synko
13.02.10,02:28
Ahojte poradaci.
Som zivnstnik, vediem jednoduche uctovnictvo a nie som platcom DPH.
Zakupil som si mini ERP (ELCOM Euro-50 mini). K nej som dostal aj pokladnicnu knihu, ktoru potrebujem odniest na DU a poziadat o pridelenie DKP. Kniha je uz potvrdena aj technikom, ale vsimol som si, ze je urcena subjektom, ktore platia DPH. Su dva typy knih ? Myslim pre platcov a neplatcov, lebo pri objednavani pokladne sa ma na to pytali - povedal, som ze nie som platcom. Ak su knihy rovnake, je potom rozdiel v naprogramovani ERP, lebo ta moja ma preddefinovane DPH na 19, 10 a nezdanitelne. Kedze nie som platcom, uvadzam ceny konecne, no na blockoch sa zobrazuju skupiny dane. Zobrazovanie DPH sa da vypnit, ale obavam sa, ze ked vykonam dennu uzavierku, vyjdu tam polozky podliehajuce daniam a nasledne to budem musiet prepisat aj do pokladnicnej knihy, masli, ze su to stlpce 7,8 a 9. Ma sa obratit na predajcu ? Alebo je to takto vporiadku ?
DAKUJEM za rady a odpovede.
pulko
13.02.10,11:05
Ak, nie si platcom DPH, tak na bločkoch neuvadzas ziadnu 19 % dan. Mal by si ist do predajne kde ti ju programovali a povedat im o tom ze sa ti tam zobrazuje DPH napriek tomu ze nie si platcom...
JarkaL
13.02.10,11:11
Veru, mne sa raz dostal do rúk doklad z ERP, kde bolo vyčíslené základ dane, x% DPH, cena spolu. A pod tým Nie som platcom DPH. Pozerala som takto :eek::eek::eek: