erikfoto
13.02.10,11:09
Dobry den chcem sa spytat ci zalozenim S.R.O mozem prevadzat remeselne zivnosti ako je stavebne prace, zalozenie realitnej kancelarie, kaviaren.
Ak nie tak mi prosim poradte ako to spravit tak aby som to mohol prevadzkovat.
Dakujem!
zalobaba
13.02.10,10:40
Dobry den chcem sa spytat ci zalozenim S.R.O mozem prevadzat remeselne zivnosti ako je stavebne prace, zalozenie realitnej kancelarie, kaviaren.
Ak nie tak mi prosim poradte ako to spravit tak aby som to mohol prevadzkovat.
Dakujem!

Na všetky tieto predmety potrebuješ zodpovedného zástupcu s príslušným vzdelaním a praxou. V prípade, ak ty tieto požiadavky nespĺňaš, musíš si nájsť niekoho, kto bude spolu s tebou štatutárom firmy alebo jej zamestnancom.
erikfoto
13.02.10,10:48
Dik staci mat pracovnika na dohodu nie na plny uvezok?
Pre realitnej kancelari staci 5 rokov praxe? A ako to je s tou kaviarnou?
erikfoto
13.02.10,14:20
Mi-ke zatial mi nejdu odosielat SS, Mal by som zaujem len by som potreboval doriesit tieto veci na ktore sa pytam. Ak by si mi vedel poradit tak prosim napis.
mi_ke
13.02.10,17:07
Mi-ke zatial mi nejdu odosielat SS, Mal by som zaujem len by som potreboval doriesit tieto veci na ktore sa pytam. Ak by si mi vedel poradit tak prosim napis.

Najprv kto je zodpovedny zastupca: Zodpovedný zástupca je fyzická osoba ustanovená podnikateľom, ktorej prostredníctvom zabezpečuje odborné vykonávanie činnosti počas prevádzkovania živnosti. Zodpovedný zástupca musí byť pri prevádzkovaní živnosti v pracovnom pomere k podnikateľovi; to neplatí, ak je ním za podmienok upravených osobitným zákonom28aa) manžel (manželka) podnikateľa alebo podnikateľov príbuzný v priamom rade alebo súrodenec, alebo ak ide o právnickú osobu, jej spoločník alebo člen, a ak ide o obec, jej starosta.

Kedze zakon hovori o pracovnom pomere, ziadna dohoda tu nie je mozna, lebo to je praca vykonavana mimo pracovneho pomeru. V pripade realit je treba bud VS vzdelanie ekon, pravnickeho, stavebneho smeru alebo 5 rokov praxe s uplnym strednym vzdelanim. A v pripade pohostinstva tam je treba vyucny list alebo iny doklad o ukonceni prislusneho studia. Pozri si lepsie § 22 zivnostenskeho zakona.
erikfoto
13.02.10,19:15
S.R.O chcem zalozit sam bez spolocnikov,
Na stavebne prace mam cloveka ktory ma vyucny list zo stavebnej plus ma aj Prax. Pri prevadzkovani Kaviarni by mi stacil zamestnanec/ veduci prevadzky ktory ma vystudovanu hotelovu akedemiu? Keby ich nemam zamestnanych na HPP ale maju zalozene zivnosti? S tou reality by som niak potreboval poradit ako by sa to dalo spravit ked nemam pozadovane vzdelanie.
mi_ke
13.02.10,23:15
S.R.O chcem zalozit sam bez spolocnikov,
Na stavebne prace mam cloveka ktory ma vyucny list zo stavebnej plus ma aj Prax. Pri prevadzkovani Kaviarni by mi stacil zamestnanec/ veduci prevadzky ktory ma vystudovanu hotelovu akedemiu? Keby ich nemam zamestnanych na HPP ale maju zalozene zivnosti? S tou reality by som niak potreboval poradit ako by sa to dalo spravit ked nemam pozadovane vzdelanie.

