Patres10
12.02.10,14:49
Koncom roku 2009 som kupil byt v OV avsak pri prehlasovani platcu elektrickej energie nastal velky problem. Kedze predchadzajuci uzivatel bytu (exmanzel vlastnicky) sa v roku 2006 odhlasil od ZSE ako odberatel el. energie, musel som poslat ziadost o znovu pripojenie, avsak v zmluve ZSE je napisane, ze musim pripojit aj reviznu spravu elektrickych rozvodov bytu a pripojky k hlavnemu isticu, aby mi ZSE mohla namontovat "hodiny" na odpocet el. energie a nanovo pripojit. Ma ZSE pravo ziadat odo mna reviznu spravu ak uz bol v minulosti byt pripojeny? Musim si ju dat vyhotovit? A to nehovorim o poplatku za pripojenie vo vyske 185 Euro...Za kazdu radu som vdacny, pretoze vyhodit dalsich cca 400-500 Euro za reviznu spravu po kupe bytu sa mi uz zda vela
sito
12.02.10,15:20
Koncom roku 2009 som kupil byt v OV avsak pri prehlasovani platcu elektrickej energie nastal velky problem. Kedze predchadzajuci uzivatel bytu (exmanzel vlastnicky) sa v roku 2006 odhlasil od ZSE ako odberatel el. energie, musel som poslat ziadost o znovu pripojenie, avsak v zmluve ZSE je napisane, ze musim pripojit aj reviznu spravu elektrickych rozvodov bytu a pripojky k hlavnemu isticu, aby mi ZSE mohla namontovat "hodiny" na odpocet el. energie a nanovo pripojit. Ma ZSE pravo ziadat odo mna reviznu spravu ak uz bol v minulosti byt pripojeny? Musim si ju dat vyhotovit? A to nehovorim o poplatku za pripojenie vo vyske 185 Euro...Za kazdu radu som vdacny, pretoze vyhodit dalsich cca 400-500 Euro za reviznu spravu po kupe bytu sa mi uz zda vela

Žraloci čakajú, aj sa dočkajú? Ak sa vychytajú všetky rybky z čoho budú žiť ryby??? Žraloci. Do kolečka dokola. Budú vždy, pretože boli.
Patres10
12.02.10,16:05
tak bud som "slaby rybar", alebo som vobec nepochopil tvoj prispevok :(
sito
12.02.10,16:56
Energertic, dostanú od teba všetko, čo im dlhuješ, alebo budeš dlhovať. Je nepravdepodobne, že ich presvedčíš o tom, že ty máš pravdu. No nevylučujem to. Vždy je to o konkrétnej situácii. Chceš používať elektrinu? Musíš ju mať, ak ju nemáš, musíš si ju zohnať. Od koho???
Patres10
12.02.10,17:14
Energertic, dostanú od teba všetko, čo im dlhuješ, alebo budeš dlhovať. Je nepravdepodobne, že ich presvedčíš o tom, že ty máš pravdu. No nevylučujem to. Vždy je to o konkrétnej situácii. Chceš používať elektrinu? Musíš ju mať, ak ju nemáš, musíš si ju zohnať. Od koho???
Cize si tu reviznu spravu musim dat aj tak spravit aby som mal elektriku...Inak ja elektriku v byte mam a chcel som byt ten cestny, ktory si ju prehlasi na svoje meno, kedze kupil byt. Ked som sa ZSE pytal, ako je mozne, ze v danom byte el. energia je, ked ako tvrdia sa on v roku 2006 odhlasil (na hodinach su original pecate SZE), ich odpoved bola, ze pokial ich odberatel nepusti k odbernemu miestu, aby odmontovali merac a vypli prud, tak to nemozu spravit. To co uz je za blbost? Ako asi vsetci vieme, merace el. energie v panelovych domoch su predsa v spolocnych priestoroch bytovky na kazdom poschodi!!! Takze on si 3 roky mohol brat elektriku nacierno bez toho aby ho akokolvek sankcionovali a ja mam teraz platit tazko zarobene peniaze za to aby ma "znovu" pripojili? To uz kde sme? :eek::mad::eek:
sito
12.02.10,17:32
A ty nevieš, že bývaš na Slovensku?

