pallatinus
13.02.10,10:01
Chcem kúpit sro , no neviem kde zistím,či nemá dlhy.Poradí mi niekto, dobru beletriu alebo web,kde sa dočítám všetko o sro - čo a ako na to??VĎAKA ! :)
Ice dive
13.02.10,09:20
Chcem kúpit sro , no neviem kde zistím,či nemá dlhy.Poradí mi niekto, dobru beletriu alebo web,kde sa dočítám všetko o sro - čo a ako na to??VĎAKA ! :)
A prečo kupovať? keď sa dá aj založiť nová? a tým predísť problémom s dlhmi? založenie je častokrát aj lacnejšie ako kúpa sro s historiou....

ale ak by som naozaj musel kupovať sro, tak by som využil asi jednu zo spoločností, ktoré sa zakladaním a predajom sro zaoberajú, kde by som mal aspoň akú takú istotu, že sro nemá dlhy, ak by mi na to dávali záruku i bolo by to možno málo pravdepodobné, že sro je zadlzena, keď doteraz žiadnu činnosť nevykonávala...

to či má sro, dlhy sa častokrát zistí, až keď zaklope veriteľ na dvere:-)
Trip
16.02.10,19:31
Chcem kúpit sro , no neviem kde zistím,či nemá dlhy.Poradí mi niekto, dobru beletriu alebo web,kde sa dočítám všetko o sro - čo a ako na to??VĎAKA ! :)

1. pozries sa na pravu stranu suvahy k co najcerstvejsiemu terminu (ale samozrejme aby boli vsetky veci zauctovane = aj uzavierkove operacie, ktore sa obycajne robia len ku koncu uctovneho obdobia)

2. zavazky, ktore niekto umyselne nezauctoval, sa takmer nedaju zistit - preto sa v zmluve o kupe obchodneho podielu kupujuci poistuje tym, ze sa tam davaju kopmplikovane pravnicke klauzule o tom, ze predavajuci obchodneho podielu prebera zodpovednost a zaplati vsetky zavazky, ktore nie su evidovane v uctovnictve k datumu kupy obchodnych podielov (zjednodusene povedane)...
MatoB
16.02.10,22:04
Kupa s.r.o. je ten najriskantnejsi napad co sa tyka zaciatku podnikania ako uz hore spominal Ice dive moze mat dlhy vo vacsine pripadov ich nezistis pred kupou ale az po kupe. Ja dnes dakujem vsetkym co ma od kupi sro odhovorili (totizto aktualny majitel ma kvoli byvalemu radne problemy) takze jednoznacne ak fakt nutne nepotrebujes kupit sro tak si ju radsej zaloz alebo este lacnejsi sposob daj si zalozit. Firmy zaoberajuce sa zakladanim srociek posielaju navrhy elektronicky co je o polvicu lacnejsie.
pallatinus
20.02.10,12:01
Kupa s.r.o. je ten najriskantnejsi napad co sa tyka zaciatku podnikania ako uz hore spominal Ice dive moze mat dlhy vo vacsine pripadov ich nezistis pred kupou ale az po kupe. Ja dnes dakujem vsetkym co ma od kupi sro odhovorili (totizto aktualny majitel ma kvoli byvalemu radne problemy) takze jednoznacne ak fakt nutne nepotrebujes kupit sro tak si ju radsej zaloz alebo este lacnejsi sposob daj si zalozit. Firmy zaoberajuce sa zakladanim srociek posielaju navrhy elektronicky co je o polvicu lacnejsie.
dobrá,suhlasím,no problem je tam,že z doby ,,mládí,, nemám čistý register a tak nezaložím novú sro,ale u kupy není potřebný výpis s reg.trestov.Hold za chyby v mládí se platí :-( Možná by bylo výhodnejšie sa ,,len,,zamestnat u tejto sro ktoru chcem kupit.Poradíš svoj návrh? ĎAKUJEM...
Tomáš_sh
20.02.10,15:31
Zdravím

pallatinus... jedno nechápem, naco chces kupovat s.r.o.?

