Vinja
13.02.10,10:01
Zdravím a prosím o radu.
Chceli by sme začať podnikať v zahradníctve,poskytovaní služieb ako sú návrhy záhrad a ich realizácii.Z čoho mám vychádzať vo finančnej prognoze v blasti cenotvorby,príjmov atď.
prosím o odpoveď,´dakujem
Dav
13.02.10,09:17
Zdravím a prosím o radu.
Chceli by sme začať podnikať v zahradníctve,poskytovaní služieb ako sú návrhy záhrad a ich realizácii.Z čoho mám vychádzať vo finančnej prognoze v blasti cenotvorby,príjmov atď.
prosím o odpoveď,´dakujem
Poradila by som začať od konca. Koľko potrebujem financií na zriadenie takejto služby a koľko potrebujem na udržanie prevádzky a na svoju osobnú potrebu na mesiac.
Potom by som prešla na časť z čoho to všetko budem platiť. Dotácia na začiatok, prípadné odvody, koľko investujem zo svojich peňazí a koľko potrebujem zarobiť - za mesiac.
Časť tretia - od koľkých zákazníkov by som vedela toľko zarobiť, za aké práce.
Časť štvrtá - kde tých klientov nájdem, ako ich oslovím, aké ceny vypracujem za jednotlivé služby.
slonicka6090
13.02.10,18:31
ahojte poraďáci, už som sa dlhšie neradila, ale potrebujem vašu pomoc, pomáham pri zakladaní s.r.o. zaoberajúcou sa sprostredkovaním práce za úhradu, a jednou z podmienok pre súhlas zo strany UPSVaR je predloženie projektu.máte niekto skúsenosť s tým, ako by mal vyzerať "ideálny" projekt, ktorý nebude mať problém so schválením, čo všetko by tam nemalo chýbať?osnova je síce na stránke UPSVaR-u, ale s tou si neviem rady. vopred ďakujem
Laco-monter
13.02.10,18:35
Záhradníctvo je perspektívne,len ho treba dobre spropagovať .

Smelo do toho.!