchlo a bez finančných strát.
... a odporučený zamestnanec ešte nemusí byť lepší ako ten druhý, len o neho treba viac zabojovať.
... a inak, čo tak vrátiť sa k téme, naozaj by mi pomohlo, ak by som vedela, že aj v dnešnych dnoch sa ludom podari najst praca
ushka
12.02.10,16:49
stanislav 1975: ani ja tomu neverím, naozaj, ale môžete mi veriť, že je to pravda...a práve preto som založila túto tému, chcem vedieť, či nerobím niečo nesprávne alebo teda či robím všetko správne...
Mgr.Shrek
12.02.10,17:11
Dá sa vôbec v súčasnosti najsť práca? Bohuzial mám taký pocit, že nie, že práca sa len vybavuje. Mám 28 r., vyštudovala som podnikový manažment, certifikát z aj a rada by som pracovala vo fiančnej oblasti, ako analytik, pripadne ine oblasti suvisiace s financiami alebo uctovnictvom, žijem v BA (3 roky) a jedine čo nemám sú známosti. Nepracujem od juna a som zufala.
Chcem len vediet, či ste sa stretli v poslednej dobe s niekym, kto si prácu našiel vlastným úsilím. Začínam mať totiž pocit, že ptreto nerobim všetko, ale na druhej strane neviem, čo sa ešte dá.

Ahoj.
Presne viem ako sa cítiš. Teda nie úplne presne, ale dosť.
Ja som skončil v júny VŠ, a potom som bol zamestnaný u najväčšieho zamestnávateľa na SVK, Úrad práce.
Hovorí sa, že právnika potrebuje každý a právnika treba všade. Napriek tomu som si našiel prácu až v novembri.
Denne som odpovedal na ponuky z Profesia.sk, posielal životopisy, žiadostí do štátnej správy (a tam je toho treba viac, napr. výpis z registra trestov :) ) a nič.
Až jeden deň som bol na stránke, o ktorej som nikdy nepočul, našiel tam ponuku a napísal.
Asi o dva dni mi zvoní telefón. Dobrý deň, tu pán XY. Hovorím s pánom AB?
A hneď som absolvoval hodinový telefonický pohovor.
Deň nato som bol na osobnom pohovore a tretí deň som podpisoval zmluvu.
Študoval som v TT a v KE, mieste kde robím, som nepoznal nikoho. Žiadne konexie, žiadna tlačenka, nič. Moja zásluha.
Nepočúvaj reči o tom, ako ti niekto neverí, že nevieš nájsť prácu v BA. To sú hlúposti. Nestrácaj nádej. Viem, že to bude ťažké, ale ráno sa buď s odhodlaním bojovať ďalej. Ak sa nepodarí, neupadaj do zúfalstva. Ideš ďalej.
A hlavne na sebe vo voľnom čase pracuj. Vzdelávaj sa, pracuj na sebe, zvyšuj si kvalifikáciu, alebo si kvalifikáciu rozšír. Hlave buď aktívna.
Verím ti, verím v teba a verím, že o pár dni sem napíšeš správu, že si našla prácu, a že ďakuješ za podporu. Určite:)
ushka
12.02.10,17:13
dušinka,
ja nepochyujem, že Vám na tom záleží. Verte, že aj mne. CV a motivačný list píšem bezchybne (aj s diakritikou aj gramaticky) a pripájam ich ako prílohu, ale pri posielaní sprievodných listov sa diakritika neodporúča. Alebo Vám sa ešte nestalo, že ste si otvorili mail a namiesto niektorých písmen ste tam mali rôzne šifry? V jednom sa asi zhodneme, životopis a prípadné iné dokumenty zasielané zamestnávateľovi musia byť bez chyby, ale nemôžete predsa odsúdiť niekoho len preto, že to posiela mailom...
Mgr.Shrek
12.02.10,17:18
dušinka,
ja nepochyujem, že Vám na tom záleží. Verte, že aj mne. CV a motivačný list píšem bezchybne (aj s diakritikou aj gramaticky) a pripájam ich ako prílohu, ale pri posielaní sprievodných listov sa diakritika neodporúča. Alebo Vám sa ešte nestalo, že ste si otvorili mail a namiesto niektorých písmen ste tam mali rôzne šifry? V jednom sa asi zhodneme, životopis a prípadné iné dokumenty zasielané zamestnávateľovi musia byť bez chyby, ale nemôžete predsa odsúdiť niekoho len preto, že to posiela mailom...

Ja som inak ako mailom neposielal. Len do štátnej správy, lebo tam žiadali printovú podobu. Inak všetko mailom. A napísal som do mailu dodatok, že prosím o vyrozumenie. Ale stalo sa aj mne, že ma ignorovali. Čo už. Týmto sa neoplatí trápiť ani zaoberať.
ushka
12.02.10,17:20
Mgr.Shrek: blahoželám a prajem veľa úspechov v práci
Určite sa s vami veľmi rada podelím, ak prácu nájdem a dúfam, že to bude čoskoro.
ushka
12.02.10,17:23
Ja som inak ako mailom neposielal. Len do štátnej správy, lebo tam žiadali printovú podobu. Inak všetko mailom. A napísal som do mailu dodatok, že prosím o vyrozumenie. Ale stalo sa aj mne, že ma ignorovali. Čo už. Týmto sa neoplatí trápiť ani zaoberať.
áno, skúsenosti so štátnou správou mám aj ja. Dokonca som po VS v štátnej správe aj pol roka pracovala, ale bolo to v mojom rodnom meste.
dušinka
12.02.10,17:24
Škoda, napísala som sem veľmi dlhý príspevok, ale zrejme bol naozaj dlhý, lebo sa mi stratil a nie je tu nič. Takže skrátim.Chcela by som veľmi vážne. Naozaj si myslím že práca sa nehľadá ľahko. Ale hlavným príbehom môjho neodoslaného príspevku bolo: Jedného dňa u mňa zaklopala absolventka školy /práve som sama prijala rozhodnutie že potrebujem asistentku/, sympatická na prvý pohľad, po cca hodinovom rozhovore som mala pocit, že ju beriem. Myslím, že ona to doteraz rozpráva ako najväčší šok vo svojom živote. Na druhý deň priniesla potrebné dokumenty a o týždeň už u nás pracovala.
Ver mi, že v súkromnej sfére naozaj veľa záleží na osobných sympatiách, niekedy keď sa neviem rozhodnúť aj sama zavolám ľudí, a pýtam si odporúčania. Niekedy naozaj dám na príhovor.
Ale v predchádzajúcom príspevku to bolo dobre napísané. Verím že o týždeň či mesiac práca bude.
ushka
12.02.10,17:30
Škoda, napísala som sem veľmi dlhý príspevok, ale zrejme bol naozaj dlhý, lebo sa mi stratil a nie je tu nič. Takže skrátim.Chcela by som veľmi vážne. Naozaj si myslím že práca sa nehľadá ľahko. Ale hlavným príbehom môjho neodoslaného príspevku bolo: Jedného dňa u mňa zaklopala absolventka školy /práve som sama prijala rozhodnutie že potrebujem asistentku/, sympatická na prvý pohľad, po cca hodinovom rozhovore som mala pocit, že ju beriem. Myslím, že ona to doteraz rozpráva ako najväčší šok vo svojom živote. Na druhý deň priniesla potrebné dokumenty a o týždeň už u nás pracovala.
Ver mi, že v súkromnej sfére naozaj veľa záleží na osobných sympatiách, niekedy keď sa neviem rozhodnúť aj sama zavolám ľudí, a pýtam si odporúčania. Niekedy naozaj dám na príhovor.
Ale v predchádzajúcom príspevku to bolo dobre napísané. Verím že o týždeň či mesiac práca bude.
Ďakujem, aj ja verím, že práca bude, či už skôr alebo neskôr. A súhlasím, že veľmi záleží na osobných sympatiách a prvom dojme. Len bohužiaľ, teraz je to tak, že tých príležitostí urobiť dobrý prvý dojem je veľmi málo.
dušinka
12.02.10,17:30
Ahoj.
Presne viem ako sa cítiš. Teda nie úplne presne, ale dosť.
Ja som skončil v júny VŠ, a potom som bol zamestnaný u najväčšieho zamestnávateľa na SVK, Úrad práce.
Hovorí sa, že právnika potrebuje každý a právnika treba všade. Napriek tomu som si našiel prácu až v novembri.
Denne som odpovedal na ponuky z Profesia.sk, posielal životopisy, žiadostí do štátnej správy (a tam je toho treba viac, napr. výpis z registra trestov :) ) a nič.
Až jeden deň som bol na stránke, o ktorej som nikdy nepočul, našiel tam ponuku a napísal.
Asi o dva dni mi zvoní telefón. Dobrý deň, tu pán XY. Hovorím s pánom AB?