Pre vysvetlenie..temu si zadal 13.2, ja som spolocensku zmluvu spisoval 15.2. a v rovnaky den som zakladal bankovy ucet na spolocnost. To bol aj jediny den, resp. 5 hodin zo dna ktore som tomu venoval ak neratam par mailov.

Keby si zacal so zakladanim ako ja, v pondelok 22.2. si mohol mat vybaveny zivnostensky urad s nahlasenim bankoveho uctu spolocnosti a v ten isty den to mohlo ist na obchodny register. Pockal by si max.7 pracovnych dni a mal by si komplet zalozenu firmu, v mojom pripade je cena 490eur.

Len poplatky a kolky su okolo 370, takze tych 120 eur ozeliem a mam istotu ze mam cistu firmu.

Naco v dnestnej dobe rychleho zakladania spolocnosti za rozumne ceny riskovat. Naozaj nechapem ci to niekomu stoji za to riziko:confused:
Dáša_
20.02.10,20:17
dobrá,suhlasím,no problem je tam,že z doby ,,mládí,, nemám čistý register a tak nezaložím novú sro,ale u kupy není potřebný výpis s reg.trestov.Hold za chyby v mládí se platí :-( Možná by bylo výhodnejšie sa ,,len,,zamestnat u tejto sro ktoru chcem kupit.Poradíš svoj návrh? ĎAKUJEM...

nie každý záznam v registri je prekážkou podnikania.
cloe22
21.02.10,03:48
presne tak, ale v tvojom pripade sa asi jednalo o umyselny trestny cin, ze? Kamarat mal podobny problem a bol za pravnikom a nerucim za spravnost informacii, ale su tam zevraj 3 moznosti, bud pockas 5rokov, vtedy by sa ti to z vypisu registra malo dat vymazat, alebo budes tichym spolocnikom, alebo budes majitelom firmy, ale konatelom musi byt niekto netrestany... Urcite sa nevzdavaj svojho sna a navstiv dobreho pravnika a ten ti urcite dobre poradi..
pallatinus
21.02.10,05:29
Zdravím

pallatinus... jedno nechápem, naco chces kupovat s.r.o.?

Pre vysvetlenie..temu si zadal 13.2, ja som spolocensku zmluvu spisoval 15.2. a v rovnaky den som zakladal bankovy ucet na spolocnost. To bol aj jediny den, resp. 5 hodin zo dna ktore som tomu venoval ak neratam par mailov.

Keby si zacal so zakladanim ako ja, v pondelok 22.2. si mohol mat vybaveny zivnostensky urad s nahlasenim bankoveho uctu spolocnosti a v ten isty den to mohlo ist na obchodny register. Pockal by si max.7 pracovnych dni a mal by si komplet zalozenu firmu, v mojom pripade je cena 490eur.

Len poplatky a kolky su okolo 370, takze tych 120 eur ozeliem a mam istotu ze mam cistu firmu.

Naco v dnestnej dobe rychleho zakladania spolocnosti za rozumne ceny riskovat. Naozaj nechapem ci to niekomu stoji za to riziko:confused:
Zdárek,problem mám len v jednom a to je reg.trestov .Už som to tu písal,asi zvolím pra začiatok ,,len funkci ,, tichého spoločníka,alebo sa v sro zamestnám.Myslím v tej , ktoru chcem kupiť a neskor založím svojú. Díky za odpo..
pallatinus
21.02.10,05:32
presne tak, ale v tvojom pripade sa asi jednalo o umyselny trestny cin, ze? Kamarat mal podobny problem a bol za pravnikom a nerucim za spravnost informacii, ale su tam zevraj 3 moznosti, bud pockas 5rokov, vtedy by sa ti to z vypisu registra malo dat vymazat, alebo budes tichym spolocnikom, alebo budes majitelom firmy, ale konatelom musi byt niekto netrestany... Urcite sa nevzdavaj svojho sna a navstiv dobreho pravnika a ten ti urcite dobre poradi..
...Dobrý,tu by sa mi páčili dve varianty na riešenie mojho problému,majiteľ alebo i tichý spoločník.No súhlasím že zájdem za právnikom to je fakt najlepšie a budem mať jasno... tiž vďaka za odpo..
pallatinus
21.02.10,05:36
Zdravím

pallatinus... jedno nechápem, naco chces kupovat s.r.o.?