Stavebne prace mas zrejme vyriesene, kaviaren si myslim, ze tiez...lebo by to mal byt pribuzny odbor, no to je lepsie sa informovat na ZU, ale reality vyriesene nemas. Musis najst niekoho kto bude splnat zakonom pozadovane podmienky. Ale nevyriesis to zivnostou, ale pracovnym pomerom resp. spolocnikom. Nikde nie je napisane, ze musia mat rovnaky podiel v spolocnosti ako Ty.
erikfoto
14.02.10,08:30
Prosimta napis mi SS niaky kontakt na teba kde si mozeme viac napisat.
Kedze som chcel byt v s.r.o sam tak som nechcel spolocnikov ale napadlo ma ci by sa dalo mat spolocnikov ktory by si nenarokovali na zisk po niakej vzajomnej dohode, samozrejme zmluvne podpisanej. Predstavujem si to tak ze by som mal 2 spolocnikov.
1.) Kaviaren splocnik by bol iba na papieri.
2.) Stavebne prace- spolocnika by som vyplacal ako normalneho zamestnanca len by som nemusle platit odvody.
A nechcem aby sa mi nestalo nieco take ze ma v buducnosti ma spolocnici o Firmu oberu.
erikfoto
14.02.10,08:31
Na zivnostenskom urade ked som sa o nieco informoval tak mi povedali ze si mam zistit :):)
lpopi
14.02.10,08:45
Zistiť sám ? a načo sú tam dámy ...
erikfoto
14.02.10,09:02
Tak tu na nasom ZU samizda len sedia a piju kavu.
Zevraj je vsetko na internete dala mi niaku stranku a aby som si to tam pozrel.
To nevravim o tomto o tej zalozeni S.R.O
Ale kao zivnosntik som si chcel dat do predmetu usporiadavanie sportovych akci.
Povedali mi ze to uz nieje volna zivnost ale co potrebujem nevedeli.
Tak som to zistil a dozvedel som sa to ze potrebujem niake skolenie, no to skolenie sice nikdy na SVK nevykonavali. Dnes uz mozno ano bolo to pred 4 mesiacami.
zenga
12.04.10,11:01
Treba mať zodpovedného zástupcu už pri vybavovaní živnosti a následne s.r.o alebo stačí keď ho zamestnám až keď otvorím oficiálne prevádzku po schválení úradmi a hygienou ??? Veď ako môžem zamestnať niekoho skôr než začnem fungovať ???

Ďakujem za odpoveď
mi_ke
12.04.10,12:42
Sam si si odpovedal...Najskor ho zapises na ZU a zalozis sro a az potom s nim uzavries pracovny vztah
zenga
12.04.10,14:05
A ked otvorim prevadzku po pol roku od zalozenia s.r.o a az potom budem prijmat prvych zamestancov tak toho pol roka zodpovedny zastupca nemusi byt v pracovnom pomere ?
Economic
12.04.10,17:51
Treba mať zodpovedného zástupcu už pri vybavovaní živnosti a následne s.r.o alebo stačí keď ho zamestnám až keď otvorím oficiálne prevádzku po schválení úradmi a hygienou ??? Veď ako môžem zamestnať niekoho skôr než začnem fungovať ???

Ďakujem za odpoveď

Pri založení spoločnosti ho uvedieš ako zodpovednú osobu. Zamestnáš ho tak ako bolo už napísané po zápise spoločnosti do OR, môže to byť aj na menej hodín, nemusí to byť plný pracovný pomer.
1. Prípravné práce k realizácii stavby
2. Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
3. Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov


Na tieto predmety nepotrebuješ zodpovedného zástupcu

Na reality a kaviareň potrebuješ zodpovedné osoby, ak nemáš sám patričné vzdelanie.
akina
13.04.10,06:14
Treba mať zodpovedného zástupcu už pri vybavovaní živnosti a následne s.r.o alebo stačí keď ho zamestnám až keď otvorím oficiálne prevádzku po schválení úradmi a hygienou ??? Veď ako môžem zamestnať niekoho skôr než začnem fungovať ???

Ďakujem za odpoveď
Zodpovedného zástupcu zamestnáš až vtedy, keď začneš reálne vykonávať v prevádzkarni živnosť.