A hneď som absolvoval hodinový telefonický pohovor.
Deň nato som bol na osobnom pohovore a tretí deň som podpisoval zmluvu.
Študoval som v TT a v KE, mieste kde robím, som nepoznal nikoho. Žiadne konexie, žiadna tlačenka, nič. Moja zásluha.
Nepočúvaj reči o tom, ako ti niekto neverí, že nevieš nájsť prácu v BA. To sú hlúposti. Nestrácaj nádej. Viem, že to bude ťažké, ale ráno sa buď s odhodlaním bojovať ďalej. Ak sa nepodarí, neupadaj do zúfalstva. Ideš ďalej.
A hlavne na sebe vo voľnom čase pracuj. Vzdelávaj sa, pracuj na sebe, zvyšuj si kvalifikáciu, alebo si kvalifikáciu rozšír. Hlave buď aktívna.
Verím ti, verím v teba a verím, že o pár dni sem napíšeš správu, že si našla prácu, a že ďakuješ za podporu. Určite:)
Tá práca je podľa všetkého tiež v súkromnej sfére.
dušinka
12.02.10,17:36
Ďakujem, aj ja verím, že práca bude, či už skôr alebo neskôr. A súhlasím, že veľmi záleží na osobných sympatiách a prvom dojme. Len bohužiaľ, teraz je to tak, že tých príležitostí urobiť dobrý prvý dojem je veľmi málo.

Tak potom skúsim poradiť: neviem čo by som urobila ja, ale viem ako mi bolo keď som zháňala prvých zákazníkov.
Prekonaj sa osobne navštív niektoré firmy, kde by si mala záujem pracovať. Práve dnes bola u mňa pani /vyslovene bolo na nej vidieť, že má trému/, nechala tu žiadosť, a mám dojem že keď bude treba oslovím ju. Má oproti tým ostatným žiadostiam prednosť. Videla som ju a na žiadosť som si urobila poznámku: sympatická, zdá sa že by mohla pracovať na mieste -.......
ushka
12.02.10,17:50
Tak potom skúsim poradiť: neviem čo by som urobila ja, ale viem ako mi bolo keď som zháňala prvých zákazníkov.
Prekonaj sa osobne navštív niektoré firmy, kde by si mala záujem pracovať. Práve dnes bola u mňa pani /vyslovene bolo na nej vidieť, že má trému/, nechala tu žiadosť, a mám dojem že keď bude treba oslovím ju. Má oproti tým ostatným žiadostiam prednosť. Videla som ju a na žiadosť som si urobila poznámku: sympatická, zdá sa že by mohla pracovať na mieste -.......
áno pripúšťam, že zrejme v tom bude môj problém (myslím tým to osobné navštívenie)... proste s tým nemám dobré skúsenosti...ale odvážnym šťastie praje
monika74
12.02.10,19:00
kto hľadá ten nájde! nevzdávaj to! ja som po skončení VŠ (študovala som popri zamestnaní, rok skončenia VŠ 2000) síce pracovala (konkrétne v MI), ale aj tak som chcela zmeniť prácu - cca rok som sledovala ponuky na internete a nakoniec po absolvovaní asi 2 pohovorov u 2 skoro zamestnávateľov som v roku 2001 získala pracovné miesto v BA - takže som zmenila nielen zamestnávateľa ale aj bydlisko. Zamestnanie v BA som získala bez protekcie, známosti a kontaktov - vlastným rozumom a aj trochou šťastia. Od roku 2001 som v BA vystriedala 3 zamestnávateľov bez toho, aby som bola čo len 1 deň nezamestnaná. Píšem to preto, aby som ťa povzbudila, že sa to dá nájsť si zamestnanie, len treba zotrvať.
K spôsobu hľadania zamestnania doporučujem pozrieť môj príspevok na joblife.sk - Rady a tipy - stačí sa zaregistrovať. Doporučujem aj pasívny a aj aktívny prístup k hľadaniu zamestnania. T.j. nielen sledovať ponuky a na ne reagovať ale dať aj o sebe vedieť (tak ako doteraz - posielať c.v., zaregistrovať sa u niekoľkých pers. agentúrach, osloviť známych, vytváranie nových kontaktov a pod.). Držím palce a prajem skoré naplnenie pracovných ambícií.
Mgr.Shrek
12.02.10,19:22
Tá práca je podľa všetkého tiež v súkromnej sfére.

jj...rodinná stavebná firma, kde som asi jediný, ktorý nie je rodinný príslušník :D