hope2
12.02.10,22:46
Zdravim potreboval by som sa spytat na par veci a poradit :(
mam 17 rokov športujem na bicykli a mam problem s chrbticou hrozne mi tzv. "puká" a popritom ju mam aj krivu :( neviete čim to je "pukanie" a ako sa toho zbavit ? cvičenia , strečing a podobne veci ? zatial dakujem :(
Evanka
12.02.10,21:58
Cvičenie, ktoré spomínaš je samozrejme dobré, treba však ísť k ortopédovi, on najlepšie posúdi stav tvojej chrbtice a ďalšiu terapiu. Výborný šport na chrbticu je plávanie.
hope2
12.02.10,22:20
Cvičenie, ktoré spomínaš je samozrejme dobré, treba však ísť k ortopédovi, on najlepšie posúdi stav tvojej chrbtice a ďalšiu terapiu. Výborný šport na chrbticu je plávanie.


U ortopeda som bol ale povedal aby som chodil vystrety ale to je taky ... vsetci nanho nadavaju a to uz som potom neriesil , plavanie ano ale nejako nemam peniaze :(
Fanny.G
13.02.10,11:56
Ja som teraz chodila na rehabilitácie kvôli chrbtici,lekár mi naordinoval masáže a cvičenia...pýtaj si od odborného lekára výmenný lístok k rehabilitačnému lekárovi a on ti určí,čo by si mal absolvovať,aké rehabilitácie a po nich uvidíš či sa ti to zlepší.Ak máš zlého ortopéda,tak skús ísť k nejakému inému,nech ti poradia ktorý je dobrý.Ja som tiež mala oničom a išla som k inému...dnes je to jedno,nemusíš ísť len v mieste bydliska...Ináč dobrá na chrbticu je aj fit lopta a určite v lekárni pýtaj nejaký gél a natieraj sa...môže byť že tam máš aj nejaký zápal
Laco-monter
13.02.10,12:05
Pokiaľ necítiš tupé intenzívne bolesti v hornej časti chrbta,tak to nerieš !
Na prevenciu možeš užívať lecitín .

Ten pomáha pri tvorbe chrupaviek a medzistavcových platničiek.
Evanka
13.02.10,12:18
Pokiaľ necítiš tupé intenzívne bolesti v hornej časti chrbta,tak to nerieš !
Na prevenciu možeš užívať lecitín .

Ten pomáha pri tvorbe chrupaviek a medzistavcových platničiek.

Lecitín sotva pomôže na problémy s chrbticou. :eek:
Laco-monter
13.02.10,12:34
Lecitín sotva pomôže na problémy s chrbticou. :eek:

Hovoril som o PREVENCII , pri DLHODOBOM používaní účinok lecitínu ZMIERNI

bolesti klbov,šliach aj chrbtice.

Lenže niektorí ľudia by chceli OKAMŽITÚ ÚĽAVU a tak hĺtajú ANALGETIKÁ

a ešte chcú dávať aj múdre rady!

ANALGETIKÁ NELIEČIA !!!!

Len obmedzujú vnímanie bolesti,kým problém zostáva !