Konkrétna vec: Nové zapojenie, cena 6 000 Sk. Nedodržanie splátky, upomienka o odpojení a možnosti opätovného pripojenia. Ale za 1 500 Sk.

ich odpoved bola, ze pokial ich odberatel nepusti k odbernemu miestu, aby odmontovali merac a vypli prud, tak to nemozu spravit. To co uz je za blbost?

Keď niekto potrebuje, vie byť aj sprostý, blbec.

Prečo týrajú, spoluobčanov na Luníku IX, nie len na Luníku IX. A URSO im ešte zabezpečuje primeraný zisk!?
lubica_02
12.02.10,17:53
Koncom roku 2009 som kupil byt v OV avsak pri prehlasovani platcu elektrickej energie nastal velky problem. Kedze predchadzajuci uzivatel bytu (exmanzel vlastnicky) sa v roku 2006 odhlasil od ZSE ako odberatel el. energie, musel som poslat ziadost o znovu pripojenie, avsak v zmluve ZSE je napisane, ze musim pripojit aj reviznu spravu elektrickych rozvodov bytu a pripojky k hlavnemu isticu, aby mi ZSE mohla namontovat "hodiny" na odpocet el. energie a nanovo pripojit. Ma ZSE pravo ziadat odo mna reviznu spravu ak uz bol v minulosti byt pripojeny? Musim si ju dat vyhotovit? A to nehovorim o poplatku za pripojenie vo vyske 185 Euro...Za kazdu radu som vdacny, pretoze vyhodit dalsich cca 400-500 Euro za reviznu spravu po kupe bytu sa mi uz zda vela
Ak bol byt odpojený z odberu elektrickej energie, je potrebné pri opakovanom zapojení predložiť revíznu správu z rozvodu el. vedenia v byte, inak Ťa nezapoja.
Takto isto tu funguje sj pri rozvodoch plynu.
Je to predpis ZSE, ktorý je určite vydaný z bezpečnostných dôvodov.
Nezdá sa mi cena, ktorú uvádzaš za revíziu, toľko stojí revízia domu s 53 bytmi na spol. priestoroch. Predpokladám, že cena za revíziu sa môže pohybovať okolo 100 €.
Nepomôžeš si nič len urobiť ako káže predpis.
Ak mal odber na čierno, teraz sa na to príde , následky si bude znášať pôvodný majiteľ bytu - toto si je dobré všetko prehodnotiť pred podpisom kupnej zmluvy.
Patres10
12.02.10,18:47
Ak bol byt odpojený z odberu elektrickej energie, je potrebné pri opakovanom zapojení predložiť revíznu správu z rozvodu el. vedenia v byte, inak Ťa nezapoja.
Takto isto tu funguje sj pri rozvodoch plynu.
Je to predpis ZSE, ktorý je určite vydaný z bezpečnostných dôvodov.
Nezdá sa mi cena, ktorú uvádzaš za revíziu, toľko stojí revízia domu s 53 bytmi na spol. priestoroch. Predpokladám, že cena za revíziu sa môže pohybovať okolo 100 €.
Nepomôžeš si nič len urobiť ako káže predpis.
Ak mal odber na čierno, teraz sa na to príde , následky si bude znášať pôvodný majiteľ bytu - toto si je dobré všetko prehodnotiť pred podpisom kupnej zmluvy.
V kupno predajnej zmluve som mal zahrnute, ze vsetky nedoplatky hradi predavajuci. Teraz ma napadla otazka. Mozem si u predavajuceho narokovat nahradu spojenu za znovupripojenie? Cena, ktoru som uviedol, je podla informacii, ktore my dal znamy vlastniaci stavebnu firmu. Podla jeho slov, bude revizny technik hodnotit tuto reviziu ako novostavbu, kedze bude musiet skontrolovat vsetky rozvody, poistky, zasuvky, atd...Tuto sumu si u neho revizny technik uctuje pri revizi bytu resp. nizkometrazneho rodinneho domu. No ako vidim nic stym nespravim, musim to zaplatit a dufat, ze ma to nevyjde az tak draho :(...