Pre vysvetlenie..temu si zadal 13.2, ja som spolocensku zmluvu spisoval 15.2. a v rovnaky den som zakladal bankovy ucet na spolocnost. To bol aj jediny den, resp. 5 hodin zo dna ktore som tomu venoval ak neratam par mailov.

Keby si zacal so zakladanim ako ja, v pondelok 22.2. si mohol mat vybaveny zivnostensky urad s nahlasenim bankoveho uctu spolocnosti a v ten isty den to mohlo ist na obchodny register. Pockal by si max.7 pracovnych dni a mal by si komplet zalozenu firmu, v mojom pripade je cena 490eur.

Len poplatky a kolky su okolo 370, takze tych 120 eur ozeliem a mam istotu ze mam cistu firmu.

Naco v dnestnej dobe rychleho zakladania spolocnosti za rozumne ceny riskovat. Naozaj nechapem ci to niekomu stoji za to riziko:confused:
Áno je to tak a bude to lepšie,naviac s mojím problémom skočím za právnikom ,fakt je že svoja a čistá firma má svoje a ve všem jasno.Len pre info,moj problém som nižšie už opísal. ďakujem ti za radu !!! :-)
profesional
02.03.10,20:32
Co sa tyka toho ze si bola trestana:

A. To ze si bola trestana neznizuje tvoje ustavne prava na majetok. Preto s.r.o. mozes vlastnit, mozes byt jej spolocnikom a na to vypis z registra trestov nepotrebujes. Takze ak chces byt len vlastnik, kludne si mozes zalozit novu.

B. Ak si bola trestana a nesplnas podmienky, tak aj tak ti Obchodny register nepovoli zmenu konatela ani v existujucej spolocnosti. Lebo pri zmene konatela v existujucej spolocnosti sa vyzaduje vypis z registra trestov.

Aco sa tyka celkovo vplyvu na moznost podnikat ked si bola trestana:

A. Dolezite je ze musis byt trestana bud za umyselny trestny cin majetkovej alebo ekonomickej povahy, alebo za neumyselny trestny cin majetkovej a ekonomickej povahy za ktory bol ulozeny nepodmienecny trest odnatia slobody.

B. Ak je to uz davno zesi bola trestana, tak sa nic nedeje. Dolezite je ci si nebola trestana za poslednych 5 resp. 10 rokov. Takze je dolezite aka doba uplnula.

MOZNOST: Ak je to uz dlhsia doba od kedy ti bol ulozeny trest, tak by je tu moznost ze ak si viedla od ukoncenia trestu sporiadany zivot, mozes poziadat sud o ZAHLADENIE TRESTU. V takom pripade ak sud so zahladenim bude suhlasit, bude sa na teba hladiet ako by si trestana nikdy nebola. Cely proces sa da zvladnut za 4-6 tyzdnov. A budes mat cisty register trestov a mozes slobodne podnikat.

POZOR: Aj kedkupis s.r.o. a nejako by sati podarilo stat sa konatelkou, tak je len otazkou casu kedy ti zivnostensky zrusi zivnostenske opravnenie pre s.r.o. nakolko zakonne podmienky pre vykon zivnostenskeho podnikania musia byt zplnene nie len pri zaciatku podnikania, ale aj pocas celej jeho doby. A k tomu ti hrozi poriadna pokuta za to ze sa sama nebonznes zivnostenskemu. Tam to vyjde na dobrych 3319 Eur.

Ak sa uz rozhodnes kupit s.r.o, tak od toho od koho kupujes s.r.o. ziadaj v zmluve dolozku o nezavazkovosti, ktora v pripade ak sa ukaze ze spolocnost mala zavazky neuvedene v zmluve, sposobi neplatnost zmluvy a teda sa na nu bude hladiet ako by od prvopociatku neexistovala. To je velmi ucinna obrana.
profesional
02.03.10,20:37
Ale mam pre teba jedno ovela elegantnejsie riesenie ako snazit sa oklamat stat.

Zaloz si sro-cku v Anglicku. Tam sa nevyzaduje ziadny vypis z registra trestov. A vdaka tomu ze aj SR a UK su v EU, tak smies s anglickou sro-ckou pokojne pidnikat na Slovensku bez toho aby si ju musela mat zapisanu v nasom OR SR alebo bez toho aby si si musela u nas pre sro ziskavat zivnostenske opravnenie.

Dan v UK je 19 % ako u nas ak nezarobi firma viac ako 50 mil. GBP co je v ekvivalente na stare SKK asi 1.650.000.000.

Musis tam sice podavat danove priznanie avsak to ich je znacne jednoduchsie ako nase a zvladne to pomaly uz aj cvicena opica.

VIVAT EUROPSKA UNIA A SLOBODNE PODNIKANIE.
mi_ke
03.03.10,12:32
Obchodny register praveze pri zmene konatela neskuma, ci konatel ma alebo nema zapis v registri trestov...Staci urobit resp. este lepsie neurobit jedine: neohlasit zmenu konatela zivnostenskemu uradu
Economic
07.03.10,10:15
Obchodny register praveze pri zmene konatela neskuma, ci konatel ma alebo nema zapis v registri trestov...Staci urobit resp. este lepsie neurobit jedine: neohlasit zmenu konatela zivnostenskemu uradu

A čakať potom iba na menšiu pokutu, než bolo vyššie uvedené. No živnostenské na to príde a tak isto začne kolotoč okolo toho. Ak konateľ nebude nahradený novým živnostenské listy sa po určitých úkonoch zrušia.
liman11
10.03.10,05:18
Dobry den,

prosim Vas, potreboval by som radu ohladne odkupenia sro.

Jedna sa o spolocnost, ktora bola zalozena pred 14 rokmi a cinnost vykonavala asi len jeden rok. Cena by bola symbolicka - vlastni ju rodinny prislusnik, nema ziadne dlhy. Lenze nema splatene zakladne imanie. Splatenych je len 50 000 Sk (vtedy bolo, myslim, minimalne 100 000 Sk).
Neviete mi, prosim Vas, povedat, co by z toho vyplyvalo pre mna, ak by som teraz odkupil spolocnost? Myslim tym nejake sankcie atp.

Dakujem

Milan
mi_ke
10.03.10,11:39
Dobry den,

prosim Vas, potreboval by som radu ohladne odkupenia sro.

Jedna sa o spolocnost, ktora bola zalozena pred 14 rokmi a cinnost vykonavala asi len jeden rok. Cena by bola symbolicka - vlastni ju rodinny prislusnik, nema ziadne dlhy. Lenze nema splatene zakladne imanie. Splatenych je len 50 000 Sk (vtedy bolo, myslim, minimalne 100 000 Sk).
Neviete mi, prosim Vas, povedat, co by z toho vyplyvalo pre mna, ak by som teraz odkupil spolocnost? Myslim tym nejake sankcie atp.

Dakujem

Milan

Okrem uz klasickych problemov (neodhalene dlhy) tato kupa sro moze priniest aj pokuty zo strany registroveho sudu: nebolo zvysene imanie na 200 000 Sk a nebol splateny vklad (lehota najneskor 5 rokov od vzniku spolocnosti).
Economic
11.03.10,05:17
Okrem uz klasickych problemov (neodhalene dlhy) tato kupa sro moze priniest aj pokuty zo strany registroveho sudu: nebolo zvysene imanie na 200 000 Sk a nebol splateny vklad (lehota najneskor 5 rokov od vzniku spolocnosti).

A nebola už takáto firma náhodou vymazaná z OR ? Registrové súdy už robili čistky nejakých firiem, treba si aj toto zistiť. Ja by som radšej zvolila voľbu novej sro bez rizík.