zabenka
13.02.10,13:15
Poradíte?
Pretože sa moc do sily a zloženia počítačov nerozumiem, poprosila by som od Vás radu.
Chcela by som si kúpiť notebook. Potrebujem ho len doma.
Na internet, niekedy niečo napísať, stiahnuť niečo z internetu, napáliť CD, zahrať občas hru, telefónovať cez skype, icq, alebo mesenger.
Nemal by byť moc drahý. ale zas, pre pár fukov nech by nebol nejaký úplne najslabší.
Proste počítač pre domácu potrebu, nie firemnú.
Ďakujem Vám a teším sa na nejaké linky notebookov.


(http://www.predajpc.com/)
salvosko
13.02.10,12:28
Aká veľkosť? Teda rozmer.
Osobitna numericka klavesnica?
Matny display?
Normálny alebo mininotebook?
Aké hry hrať?
Pozerať aj HD filmy?
Je podstatná vydrž baterky?
zabenka
13.02.10,12:30
od: 15.4" s os
zabenka
13.02.10,12:33
Display neviem aký je matný. Klávesnca normálna, tiež sa do toho nerozumiem, lebo mám počítač a tam je noremálna.
Baterka je možno podstatná, nech je silnejšia.
Vlado40
13.02.10,12:50
buchač
13.02.10,12:51
Poradíte?
Pretože sa moc do sily a zloženia počítačov nerozumiem, poprosila by som od Vás radu.
Chcela by som si kúpiť notebook. Potrebujem ho len doma.
Na internet, niekedy niečo napísať, stiahnuť niečo z internetu, napáliť CD, zahrať občas hru, telefónovať cez skype, icq, alebo mesenger.
Nemal by byť moc drahý. ale zas, pre pár fukov nech by nebol nejaký úplne najslabší.
Proste počítač pre domácu potrebu, nie firemnú.
Ďakujem Vám a teším sa na nejaké linky notebookov.

(http://www.predajpc.com/)

Keď linky , tak linky .......................;):rolleyes:


http://www.google.sk/search?client=opera&rls=sk&q=notebook&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8


Len nechápem , keď som citoval Tvoj príspevok , že sa mi okamžite v tejto citácii takpovediac skrytá reklama ukázala...

www.dajpc.xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx;):rol leyes:

Link je upravený schválne , reklamu Ti nemienim robiť ..:cool:
maurer2
13.02.10,12:51
http://www.alza.sk/acer-extensa-ex5430-653g32mn-d142057.htm
Osobne ho mam pred rokom vyhral recenziu v PC REVUE za cena-vykon ma vsetky mozne rozhrania vhodny na skype msn icq aj si na nom troska zahras ale ziadne najnovsie hry ale to co hraju v Panelaku ti pojde :)) Ak ho budes mat len doma baterku moc nevyuzijes vydrz je len 2 hodiny ak chces z dobrou vydrzu tak http://www.asus-shop.sk/katalog/asus-podla-serie/asus-u-seria/asus-ul50vg-15.6-su7300-dvdr-500g-4g-w-b-noos ale z asusom su len problemy .. ale mozno natrafis na dobry kus :)
domenico.office
13.02.10,13:24
Keď linky , tak linky .......................;):rolleyes:


http://www.google.sk/search?client=opera&rls=sk&q=notebook&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8


Len nechápem , keď som citoval Tvoj príspevok , že sa mi okamžite v tejto citácii takpovediac skrytá reklama ukázala...

www.dajpc.xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx;):rol leyes:

Link je upravený schválne , reklamu Ti nemienim robiť ..:cool:

Však prezraď, čo zabenka schováva.....
buchač
13.02.10,20:52
Však prezraď, čo zabenka schováva.....

www.predajpc.com

Tebe to nevyhadzuje pri tej citácii ..????:confused:
domenico.office
13.02.10,20:56
Mne áno, ale nech to vedia aj ostatní.....šikovná žabenka...."neznalá" PC.
zabenka
16.02.10,09:43
Pre:Vlado40
Prosím Ťa. Ten notebook nachcem pre seba, ale kamoške. Veľmi sa jej páči tento, čo si poslal stránku. http://www.datacomp.sk/toshiba-satellite-l500-1ek-sk_d52035.html
No, obidve sme nič moc počítačovo.
Ja mám normálny počítač, mám ho už 5 rokov a nevieme sa dohodnúť čo je napaľovačka.
Ja tvrdím že je to dvd mechanika, ona tvrdí, že to musí byť napaľovačka.
Proste, bojí sa, že tento notebook, nemá napalovačku.
Notebuk sa jej veľmi páči, objedná si ho, len mi ešte napíš, či bude môcť napalovať, (povedala, že chce napalovať dvd-no, filmy)
Ja sa notebukom nevyznám, ked mám obyčajný počítač.
Ja napalujem na dvd mechanikecez nero
Ďakujem
Vlado40
16.02.10,09:53
Prečítaj si :
multifunkční jednotka DVD Super (se zápisem na dvě vrstvy)
kompatibilita : CD-ROM, CD-R, CD-RW, DVD-ROM, DVD-R, DVD-R(DL), DVD-RW, DVD+R, DVD+R(DL), DVD+RW, DVD-RAM
maximální rychlost : čtení: CD-ROM 24×, DVD-ROM 8× / zápis: CD-R 24×, CD-RW 4×, HS CD-RW 10×, US CD-RW 24×, DVD-R 8×, DVD-R 6× (dvě vrstvy), DVD-RW 6×, DVD+R 8×, DVD+R 6× (dvě vrstvy), DVD+RW 8×, DVD-RAM 5×
typ : multifunkční jednotka DVD Super Multi (se zápisem na dvě vrstvy)

Takže je to DVD napaľovačka .Má čítanie aj zápis t.j. napaľovanie.Dokonca má zápis aj na DVD-RAM čo niektoré DVD v notebookoch nemajú.
zabenka
16.02.10,10:15
Vlado40: Velikánske ĎAKUJEM.
Vieš. Ja som ju nemohla presvedčiť, húdla iba to jedno, že tam nie je napaľovačka. Ona mi kázala napísať Tebe.
Ešte raz. ĎAKUJEM
Chobot
16.02.10,10:32
Pre:Vlado40
Prosím Ťa. Ten notebook nachcem pre seba, ale kamoške. Veľmi sa jej páči tento, čo si poslal stránku. http://www.datacomp.sk/toshiba-satellite-l500-1ek-sk_d52035.html
No, obidve sme nič moc počítačovo.
Ja mám normálny počítač, mám ho už 5 rokov a nevieme sa dohodnúť čo je napaľovačka.
Ja tvrdím že je to dvd mechanika, ona tvrdí, že to musí byť napaľovačka.
Proste, bojí sa, že tento notebook, nemá napalovačku.
Notebuk sa jej veľmi páči, objedná si ho, len mi ešte napíš, či bude môcť napalovať, (povedala, že chce napalovať dvd-no, filmy)
Ja sa notebukom nevyznám, ked mám obyčajný počítač.
Ja napalujem na dvd mechanikecez nero
Ďakujem

Ten NB v odkaze má napaľovačku. Dokonca takú, ktorá napaľuje aj dvojvrstvové DVD médiá, takže skoro všetko okrem Blue Ray diskov. Tie dvojvrstvové disky možno ani nikdy nepoužije.
salvosko
16.02.10,10:44
Dvojvrstvove treba, keď máš full DVD film a nechces ísť dole s kvalitou.
Chobot
16.02.10,11:06
Dvojvrstvove treba, keď máš full DVD film a nechces ísť dole s kvalitou.

No hej, ale nie je škoda dať obyčajnému užívateľovi za dvojvrstvové médium niekoľko násobne viac, ako za obyčajné jednovrstvové? Preto si myslím, že tá kamarátka dvojvrstvové napaľovanie ani nepoužije.
salvosko
16.02.10,12:39
Nic nie je skoda ked to stoji za to.
Ak chces mat kopiu filmu so vsetkym vsudy a je to na DL DVD tak potrebujes DL DVD aby bola ta kopia 100%.
Inak musis vyrezat zvukoves stopy, menu a vacsinou ist dole kvalitou ak to chces shrinknut na obycajne DVD single layer.
Ja osobne by som inu ako DL DVD napalovacku nebral.
A DL media dneska uz nie su take drahe.
A este je tu jeden aspekt - skopirovat DVD neni taky problem a zvladne to aj laik pri pouziti nejakeho DVDDecrypter ale DVDShrink uz je zlozitejsie pokial to nenachas v defaultoch ale potom sa dostanes v kvalite obrazu casto aj pod 50% co je dost velky humus.
Preto prave pre laikov je lepsie DL lebo im odpadne pomerne zlozite shrinkovanie. A stale je to DL kopia omnoho lacnejsia ako si to DVD kupit ;)
Vlado40
16.02.10,21:34
Z DVD pri kopírovaní odstránim všetko čo sa dá , čo nepotrebujem.Nechávam iba jednu zvukovú stopu a kvalita samotného filmu , tak výrazne neklesa.Musí to byť veľmi dobrý film aby som ho napálil na DVD Dual Layer.
salvosko
17.02.10,06:48
Asi mas maly televizor a kvalita je na druhom mieste ;)
dalid
17.02.10,08:03
Ja som skusal napalovat na 2oj vrstvove DVD nejake filmy, co uz bolu na DL DVD-cku, ale tu moju kopiu mi cast filmu napalenu v 2-hej vrstve seka... Takze sa mi moc DL DVD neosvedcilo, radsej asi upravit film tak aby vosiel na normalne DVD...
Chobot
17.02.10,09:00
Asi mas maly televizor a kvalita je na druhom mieste ;)

Pre videofilov to možno má zmysel, ale ako som písal, pre bežného človeka je to zbytočné. DVD DL si drží cenu stále nad 1,8 EUR, kým DVD médium je dostať už za 0,30 EUR.

Tým ale nechcem povedať, že DL napaľovačka je zbytočná. Je dobré, keď napaľovačka podporuje aj napaľovanie DL diskov, človek nikdy nevie, kedy sa mu to môže zísť.

A koľko filmov máš uložených na DVD DL diskoch?
ani1
17.02.10,10:27
prosím prosím nainštalovala som tlačiaren k notebooku a furt mi všetko chce tlačiť do súboru... ako to viem vyriešiť aby mi tlačilo normálne????????
Chobot
17.02.10,11:03
prosím prosím nainštalovala som tlačiaren k notebooku a furt mi všetko chce tlačiť do súboru... ako to viem vyriešiť aby mi tlačilo normálne????????

Choď cez menu START > Nastavenia > Tlačiarne a faxy > tam si vyber tú tlačiareň, ktorú si si nainštalovala. Potom sa ti otvorí nové okno, kde si v menu Tlačiareň zaklikneš voľbu "Nastaviť ako predvolenú tlačiareň".

Alebo pri každej tlačovej úlohe vybrať tú tlačiareň, ktorú máš pripojenú.
ani1
17.02.10,11:10
Choď cez menu START > Nastavenia > Tlačiarne a faxy > tam si vyber tú tlačiareň, ktorú si si nainštalovala. Potom sa ti otvorí nové okno, kde si v menu Tlačiareň zaklikneš voľbu "Nastaviť ako predvolenú tlačiareň".

Alebo pri každej tlačovej úlohe vybrať tú tlačiareň, ktorú máš pripojenú.

vďaka, skúsim....
ani1
17.02.10,11:13
mám ju ako predvolenú...... a predsa nejde.
salvosko
17.02.10,11:17
Tým ale nechcem povedať, že DL napaľovačka je zbytočná. Je dobré, keď napaľovačka podporuje aj napaľovanie DL diskov, človek nikdy nevie, kedy sa mu to môže zísť.
Presne o to mi islo.
Na DVD DL mam asi 3 filmy z 10 co mam na DVD kedze FullHD filmy sa na DVD aj tak nezmestia :---:---:--- ale napriklad Janosika mam na DVD DL full verziu.
Chobot
17.02.10,11:25
mám ju ako predvolenú...... a predsa nejde.

Tak skús či ju máš vôbec správne nainštalovanú. Skús vytlačiť skúšobnú stránku.

Ak sa vytlačí, tak potom skontroluj v tej aplikácii, z ktorej tlačíš, ktorú tlačiareň máš zvolenú.
ani1
17.02.10,11:32
Tak skús či ju máš vôbec správne nainštalovanú. Skús vytlačiť skúšobnú stránku.

Ak sa vytlačí, tak potom skontroluj v tej aplikácii, z ktorej tlačíš, ktorú tlačiareň máš zvolenú.

ako vytlačím skúšobnú stránku? Hlúpa otázka ale čo už so mnou?:mee: