3neznamy3
13.02.10,13:46
potreboval by som poradit.

Pri nástupe do zamestnania pred 2-mi rokmi som podpísal u zamestnávateěa pracovnú zmluvu s dohodnutou hrubou mzdou 16000 Sk(v cistom cca 12500 Sk) + provízie z predaja- tie vsak uviedol na zadnú stranu zmluvy a podpísal. V apríli minulého roku všetkým zamestnancom zamestnávatel dal podpísať nový dodatok k zmluve na minimálnu mzdu t.j. 300 eur. Ostatne peniaze do sumy 12500 sk doplaca na ucet zo svojho sukromneho uctu. Provizie z predaja tiez vyplaca na ucet. Proste vyplatu mam ako keby zdanenu, ale cast je oficialne a cast zo sukromneho uctu. Je zamestnavatel nejak postihnutelny? A ake dosledky to moze mat pre mna?
Evanka
13.02.10,13:01
Na výplatnej páske máš ako uvedené?
Pochopila som z tvojho príspevku, že časť je vyplácaná bez akéhokoľvek podkladu. Má to hlavne pre teba niekoľko nevýhod, odhliadnúc od toho, že je takýto spôsob protizákonný.
Z finnancií mimo mzdy neodvádza zamestnávateľ za teba žiadne odvody, ani nezdaňuje.
Na jednej strane je pravda, že zamestnávateľa stojí zamestnanec omnoho viac ako on dostane na ruku, ale takto by sa to riešiť nemalo.
3neznamy3
13.02.10,13:06
na paske mam uvedene oficialne 300 eur v hrubom a ostatne dopisane perom.
podklad mam len zmluvu a pasku na 300 eur. ostatna cast je doplatok podla starej zmluvy( t.j. do 12500 sk v cistom + provizie z predaja). Musim tu neoficialnu cast zdanit, ak je na mojom ucte? pretoze v podstate je to mzda cista, ako som dostaval pred podpisanim noveho dodatku k zmluve.
Evanka
13.02.10,13:14
na paske mam uvedene oficialne 300 eur v hrubom a ostatne dopisane perom.
podklad mam len zmluvu a pasku na 300 eur. ostatna cast je doplatok podla starej zmluvy( t.j. do 12500 sk v cistom + provizie z predaja). Musim tu neoficialnu cast zdanit, ak je na mojom ucte? pretoze v podstate je to mzda cista, ako som dostaval pred podpisanim noveho dodatku k zmluve.
Každý príjem od zamestnávateľa by mal mať nejaký právny podklad. Aj Dohody o vykonaní práce musia mať už písomnú formu, inak sú neplatné. Neviem teda ako by si chcel zdaňovať čiernu mzdu? Kam by si ju začlenil?
ekopo
13.02.10,13:16
..ak ste nepostrehli, tak "doplatok" ide zo súkromného účtu ....a to môže byť hocičo...z hľadiska zamestnanca je lepšie mať všetko na papieri (nemoc, dôchodok, odstupné...)
3neznamy3
13.02.10,13:20
doplatok ide zo sukromneho uctu majitela firmy a ide vsetkym zamestnancom. Chcem tu spinu vytiahnut na povrch, len a bojim, aby to mna nic nestalo, ak neberiem do uvahy stratu zamestnania.
Preto sa pytam ci sa s tym da nieco robit.
ekopo
13.02.10,13:27
žeby inšpektorát práce?
Možno stačí trocha zamailovať.
http://www.safework.gov.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=58
3neznamy3
13.02.10,13:42
pre mna je zaujimavejsi danovy urad.

Takze je sanca?
Johanka
13.02.10,15:18
doplatok ide zo sukromneho uctu majitela firmy a ide vsetkym zamestnancom. Chcem tu spinu vytiahnut na povrch, len a bojim, aby to mna nic nestalo, ak neberiem do uvahy stratu zamestnania.
Preto sa pytam ci sa s tym da nieco robit.
mimotemy A čo tak zrazu ? Dva roky Ti to nevadilo :rolleyes: ? Tvoj pocit vlastného čistého svedomia Ti úprimne závidím ... Nezdá sa Ti však, že si tej " špine" tak trochu napomáhal a vďačne príjímal aj černotu ? Tebe ide iba o jedno - ako poškodiť zamestnávateľa.
Už sa teším, ako sa pobavia na príslušnom daňovom úrade, keď im oznámiš to, čo píšeš v zadaní. Nezabudni podať kompletnú informáciu aj o kolegoch, ktorí možno o takto popularitu ani nestoja, pretože v prípade nájazdov kontrol namočíš do všetkého aj ich .
Stanislav 1975
13.02.10,15:20
mimotemy A čo tak zrazu ? Dva roky Ti to nevadilo :rolleyes: ? Tvoj pocit vlastného čistého svedomia Ti úprimne závidím ... Nezdá sa Ti však, že si tej " špine" tak trochu napomáhal a vďačne príjímal aj černotu ? Tebe ide iba o jedno - ako poškodiť zamestnávateľa.
Už sa teším, ako sa pobavia na príslušnom daňovom úrade, keď im oznámiš to, čo píšeš v zadaní. Nezabudni podať kompletnú informáciu aj o kolegoch, ktorí možno o takto popularitu ani nestoja, pretože v prípade nájazdov kontrol namočíš do všetkého aj ich .

Tak nejak som to chcel napísať aj ja- bravo Johanka...
Paula
13.02.10,15:22
potreboval by som poradit.

Pri nástupe do zamestnania pred 2-mi rokmi som podpísal u zamestnávateěa pracovnú zmluvu s dohodnutou hrubou mzdou 16000 Sk(v cistom cca 12500 Sk) + provízie z predaja- tie vsak uviedol na zadnú stranu zmluvy a podpísal. V apríli minulého roku všetkým zamestnancom zamestnávatel dal podpísať nový dodatok k zmluve na minimálnu mzdu t.j. 300 eur. Ostatne peniaze do sumy 12500 sk doplaca na ucet zo svojho sukromneho uctu. Provizie z predaja tiez vyplaca na ucet. Proste vyplatu mam ako keby zdanenu, ale cast je oficialne a cast zo sukromneho uctu. Je zamestnavatel nejak postihnutelny? A ake dosledky to moze mat pre mna?


:eek:...bez slov
Stanislav 1975
13.02.10,15:23
doplatok ide zo sukromneho uctu majitela firmy a ide vsetkym zamestnancom. Chcem tu spinu vytiahnut na povrch, len a bojim, aby to mna nic nestalo, ak neberiem do uvahy stratu zamestnania.
Preto sa pytam ci sa s tym da nieco robit.

čo ti nejako moc ublížil? Nechaj ho na pokoji, keď vás platí ako má a možno ma inak všetko v poriadku(je jedno či je to na prac.zmluve perom alebo nie,hm)-a aby potom on nezatočil s tebou- krivé obvinenie, tiež nieje nič moc teda...A nakoniec, keby to bola černota, tak by Vám to vyplácal "na ruku" a nie na účet...
Stanislav 1975
13.02.10,15:25
ja tiež pozornosti nevyplácam na účet, ale pekne do ruky...:cool:
3neznamy3
13.02.10,15:34
ak si lepsie cital, trva to 10 mesiacov, a drzal som hubu len preto, ze sa bojim o stratu zamestnania. nie som o nic horsi ako moj zamestnavatel. ale bohuzial skor sa nedalo, tiez musim z niecoho zit. Nepozeras sa na to dost objektivne. Tu plati bohizial "oko za oko"
Stanislav 1975
13.02.10,15:37
ak si lepsie cital, trva to 10 mesiacov, a drzal som hubu len preto, ze sa bojim o stratu zamestnania. nie som o nic horsi ako moj zamestnavatel. ale bohuzial skor sa nedalo, tiez musim z niecoho zit. Nepozeras sa na to dost objektivne. Tu plati bohizial "oko za oko"

Ale čo ty tým získaš? Ako na tom zarobíš...?:eek::eek::eek:
Kašli naňho, nevieš, či nemá nejaké "známosti" a či ti potom nezhorí auto alebo sa náhodou nestaneš obeťou nejakej "náhodnej" pouličnej potýčky,hmhm-nehas , čo ťa nepáli...
Xanti
13.02.10,15:38
ak si lepsie cital, trva to 10 mesiacov, a drzal som hubu len preto, ze sa bojim o stratu zamestnania. nie som o nic horsi ako moj zamestnavatel. ale bohuzial skor sa nedalo, tiez musim z niecoho zit. Nepozeras sa na to dost objektivne. Tu plati bohizial "oko za oko"
Hm,
a ked zamestnávateľ zruší prevádzku a aj tvoji kolegovia prídu o prácu myslím, že sa Ti podakujú. A potom odporúčam nechodievaj po tmavých uličkách a pre istotu predaj auto aby si nemal v kuse prepichnuté gumy.

Veľa šťastia.
Btw. nie je to šťastné riešenie, čo zvolil zamestnávateľ ale ani tvoj útok nebude tým pravým orechovým.
Daj výpoved a nájdi si prácu kde budeš spokojný.
Nemusíš ublížiť mnohým rodinám okolo seba.
3neznamy3
13.02.10,16:00
dik vsetkym za nazory. ja netvrdim ze ho idem udat, napisal som to len preto aby som vyvolal diskusiu. Ale dik za nazory, vyuzijem to pre svoje ucely. a to radim Vam vsetkym, ak ste v podobnej situacii.
Xanti
13.02.10,16:05
pre mna je zaujimavejsi danovy urad.

Takze je sanca?


dik vsetkym za nazory. ja netvrdim ze ho idem udat, napisal som to len preto aby som vyvolal diskusiu. Ale dik za nazory, vyuzijem to pre svoje ucely. a to radim Vam vsetkym, ak ste v podobnej situacii.
No neviem,
predtým si písal o šanci o danovom úrade. A teraz píšeš že nejdeš ho udať... neviem čo si mám z toho vybrať.

Myslím, že ani sám to nevieš . Veľa šťastia v riešení tvojho problému, a poobzeraj sa pred križiackou výpravou kolo seba, koľkým môžeš ublížiť okrem šéfa samozrejme.
Stanislav 1975
13.02.10,16:17
No neviem,
predtým si písal o šanci o danovom úrade. A teraz píšeš že nejdeš ho udať... neviem čo si mám z toho vybrať.

Myslím, že ani sám to nevieš . Veľa šťastia v riešení tvojho problému, a poobzeraj sa pred križiackou výpravou kolo seba, koľkým môžeš ublížiť okrem šéfa samozrejme.

Xanti, to je v poriadku-slovo udať znamená oznámiť- a je jedno či na políciu, manželke alebo daňovému úradu...-neudáva sa len polícii, ale napr. aj sociálke a pod.;)
Evanka
13.02.10,16:32
Ja som to spočiatku pochopila tak, že chce zamestanec zaplatiť daň z príjmu, ktorý je však vyplácaný zvláštne.
Potom sa však diskusia začala uberať nejakým nesprávnym smerom.

Z pohľadu zamestnanca je vždy situácia iná ako z pohľadu zamestnávateľa. Z pohľadu zamestnanca čierny príjem znamená nižšie odvody do poisťovní, nižšie platené PN, Dovolenka, prípadne dôchodok.... Ale vyšší príjem, pretože sa neodviedla daň.

Z pohľadu zamestnávateľa. odvodové zaťaženie je pre zamestnávateľa dosť vysoké a preto sa mu snaží niekedy vyhnúť, niekedy možno aj preto, aby nebol donútený prepúšťať.
Veď väčšiu časť odvodov znáša práve zamestnávateľ. To si často zamestnanci ani neuvedomujú.

Možno je to práve tvoj prípad a prípad tvojho zamestnávateľa.

Povedať si, budem ticho, lebo mi môže niekto zajtra podpáliť dom, tiež nie je asi najsprávnejšie.
Na druhej strane, každý má možnosť podnikať a byť zamestnávateľom, iba vtedy pozná aj úskalia tohto "povolania".
Onko
13.02.10,16:44
mimotemy Ale nedá mi ...


Veď väčšiu časť odvodov znáša práve zamestnávateľ. To si často zamestnanci ani neuvedomujú.

Často si zamestnávatelia neuvedomujú, že tie odvody znášajú z peňazí, ktoré im svojou prácou zarobili práve zamestnanci :rolleyes:
Stanislav 1975
13.02.10,16:46
mimotemy Ale nedá mi ...



Často si zamestnávatelia neuvedomujú, že tie odvody znášajú z peňazí, ktoré im svojou prácou zarobili práve zamestnanci :rolleyes:

Neviem, ale mňa v škole učili ,že kapitalizmus je vykorisťovanie človeka človekom-viem to veľmi dobre, odpovedal som z toho za 1.:D:D:Dmimotemy
Dav
13.02.10,17:02
mimotemy Ale nedá mi ...



Často si zamestnávatelia neuvedomujú, že tie odvody znášajú z peňazí, ktoré im svojou prácou zarobili práve zamestnanci :rolleyes:
Na druhej strane, zamestnávateľ má aj aké - také povinnosti: vymyslieť pre zamestnanca prácu, zaplatiť stroje a materiál, aby mal zamestnanec na čom vyrábať, budovu, aby to mal kde vyrábať. Nájsť odberateľov, aby mal komu predať, a starať sa, aby zvýšilo aj na mzdy pre zamestnancov:cool:. Alebo kúpiť tovar, ktorý bude zamestnanec predávať... je to uhol pohľadu a veľa zamestnancov, ktorí sa rozhodli sami podnikať, zmenili úplne názor na to, aké ľahké je byť podnikateľom.
pavol54
13.02.10,17:13
To ešte nikto nespomenul platobnú disciplínu svojich odberateľov, ani to že cena výrobkov sa spravidla nezvýšila skôr naopak, ale za dva roky sa minimálna mzda zdvihla o koľko? a ku každému zvýšeniu ceny práce sa zdvihnú odvody zamestnávateľa o 35,2%,
to či zamestnávateľ platí zo svojho osobného účtu výplatu zamestnanca, sa zamestnanec za prvé nemá ako dozvedieť a nemá ho to ani čo zaujímať, je vecou zamestnávateľa ako si zúčtuje v účtovníctve tieto pohyby
Ice dive
13.02.10,17:18
To ešte nikto nespomenul platobnú disciplínu svojich odberateľov, ani to že cena výrobkov sa spravidla nezvýšila skôr naopak, ale za dva roky sa minimálna mzda zdvihla o koľko? a ku každému zvýšeniu ceny práce sa zdvihnú odvody zamestnávateľa o 35,2%,
to či zamestnávateľ platí zo svojho osobného účtu výplatu zamestnanca, sa zamestnanec za prvé nemá ako dozvedieť a nemá ho to ani čo zaujímať, je vecou zamestnávateľa ako si zúčtuje v účtovníctve tieto pohyby
Ale zas aj z pohľadu druhej strany aj ten zamestnanec má právo aby za to, že odvádza prácu pre zamestnávateľa, tento za neho platil povinne odvody... nakoľko jedného pekného dňa nebude zo zamestnanca zamestnanec ale dôchodca, a tento bude chcieť dôchodok na ktorý nebude mať nárok, lebo bolo "vecou zamestnávateľa ako niektoré veci zúčtoval"
A nie HURÁ systémom, obtiahli sme štát na daniach a po x - rokoch sa posťažovať ako sa tento štát na chudáka dôchodcu vybodol...
Zita5
13.02.10,17:19
mimotemy A čo tak zrazu ? Dva roky Ti to nevadilo :rolleyes: ? Tvoj pocit vlastného čistého svedomia Ti úprimne závidím ... Nezdá sa Ti však, že si tej " špine" tak trochu napomáhal a vďačne príjímal aj černotu ? Tebe ide iba o jedno - ako poškodiť zamestnávateľa.
Už sa teším, ako sa pobavia na príslušnom daňovom úrade, keď im oznámiš to, čo píšeš v zadaní. Nezabudni podať kompletnú informáciu aj o kolegoch, ktorí možno o takto popularitu ani nestoja, pretože v prípade nájazdov kontrol namočíš do všetkého aj ich .


Ale namočí aj zadávateľ aj seba , že takú dobu poberal príjem na čierno .
pavol54
13.02.10,17:29
Ale namočí aj zadávateľ aj seba , že takú dobu poberal príjem na čierno .
asi ho tiež nikto nenútil podpísať takú zmluvu, mohol povedať že ju nepodpíše a za dva mesiace mohol byť u lepšieho zamestnávateľa.
pavol54
13.02.10,17:45
Ale zas aj z pohľadu druhej strany aj ten zamestnanec má právo aby za to, že odvádza prácu pre zamestnávateľa, tento za neho platil povinne odvody... nakoľko jedného pekného dňa nebude zo zamestnanca zamestnanec ale dôchodca, a tento bude chcieť dôchodok na ktorý nebude mať nárok, lebo bolo "vecou zamestnávateľa ako niektoré veci zúčtoval"
A nie HURÁ systémom, obtiahli sme štát na daniach a po x - rokoch sa posťažovať ako sa tento štát na chudáka dôchodcu vybodol...

to som nepovedal, ale ani každý zamestnávateľ nemá taký zisk aby bol medzi tými hornými na štrbskom plese, aj pre niektorých zamestnancov je súčasná minimálna mzda veľa, a takého keď bude prepustený kto ho bude dotovať v dôchodku. Milujem takých uchádzačov o prácu ktorí sú pre svoju pracovnú neschopnosť nezamestnaní a v dverách dajú potencionálnemu zamestnávateľovi ultimátum pod akú mzdu nepôjdu.
pavol54
13.02.10,18:07
Nie som sám kto si myslí že by zamestnávateľ nemal platiť žiadne odvody za zamestnanca,
každý zamestnanec je dnes svojprávna osoba, ja si myslím že zamestnávateľ by mal vyplatiť celú mzdu včetne tých 35,2% a nech si každý odvádza sam za seba, a zo zákona aspoň z minimálnej mzdy a z toho bude mať dôchodok čo si bude platiť sám. Potom by si platil aj keby bol nezamestnaný. Len ktorá parlamentná strana to presadí že? No čo súhlasíte, aj v tom účtovníctve je najväčší guláš v mzdovej časti, aké by bolo potom ľahké účtovať.
Stanislav 1975
13.02.10,18:17
Nie som sám kto si myslí že by zamestnávateľ nemal platiť žiadne odvody za zamestnanca,
každý zamestnanec je dnes svojprávna osoba, ja si myslím že zamestnávateľ by mal vyplatiť celú mzdu včetne tých 35,2% a nech si každý odvádza sam za seba, a zo zákona aspoň z minimálnej mzdy a z toho bude mať dôchodok čo si bude platiť sám. Potom by si platil aj keby bol nezamestnaný. Len ktorá parlamentná strana to presadí že? No čo súhlasíte, aj v tom účtovníctve je najväčší guláš v mzdovej časti, aké by bolo potom ľahké účtovať.

Súhlasím, ale ja idem ešte ďalej a to už tvrdím dosť dlho- ja by som povinné socialne odvody zrušil úplne- je kopu komerčných poisťovní, tak nech si každý šetrí kolko a kde chce...keď si bude šetriť 15 eur mesačne alebo 500 eur mesačne by bola vec len jeho a taký by bol aj dochodok jeho...
Xanti
13.02.10,18:19
Súhlasím, ale ja idem ešte ďalej a to už tvrdím dosť dlho- ja by som povinné socialne odvody zrušil úplne- je kopu komerčných poisťovní, tak nech si každý šetrí kolko a kde chce...keď si bude šetriť 15 eur nesačne alebo 500 eur mesačne by bola vec len jeho a taký by bol aj dochodok jeho...
Hm, Stanko a chúda ten čo sa mu čosi stane a skončí na invalidnom bez schopnosti zarobiť si. A tým pádom bez schopnosti platiť si komerčné poistenie.
Alebo kto nebodaj ochorie tak vážne. Super nápad naozaj amerika. :mee:
Stanislav 1975
13.02.10,18:21
Hm, Stanko a chúda ten čo sa mu čosi stane a skončí na invalidnom bez schopnosti zarobiť si. A tým pádom bez schopnosti platiť si komerčné poistenie.
Alebo kto nebodaj ochorie tak vážne. Super nápad naozaj amerika. :mee:

Nemáš pravdu to už je vyriešené teraz-oslobodenie od platenia v prípade invalidity-prestávaš platiť,pričom poistovňa platí za teba-to už je nejakých 80rokov na trhu...;)
Laco-monter
13.02.10,18:22
Hm, Stanko a chúda ten čo sa mu čosi stane a skončí na invalidnom bez schopnosti zarobiť si. A tým pádom bez schopnosti platiť si komerčné poistenie.
Alebo kto nebodaj ochorie tak vážne. Super nápad naozaj amerika. :mee:
Sulík má na všetko recept ! Všetko už má "predumané",
aj socialnu oblasť .
Stanislav 1975
13.02.10,18:23
Hm, Stanko a chúda ten čo sa mu čosi stane a skončí na invalidnom bez schopnosti zarobiť si. A tým pádom bez schopnosti platiť si komerčné poistenie.
Alebo kto nebodaj ochorie tak vážne. Super nápad naozaj amerika. :mee:

A dokonca už teraz je riešená pn-ka, kritické choroby a pod.
Xanti
13.02.10,18:24
Nemáš pravdu to už je vyriešené teraz-oslobodenie od platenia v prípade invalidity-prestávaš platiť,pričom poistovňa platí za teba-to už je nejakých 80rokov na trhu...;)
Moje vieš koľko mladých ludí je invalidov z mladosti. Nemajú šancu si uzavrieť komerčné poistenie, lebo sú nemocný. Či už z úrazu alebo z vážnej choroby.

A poisťovne takých ludí nepoistia. Tak nerozprávaj mi tu niečo čo pravda nie je.
Jasné, ak mám takú poistku a stane sa mi čosi v staršom veku beriem máš pravdu. Ale ja som pri tvojom príspevku myslela na mladých ludí, čo nemajú šancu ani začať pracovať ani platiť poistenie.
Stanislav 1975
13.02.10,18:24
Socialnu poisťovňu treba zrušiť- sú to darmožráči a kopa neschopných úradníčok-nepríjemných, bez odbornosti a pod.
Stanislav 1975
13.02.10,18:27
Moje vieš koľko mladých ludí je invalidov z mladosti. Nemajú šancu si uzavrieť komerčné poistenie, lebo sú nemocný. Či už z úrazu alebo z vážnej choroby.

A poisťovne takých ludí nepoistia. Tak nerozprávaj mi tu niečo čo pravda nie je.
Jasné, ak mám takú poistku a stane sa mi čosi v staršom veku beriem máš pravdu. Ale ja som pri tvojom príspevku myslela na mladých ludí, čo nemajú šancu ani začať pracovať ani platiť poistenie.

Kolko je takých ľudí? Pár stoviek možno,hmhm- to by sa riešilo nejakým dodatkom k zákonu v rozprave,hmhmhm
Pre takýchto ludí by boli poisťovne vytvoriť nejaký fond solidarity, kde by prispievali nejakou čiastkou a z toho sa to vyplácalo...
Xanti
13.02.10,18:28
Kolko je takých ľudí? Pár stoviek možno,hmhm- to by sa riešilo nejakým dodatkom k zákonu v rozprave,hmhmhm
Pre takýchto ludí by boli poisťovne vytvoriť nejaký fond solidarity, kde by prispievali nejakou čiastkou a z toho sa to vyplácalo...
Pár stoviek? Si fandíš naozaj.

Takých ludí je dosť veľa. A vidíš ten fond solidarity by mali podla teba spravovať komerčné poisťovne , kedže SP si nazval darmožráčmi?
:eek:
pavol54
13.02.10,18:29
Súhlasím, ale ja idem ešte ďalej a to už tvrdím dosť dlho- ja by som povinné socialne odvody zrušil úplne- je kopu komerčných poisťovní, tak nech si každý šetrí kolko a kde chce...keď si bude šetriť 15 eur mesačne alebo 500 eur mesačne by bola vec len jeho a taký by bol aj dochodok jeho...

a čo bodík nebude?
Stanislav 1975
13.02.10,18:31
Pár stoviek? Si fandíš naozaj.

Takých ludí je dosť veľa. A vidíš ten fond solidarity by mali podla teba spravovať komerčné poisťovne , kedže SP si nazval darmožráčmi?
:eek:

samozrejme, to by platili komerčné poisťovne,hmhm
Len skor by som nevedel čo so súčasnými dochodcami:confused::confused::confused:-v tom by som videl asi najvačší problém,ale nejako by sa to vyriešilo...:)
Xanti
13.02.10,18:31
samozrejme, to by platili komerčné poisťovne,hmhm
Len skor by som nevedel čo so súčasnými dochodcami:confused::confused::confused:-v tom by som videl asi najvačší problém,ale nejako by sa to vyriešilo...:)
Zastreliť nás že.
Stanislav 1975
13.02.10,18:32
a čo bodík nebude?

Je tam-zabudol som-ospravedlňujem sa...:)
Stanislav 1975
13.02.10,18:34
Zastreliť nás že.

Xanti, zas sa nerob, že si sociálnejšia ako Tomanová:D:D:D
Kto by ťa prosím pekne strieľal?Som povedal, že by sa to vyriešilo...
Xanti
13.02.10,18:34
Nemáš pravdu to už je vyriešené teraz-oslobodenie od platenia v prípade invalidity-prestávaš platiť,pričom poistovňa platí za teba-to už je nejakých 80rokov na trhu...;)
Ad, a kto by rozhodoval že prestanem platiť? Poisťovňa? Lebo teraz rozhodne SP o tom, že som invalid nad 71% a tým pádom akceptuje komerčná poisťovňa moju invaliditu a prestávam platiť poistenie.

Kto by rozhodoval potom ked by SP nebola bo by si ju rád zrušil? Komerčná poisťovna? No tá by ma donútila pracovať aj bez hlavy :confused:
pavol54
13.02.10,18:38
Socialnu poisťovňu treba zrušiť- sú to darmožráči a kopa neschopných úradníčok-nepríjemných, bez odbornosti a pod.

systém SP ako taký nie je celkom zlý ale aj tam sú zamestnanci s rôznou výškou platov ten čo sa má starať a berie veľký plat hodí svoje povinnosti na toho s malým platom a je vyriešené.
Stanislav 1975
13.02.10,18:38
Ad, a kto by rozhodoval že prestanem platiť? Poisťovňa? Lebo teraz rozhodne SP o tom, že som invalid nad 71% a tým pádom akceptuje komerčná poisťovňa moju invaliditu a prestávam platiť poistenie.

Kto by rozhodoval potom ked by SP nebola bo by si ju rád zrušil? Komerčná poisťovna? No tá by ma donútila pracovať aj bez hlavy :confused:

Xanti, dnes nemáš svoj deň-áno rozhoduje o tom SP, ale na čie odporúčanie? Na odporúčanie vrátnika na Záhradnickej ulici???Nie- na základe posudku lekára a nikoho iného-tak to neskresľuj...
Xanti
13.02.10,18:42
Xanti, dnes nemáš svoj deň-áno rozhoduje o tom SP, ale na čie odporúčanie? Na odporúčanie vrátnika na Záhradnickej ulici???Nie- na základe posudku lekára a nikoho iného-tak to neskresľuj...
Stano,
ja neskreslujem. Lebo pri rovnakých diagnozach a rovnakých problémoch, ale rôznych posudkových lekárov máš rôzne posudky . A ak jeden lekár prizná invaliditu tak druhý nemusí .

A kedže stále ide o prachy a komerčné poisťovne chcú zarábať a netvrd mi, že nie, lebo sú to podnikatelia ako každý iný tak by sme skončili ako v amerike. Odmietali by plnenia, pri ošetreniach a podobne.
Stanislav 1975
13.02.10,18:46
Stano,
ja neskreslujem. Lebo pri rovnakých diagnozach a rovnakých problémoch, ale rôznych posudkových lekárov máš rôzne posudky . A ak jeden lekár prizná invaliditu tak druhý nemusí .

A kedže stále ide o prachy a komerčné poisťovne chcú zarábať a netvrd mi, že nie, lebo sú to podnikatelia ako každý iný tak by sme skončili ako v amerike. Odmietali by plnenia, pri ošetreniach a podobne.

No nič, chcel som ťa za prvú podpredsedníčku mojej budúcej strany:cool:,ale rozmyslel som si to- neberem ťa nikam...:D:D:D
Xanti
13.02.10,18:48
No nič, chcel som ťa za prvú podpredsedníčku mojej budúcej strany:cool:,ale rozmyslel som si to- neberem ťa nikam...:D:D:D
mimotemy Sa bojíš, že by si skončil ako pokladník ;):D:D:D:D
Stanislav 1975
13.02.10,18:49
mimotemy Sa bojíš, že by si skončil ako pokladník ;):D:D:D:D

Náhodou taký pokladník nieje zlá funkcia...:D
Xanti
13.02.10,18:50
Náhodou taký pokladník nieje zlá funkcia...:D
Odtial je len krok k využívaniu sociálnych služieb čo poskytuje štát. Stravu 5 krát denne, teplo, teplú postel a strechu nad hlavou. :D:D:D:D mimotemy
Stanislav 1975
13.02.10,18:50
No nič, chcel som ťa za prvú podpredsedníčku mojej budúcej strany:cool:,ale rozmyslel som si to- neberem ťa nikam...:D:D:D

Zoberem chobota asi, ak neodmietne...;)
Stanislav 1975
13.02.10,18:52
Odtial je len krok k využívaniu sociálnych služieb čo poskytuje štát. Stravu 5 krát denne, teplo, teplú postel a strechu nad hlavou. :D:D:D:D mimotemy

ale iba keď ti na to prídu...,hmhm:rolleyes:
ak nie ale-tak si zahojená...:D:D:D
pavol54
13.02.10,18:55
Hm, Stanko a chúda ten čo sa mu čosi stane a skončí na invalidnom bez schopnosti zarobiť si. A tým pádom bez schopnosti platiť si komerčné poistenie.
Alebo kto nebodaj ochorie tak vážne. Super nápad naozaj amerika. :mee:

Aj ty máš kus pravdy, ale pôvodne sme sa bavili o tom aby zamestnávateľ nemal nič platiť za zamestnanca a ten je spravidla osoba zdravá, alebo schopná práce, podstata je však v tom, nech ako právne spôsobilá osoba nesie za seba zodpovednosť aj za pracovný výkon a aj za svoj dôchodok, a nech ju neprenáša na zlého zamestnávateľa. A hneď by aj odpadli sankcie za čiernu prácu. Koľkokrát som počul debatu "že ešte nemôže nastúpiť do práce lebo berie podporu, že mu vyhovuje radšej dohoda, atď "
Zita5
13.02.10,18:59
Moje vieš koľko mladých ludí je invalidov z mladosti. Nemajú šancu si uzavrieť komerčné poistenie, lebo sú nemocný. Či už z úrazu alebo z vážnej choroby.

A poisťovne takých ludí nepoistia. Tak nerozprávaj mi tu niečo čo pravda nie je.
Jasné, ak mám takú poistku a stane sa mi čosi v staršom veku beriem máš pravdu. Ale ja som pri tvojom príspevku myslela na mladých ludí, čo nemajú šancu ani začať pracovať ani platiť poistenie.

Súhlasím s Tebou .
Ja by som chcela len toľko .....
Komerčné poisťovne sú dráči .Mala som možnosť riešiť poistenie pre manžela , ktorý do 48 rokov bol zdravý chlap , platil si poistné , bolo mu aj vyplatené pri dožití , ale potom bol problém uzavrieť novú poistku z dôvodu , že dostal cukrovku . No pánečku .......vyjadrenie obvodnej, posúdenie poisťovne , návrh sumy - zvýšenej sumy , ktorú mal platiť a veci podobné .....nakoniec náš Stanko vie určite o čom píšem , len sa neviem tak poisťovácky vyjadrovať .Nakoniec som zistila , že ani radšej nepoistiť človeka s cukrovkou , lebo zomrie na napríklad infarkt a poisťovňa bude robiť problém, že to bola na vine cukrovka .

Takže zbohom rodina, keby boli len komerčné posiťovne.....:) takému človeku s nejakou diagnózou sa radšej oplatí mesačne si peniaze uložiť na účet , ako do komernčnej poisťovne.

Možno som od témy , ale tak ma to len napadlo pri Vašej diskusii .
Stanislav 1975
13.02.10,19:04
Súhlasím s Tebou .
Ja by som chcela len toľko .....
Komerčné poisťovne sú dráči .Mala som možnosť riešiť poistenie pre manžela , ktorý do 48 rokov bol zdravý chlap , platil si poistné , bolo mu aj vyplatené pri dožití , ale potom bol problém uzavrieť novú poistku z dôvodu , že dostal cukrovku . No pánečku .......vyjadrenie obvodnej, posúdenie poisťovne , návrh sumy - zvýšenej sumy , ktorú mal platiť a veci podobné .....nakoniec náš Stanko vie určite o čom píšem , len sa neviem tak poisťovácky vyjadrovať .Nakoniec som zistila , že ani radšej nepoistiť človeka s cukrovkou , lebo zomrie na napríklad infarkt a poisťovňa bude robiť problém, že to bola na vine cukrovka .

Takže zbohom rodina, keby boli len komerčné posiťovne.....:) takému človeku s nejakou diagnózou sa radšej oplatí mesačne si peniaze uložiť na účet , ako do komernčnej poisťovne.

Možno som od témy , ale tak ma to len napadlo pri Vašej diskusii .

Zitka, mám ťa rád ale troška ťa skritizujem-prečo si manžel uzavrel zmluvu aby mu skončila v 48-ich rokoch?Mal si uzavrieť zmluvu do dochodku a ak chcel nejaké peniažky predtým,tak to mal riešiť mimoriadnym výberom,hmhm
A čo sa týka cukrovky-,máš pravdu- napr. viem vybaviť všeličo, napr. aj vysoký krvný tlak ale cukrovku to ne- na to som krátky aj ja...
Xanti
13.02.10,19:06
Zitka,
presne ten problém som riešila so sebou.
Mám poistku, dokonca možno aj Stano by bol kludný akú. Ale nemám tam dokopy nič kvôli tomu, že poberám ID, ktorý mi vyplácajú "darmožráči" zo SP.

A ked som Stanka nášho pýtala aby mi spravil návrh tak sa k tomu nedostal. Toť som nepoistiteľná pre komerčnú poisťovňu, a čo ma zlostí tak ani poistenie invalidity som si nemohla dať lebo už som invalidná. Ale šak ja môžem utrpieť aj úraz a byť plne invalidná. Ale toto poistenie mať už nemôžem. :confused:
Stanislav 1975
13.02.10,19:07
Súhlasím s Tebou .
Ja by som chcela len toľko .....
Komerčné poisťovne sú dráči .Mala som možnosť riešiť poistenie pre manžela , ktorý do 48 rokov bol zdravý chlap , platil si poistné , bolo mu aj vyplatené pri dožití , ale potom bol problém uzavrieť novú poistku z dôvodu , že dostal cukrovku . No pánečku .......vyjadrenie obvodnej, posúdenie poisťovne , návrh sumy - zvýšenej sumy , ktorú mal platiť a veci podobné .....nakoniec náš Stanko vie určite o čom píšem , len sa neviem tak poisťovácky vyjadrovať .Nakoniec som zistila , že ani radšej nepoistiť človeka s cukrovkou , lebo zomrie na napríklad infarkt a poisťovňa bude robiť problém, že to bola na vine cukrovka .

Takže zbohom rodina, keby boli len komerčné posiťovne.....:) takému človeku s nejakou diagnózou sa radšej oplatí mesačne si peniaze uložiť na účet , ako do komernčnej poisťovne.

Možno som od témy , ale tak ma to len napadlo pri Vašej diskusii .

Nesúhlasím ani s tvojím tvrdením o tom že poistovňa robí problém ak by zomrel- zavádzaš troška-ak je v zdravotnom dotazníku napísané všetko ako má byť,tak poisťovňa plní-takže to nieje pravda čo píšeš
Jedine ak by sa tá cukrovka zamlčala vtedy by poisťovňa samozrejme neplnila...
Xanti
13.02.10,19:12
Aj ty máš kus pravdy, ale pôvodne sme sa bavili o tom aby zamestnávateľ nemal nič platiť za zamestnanca a ten je spravidla osoba zdravá, alebo schopná práce, podstata je však v tom, nech ako právne spôsobilá osoba nesie za seba zodpovednosť aj za pracovný výkon a aj za svoj dôchodok, a nech ju neprenáša na zlého zamestnávateľa. A hneď by aj odpadli sankcie za čiernu prácu. Koľkokrát som počul debatu "že ešte nemôže nastúpiť do práce lebo berie podporu, že mu vyhovuje radšej dohoda, atď "
No vidíš,
zdraví Ti odmietne robiť a chorého nechceš.

Zažila som si diskriminácie poriadne, a pritom si mnohí zamestnávatelia neuvedomujú jedno. Že ten zdravý zamestnanec môže ochorieť a byť rok na PN, kým sa dá do kopy. A ten chorý vie kedy je už zle kedy má začať sa viac starať o seba aby mohol chodiť do práce.
Zita5
13.02.10,19:14
Nesúhlasím ani s tvojím tvrdením o tom že poistovňa robí problém ak by zomrel- zavádzaš troška-ak je v zdravotnom dotazníku napísané všetko ako má byť,tak poisťovňa plní-takže to nieje pravda čo píšeš
Jedine ak by sa tá cukrovka zamlčala vtedy by poisťovňa samozrejme neplnila...


Stanko ja nezavádzam , to by som si nedovolila .
A zamlčanie ? No to mi niečo hovor , koľko je takých poisťovákov , len spraviť zmluvu , vidí len províziu ...ale klienta ani neinformuje , že aké je dôležité uviesť jeho zdravotný stav ......koľko ľudí na to už doplatilo , koľko ľudí zomrelo a jeden z manželov sa mohol s peniazmi rozlúčiť .....tak čo si budeme hovoriť .

Zhodou okolnosti manželovu poistku som riešila cez dobrého kamaráta , vysvetlil mi veci okolo ......a i napriek tomu že bol kamarát , zmluva sa neuzatvorila ...lebo veru niekedy aj on pri mojich otázkach zostal nemý .

Poisťováci idú na človeka psychologicky , však ich to učia na školeniach :) ako sa chovať ku klientovi ........jáááj len teraz nie že sa urazíš , lebo ja píšem o tých posiťovákoch , ktorých poznám a nie o Tebe ;)
Stanislav 1975
13.02.10,19:19
Stanko ja nezavádzam , to by som si nedovolila .
A zamlčanie ? No to mi niečo hovor , koľko je takých poisťovákov , len spraviť zmluvu , vidí len províziu ...ale klienta ani neinformuje , že aké je dôležité uviesť jeho zdravotný stav ......koľko ľudí na to už doplatilo , koľko ľudí zomrelo a jeden z manželov sa mohol s peniazmi rozlúčiť .....tak čo si budeme hovoriť .

Zhodou okolnosti manželovu poistku som riešila cez dobrého kamaráta , vysvetlil mi veci okolo ......a i napriek tomu že bol kamarát , zmluva sa neuzatvorila ...lebo veru niekedy aj on pri mojich otázkach zostal nemý .

Poisťováci idú na človeka psychologicky , však ich to učia na školeniach :) ako sa chovať ku klientovi ........jáááj len teraz nie že sa urazíš , lebo ja píšem o tých posiťovákoch , ktorých poznám a nie o Tebe ;)

Zitka, ale teraz som sa akože urazil fakt,hmhm-zas prečo nazývaš vagabundov, ktorí klamú poisťovákmi? Ten čo cez deň robí výčapníka a po večeroch "poistováka"-to nieje poisťovák-zas treba vedieť komu doverovať a nie kamoške ktorá to robí vo volnom čase...:confused::confused::confused:
Ja už som mal za 15 rokov šichty v tomto obore všeličo- úmrtia, krádeže áut, totálne škody a pod a vždy sa všetko vyplatilo- do poslednej koruny,hmhm
P.S.-samozrejme som sa neurazil...;)
Stanislav 1975
13.02.10,19:23
Zitka, ale teraz som sa akože urazil fakt,hmhm-zas prečo nazývaš vagabundov, ktorí klamú poisťovákmi? Ten čo cez deň robí výčapníka a po večeroch "poistováka"-to nieje poisťovák-zas treba vedieť komu doverovať a nie kamoške ktorá to robí vo volnom čase...:confused::confused::confused:
Ja už som mal za 15 rokov šichty v tomto obore všeličo- úmrtia, krádeže áut, totálne škody a pod a vždy sa všetko vyplatilo- do poslednej koruny,hmhm
P.S.-samozrejme som sa neurazil...;)

Len doplním-všade sú čierne ovce- aj medzi účtovníčkami, aj medzi lekármi-všade...
Zita5
13.02.10,19:29
Len doplním-všade sú čierne ovce- aj medzi účtovníčkami, aj medzi lekármi-všade...

Na prácu sprostredkovateľa poistenia musí mať človek žalúdok .Už boli chvíle , že som o takej práci uvažovala , ale ja nie som na to .:)

A už sa nepaprč .:)Ja som svoj príspevok napísala preto , lebo po prečítaní Vašej debaty ma v prvom rade napadol môj manžel a jeho poistenie .Inak súhlasím s citáciou , neodporujem .Všade nejaká čierna ovca musí byť .;)

Ešte by som sa Ťa chcela spýtať , ako je to s človekom , ak uzatvorí životné poistenie ako mladý zdravý človek a o takých 20 rokov sa mu pridruží diagnóza hypertenzie - vysoký tlak .Aké sú jeho povinnosti voči komerčnej poisťovni ?
Stanislav 1975
13.02.10,19:36
Na prácu sprostredkovateľa poistenia musí mať človek žalúdok .Už boli chvíle , že som o takej práci uvažovala , ale ja nie som na to .:)

A už sa nepaprč .:)Ja som svoj príspevok napísala preto , lebo po prečítaní Vašej debaty ma v prvom rade napadol môj manžel a jeho poistenie .Inak súhlasím s citáciou , neodporujem .Všade nejaká čierna ovca musí byť .;)

Ešte by som sa Ťa chcela spýtať , ako je to s človekom , ak uzatvorí životné poistenie ako mladý zdravý človek a o takých 20 rokov sa mu pridruží diagnóza hypertenzie - vysoký tlak .Aké sú jeho povinnosti voči komerčnej poisťovni ?

Zitka, šak ja sa nepaprčím, hm-šak sa poznáme ,tak vieme čo je zo žartu nie?:---:---:---
Len vieš , hnevá ma keď ludia si zlé myslia o poisťovákoch- si myslia akí sme milionari a pod.- áno, zarobím celkom pekne som spokojný,ale vieš aká to je ťažká práca najma na hlavu?Však vy účtovníčky to poznáte,keď klient je niekedy úplne od veci odporný a chce zaúčtovať, to čo sa nedá a pod. a takto je to aj u nás-s ľuďmi je práca pekná ale ťažká...
K tvojej otázke- nemusí nič robiť- všetky choroby po uzavretí poistky sú akceptované...Berie sa všetko iba to,čo je v karte ku dňu uzatvorenia pz
Zita5
13.02.10,19:38
Zitka, šak ja sa nepaprčím, hm-šak sa poznáme ,tak vieme čo je zo žartu nie?:---:---:---
Len vieš , hnevá ma keď ludia si zlé myslia o poisťovákoch- si myslia akí sme milionari a pod.- áno, zarobím celkom pekne som spokojný,ale vieš aká to je ťažká práca najma na hlavu?Však vy účtovníčky to poznáte,keď klient je niekedy úplne od veci odporný a chce zaúčtovať, to čo sa nedá a pod. a takto je to aj u nás-s ľuďmi je práca pekná ale ťažká...
K tvojej otázke- nemusí nič robiť- všetky choroby po uzavretí poistky sú akceptované...Berie sa všetko iba to,čo je v karte ku dňu uzatvorenia pz

Vďaka Stanko za odpoveď.;)
Stanislav 1975
13.02.10,19:39
Vďaka Stanko za odpoveď.;)

;)
pavol54
14.02.10,06:24
No vidíš,
zdraví Ti odmietne robiť a chorého nechceš.

Zažila som si diskriminácie poriadne, a pritom si mnohí zamestnávatelia neuvedomujú jedno. Že ten zdravý zamestnanec môže ochorieť a byť rok na PN, kým sa dá do kopy. A ten chorý vie kedy je už zle kedy má začať sa viac starať o seba aby mohol chodiť do práce.

Ak by to tak bolo s tým odmietaním, tak nemám chránenú dielňu. Máš pravdu chorí sa o seba viac starajú a aj robotu neberú len tak z pleca na plece
3neznamy3
14.02.10,17:33
Musim reagovať, Ja nedostavam vyšší príjem pretože sa neodviedla daň , aj keď mi to bolo slubené. Tu neodvedenu daň si ponechava zamestnavateľ.
A ešte niečo navyše, pred mesiacom sa mi znizili provizie o polovicu, takže ustna dohoda o zachovani platu padla. Tak mi tu do riti nerozpravajte o mojej skazenej moralke. Ked vam plat klesne o 330 eur, myslim ze je to uz prisilna kava. Zatial len musim drzat hubu a krok a hladat ineho zamestnavatela, ktory dodrziava sluby. A mimochodom v minulosti som zivnostnikom bol, takze viem co su to vydavky a platenie odvodov za zamestnanca. Ked som nemal na odvody, dohodli sme sa a vzdy som to dodrzal.
Xanti
14.02.10,17:38
Musim reagovať, Ja nedostavam vyšší príjem pretože sa neodviedla daň , aj keď mi to bolo slubené. Tu neodvedenu daň si ponechava zamestnavateľ. No tomuto nejako nerozumiem, aká dan nebola odvedená, akú daň si necháva zamestnávateľ a čo to má spoločné s tvojím vyšším príjmom???

A ešte niečo navyše, pred mesiacom sa mi znizili provizie o polovicu, takže ustna dohoda o zachovani platu padla. Tak mi tu do riti nerozpravajte o mojej skazenej moralke. Nikto ti nič nerozpráva, ad 1 akurát sa asi nerozumieme.
Ked vam plat klesne o 330 eur, myslim ze je to uz prisilna kava. Zatial len musim drzat hubu a krok a hladat ineho zamestnavatela, ktory dodrziava sluby. A mimochodom v minulosti som zivnostnikom bol, takze viem co su to vydavky a platenie odvodov za zamestnanca. Ked som nemal na odvody, dohodli sme sa a vzdy som to dodrzal. v texte .. vysvetli tie prvé dve vety. dakujem.
3neznamy3
14.02.10,17:49
mas pravdu nerozumieme,
proste suma ktora mi chodi na ucet na cierno je suma, ktoru som predtym dostaval v cistom, takze neodvedenu dan si ponechal zamestnavatel.v postate dohromady aj s min. mzdou som dostaval do januara vyplatu ako predtym podla povodnej zmluvy.
Aj ked dohoda znela, ze nezdanenu cast dostanem celu. a navyse od januara sa zmenila aj dalsia zlozka platu- provizie, tie sa mi znizili o polovicu, samozrejme vsetko mi polo povedane ustne, kedze mam zmluvu len na min. mzdu.
Xanti
14.02.10,17:53
mas pravdu nerozumieme,
proste suma ktora mi chodi na ucet na cierno je suma, ktoru som predtym dostaval v cistom, takze neodvedenu dan si ponechal zamestnavatel. To myslíš odvody, ktoré by za teba platil ak by Ti dával legálnu mzdu? Teda ak dobre chápem ty chceš mať taký príjem ako si mal predtým + ešte to o čo sa okráda štát?
v postate dohromady aj s min. mzdou som dostaval do januara vyplatu ako predtym podla povodnej zmluvy.
Aj ked dohoda znela, ze nezdanenu cast dostanem celu. a navyse od januara sa zmenila aj dalsia zlozka platu- provizie, tie sa mi znizili o polovicu, samozrejme vsetko mi polo povedane ustne, kedze mam zmluvu len na min. mzdu.
No tie provízie, si čosi spomínal, že máš na zadnej strane zmluvy napísané aké budú . Ale asi s tým neurobíš nič ak znížil výšku provízie.
Pomôže nájsť len novú prácu.
Stanislav 1975
14.02.10,17:55
No tie provízie, si čosi spomínal, že máš na zadnej strane zmluvy napísané aké budú . Ale asi s tým neurobíš nič ak znížil výšku provízie.
Pomôže nájsť len novú prácu.

Ja tiež mám tiež tie vedomosti,že provízky sú pohyblivá zložka-mne tiež provízky upravujú každú chvílku...aj 3 krát do roka...:)
3neznamy3
14.02.10,18:01
nie nechcem vyplatu vyssiu o odvody, ide len o to ze nam to pri podpise novych zmluv zamestnavatel slubil, aby nam zalepil oci a nielenze to nedodrzal navyse nam znizil tie provizie.
Najhorsie na tom vsetkom je, ze v poslednom roku pocet takychto zamestnavatelov narasta.
Stretavam mnoho ludi aj z inych profesii a vsade je to rovnake.
A nemyslim si ze za to mozu len zamestnavatelia.
Je to akasi pyramida. Najviac z toho profituje stat, danovym a odvodovym zatazenim, zamestnavatel si to zasa vracia ciernou pracou aby usetril a my zamestnanci doplacame na to najviac. a mame 2 moznosti, kedze chceme zit dostojne, bud hladat nove zamestnanie kde je vysoka pravdepodobnost, ze nas okaslu zasa, alebo sa branit. Toto sa musi zmenit.
Xanti
14.02.10,18:03
nie nechcem vyplatu vyssiu o odvody, ide len o to ze nam to pri podpise novych zmluv zamestnavatel slubil, aby nam zalepil oci a nielenze to nedodrzal navyse nam znizil tie provizie.
Najhorsie na tom vsetkom je, ze v poslednom roku pocet takychto zamestnavatelov narasta.
Stretavam mnoho ludi aj z inych profesii a vsade je to rovnake.
A nemyslim si ze za to mozu len zamestnavatelia.
Je to akasi pyramida. Najviac z toho profituje stat, danovym a odvodovym zatazenim, zamestnavatel si to zasa vracia ciernou pracou aby usetril a my zamestnanci doplacame na to najviac. a mame 2 moznosti, kedze chceme zit dostojne, bud hladat nove zamestnanie kde je vysoka pravdepodobnost, ze nas okaslu zasa, alebo sa branit. Toto sa musi zmenit.
Ano dopláca na to najme zamestnanec. Ale jedna lastovička jar nespraví.
A to, že je zamestnávateľ neseriozny. Že podvádza svojich zamestnancov ... no v čase krízy sa na to dobre vyhovára. A naozaj s tým neurobíš nič.
3neznamy3
14.02.10,18:05
tebe ich upravuju ale nie tak aby si dostaval o 330 eur menej a ak zvysis obrat aj o 100 % nedostanes sa ani na stvtinu tej sumy. Ratal som ze zamestnavatel usetri na 1 zamestnancovi 330 eur na provizkach, 330 na odvodoch a navyse este 100 eur na nadcasoch, ktore nam nepreplaca. Ak to zratam na 20 zamestnancov tak to robi mesacne 15200 eur a rocne 152000.
3neznamy3
14.02.10,18:09
lenze aj ked kriza skonci , vyhovarat sa bude este veeelmi dlho.
A myslim ze sa este viac vzdiali vysiia a nizsia vrstva obyvatelstva, strednu vrstvu ani neratam ta uz snad ani nieje u nas:)
Dana L
14.02.10,18:19
Ak si chceš nájsť iné zamestnanie, tak si ho nájdi. Ani iním nepadajú pečené holuby z neba.
3neznamy3
14.02.10,18:25
uzsom si hladal, ale je to ako z blata do kaluze.
mona091
14.02.10,18:34
uzsom si hladal, ale je to ako z blata do kaluze.


mam aj iny napad,

zacni opat podnikat, a skus to presne v tej oblasti, co prave teraz robis, budes mat vyhodu v tom, ze pracu poznas naspamat, mozes si prevziat aj nejake obchodne vztahy a pod.,
vytvoris aj nove pracovne miesta, na ktore mozes ziskat prispevky a snad sa Ti bude darit