Dakujem za reakcie
sito
12.02.10,19:14
Svet sa mení, žralokov nič nezmení.
lubica_02
12.02.10,21:19
V kupno predajnej zmluve som mal zahrnute, ze vsetky nedoplatky hradi predavajuci. Teraz ma napadla otazka. Mozem si u predavajuceho narokovat nahradu spojenu za znovupripojenie? Cena, ktoru som uviedol, je podla informacii, ktore my dal znamy vlastniaci stavebnu firmu. Podla jeho slov, bude revizny technik hodnotit tuto reviziu ako novostavbu, kedze bude musiet skontrolovat vsetky rozvody, poistky, zasuvky, atd...Tuto sumu si u neho revizny technik uctuje pri revizi bytu resp. nizkometrazneho rodinneho domu. No ako vidim nic stym nespravim, musim to zaplatit a dufat, ze ma to nevyjde az tak draho :(...

Dakujem za reakcie
Máš divného známeho - hľadaj iného revízneho technika, vysvetli mu o čo ide a dohodni sa na cene, nie je možné - taká cena, za tak málo práce. Aj keď ten papier a pečiatka tiež niečo stoja - nenechaj sa zdierať.Ako si kupoval byt - cez realitnú kanceláriu ? Ak áno pokus sa s nimi skontaktovať a požiadaj o náhradu nákladov,ak súkromne - tak to skus tiež - za pokus to stojí.
majkii
13.02.10,10:31
...
Nezdá sa mi cena, ktorú uvádzaš za revíziu, toľko stojí revízia domu s 53 bytmi na spol. priestoroch. Predpokladám, že cena za revíziu sa môže pohybovať okolo 100 €.
....

Ani mne sa nezdá tá cena za revíziu, pred rokom som platil za reviznu správu pri prerábke jadra 500 sk s DPH. Odhadujem, že na byt by ťa Revizná správa nemala stáť viac ako 1500 Sk.


Problém však zadávateľ môže mať v tom, ak technik zistí, že rozvody, ističe zásuvky, svietidlá a pod. nebudú splňať nové technické normy
Patres10
13.02.10,14:55
No obvolal som viacero reviznych technikov a mate pravdu. Prvotny predpoklad ceny bol trochu skresleny. Ich ponuky su cca okolo 100 - 150 Euro za reviznu spravu. Samozrejme ako majkii napisal, vsetko zavisi od toho ci to bude splnat technicke normy. Kedze som pomenil vsetky zasuvky, vypinaca, istice v byte, stym by problem nemal byt, avsak ak mi zisti ze rozvody su zastarale a musim ich prerobit, urcite si viete asi priblizne predstavit kolko ma to bude stat :(
lubica_02
13.02.10,17:40
No obvolal som viacero reviznych technikov a mate pravdu. Prvotny predpoklad ceny bol trochu skresleny. Ich ponuky su cca okolo 100 - 150 Euro za reviznu spravu. Samozrejme ako majkii napisal, vsetko zavisi od toho ci to bude splnat technicke normy. Kedze som pomenil vsetky zasuvky, vypinaca, istice v byte, stym by problem nemal byt, avsak ak mi zisti ze rozvody su zastarale a musim ich prerobit, urcite si viete asi priblizne predstavit kolko ma to bude stat :(
Ale to je skoro v každom byte, urobíš si neskôr, hlavne, že budeš mať zmluvu o odbere.
Patres10
16.02.10,13:51
Ale to je skoro v každom byte, urobíš si neskôr, hlavne, že budeš mať zmluvu o odbere.

Tak zmluvu o odbere budem mat az ked ZSE predlozim reviznu spravu a tu budem mat az po odstraneni pripadnych nedostatkov, ktore mi najde revizny technik, takze investicia to bude este pred tym ako zacnem pouzivat el. energiu :mee: