SkeletonM
13.02.10,14:42
Ahojte poraďáci,

včera bola doručená môjmu otcovi Výzva na zaplatenie nedoplatkov na splátkach - Pokus o zmier.
Jedná sa o VRAj neuhradenú splátku vo výške 500 Sk (16,60 EUR) za nejaký televízor, kde zmluva bola uzatvorená ešte v roku 1993.
Teraz neviem čo si mám myslieť o danej výzve. Nie je tak trošku neskoro ozvať sa po 16 rokoch a žiadať úhradu? Tento dopis prišiel od nejakej advokátky, ktorá zjavne nemá na tlačiareň keďže je to tlačené ešte na nejakej ihličkovej a štruktúra listu je otrasná.
Mám vôbec na niečo také reagovať? Neprešla už premlčacia doba? Tých 16 rokov predsa len...
Vie mi niekto poradiť?

Vopred ďakujem za odpovede :-)
simo23
14.02.10,09:28
Ja na tvojom mieste by som navstivil nejakeho pravnika osobne.
dusan 13
15.02.10,11:45
Podľa môjho názoru je to už premlčané , premlčacia doba začína plynúť odo dňa splatnosti splátky, premlčacia doba je trojročná

Dušan
Evanka
15.02.10,11:50
Ahojte poraďáci,

včera bola doručená môjmu otcovi Výzva na zaplatenie nedoplatkov na splátkach - Pokus o zmier.
Jedná sa o VRAj neuhradenú splátku vo výške 500 Sk (16,60 EUR) za nejaký televízor, kde zmluva bola uzatvorená ešte v roku 1993.
Teraz neviem čo si mám myslieť o danej výzve. Nie je tak trošku neskoro ozvať sa po 16 rokoch a žiadať úhradu? Tento dopis prišiel od nejakej advokátky, ktorá zjavne nemá na tlačiareň keďže je to tlačené ešte na nejakej ihličkovej a štruktúra listu je otrasná.
Mám vôbec na niečo také reagovať? Neprešla už premlčacia doba? Tých 16 rokov predsa len...
Vie mi niekto poradiť?

Vopred ďakujem za odpovede :-)
Kto ten list posielal? Na základe čoho zistili, že bola neuhradená splátka?.... Okrem iného, vymožiteľná doba je premlčaná. Zdá sa, že sa s takýmito upozorneniami roztrhlo vrece, možno sú niektoré pohľadávky aj fiktívne.