pizzanoel
13.02.10,17:00
Ahojte,

Založila som tuto temu aby sme si navzajom dali rady kde sa dobre nakupuje ( oblecenie, topanky, rozne doplnky...)

Ja chodim rada nakupovat do rakúskeho Parndorfu hlavne sportove veci sa tam dobre oplatia. http://www.designer-outlet-parndorf.at/

ďalej je kusok od parndorfu este jedno centrum je to nejakych 6 km v meste Bruck an der Leitha myslim ze to nakupne centrum sa vola shopinng Bruck, tam je super parfumeria, ktoru vrele vsetkym odporucam maju super ceny a obrovský výber...

Tak piste aj vy, kam chodite nakupovat, kde sa vám najviac paci....:)
Rozalka
13.02.10,16:18
V zahraničí nakupujem len to, čo doma nedostanem.
Som lokálpatriot, podporujem najmä mojich zákazníkov.
Laco-monter
13.02.10,16:39
Moja zasada znie,že najlepšie som nakúpil vtedy keď som nechcel nič kupovať.
Teda náhodou som videl niekde tovar,ktorý bol dlhodobo v mojom záujme,len som čakal na ponuku najlepšej ceny.
A je pre mňa uplne jedno,či to bolo v Nemecku,Maďarsku,Česku alebo v Poľsku.
Pretože viem,že záujmy slovenského zákaznika a predajcu sú protichodné:
Zákaznik chce, čo najlepšiu cenu,kým obchodník sa snaží nahodiť,čo najväčšiu maržu.
Ja viem o tom,že ten istý obchodný reťazec/nebudem menovať/nemá totožný tovar v Nemecku a na Slovensku.
To čo sa predáva na Slovensku, by v Nemecku nikto nekupoval !
Dokonca som porovnával aj ceny tovarov ,ten istý tovar vychádza v Nemecku lacnejšie o 20% !
Takže žiaden lokál-patriotizmus,jednak ho obchodný reťazec nijakým sposobom neocení a tiež niet komu lokál-patriotizmus prejavovať, obch.reťazce majú všetky zahraničných majiteľov.
Rozalka
13.02.10,16:42
Reťazce nie sú mojimi zákazníkmi ...... takže od nich nevyžadujem, aby ocenili môj lokálpatriotizmus.
osky
13.02.10,17:14
ja neviem,co vas vsetkych do toho Prndorfu tak taha-uz viackrat som tu o tom citala.ja byvam uplne blizko a veru v nakupnom centre som este nebola-moj muz a znami sa len smeju,ake je to tam drahe-musis vystihnut den,ked su zlavy.....
my sa tam chodime najest,ked sa mi nechce doma varit -do steak hausu:D

do brucku obcas chodime-ale aj tam je draho.este tak kika je slusna ale aj ja radsej nakupujem na Slovensku.vlastne to je tak,ze Rakusakom nosim darceky zo Slovenska a Slovakom z Rakuska.uz je to raz tak-kazdy oceni to co napozna....;)
wegamizi
14.02.10,18:04
Ahojte,

Založila som tuto temu aby sme si navzajom dali rady kde sa dobre nakupuje ( oblecenie, topanky, rozne doplnky...)

Ja chodim rada nakupovat do rakúskeho Parndorfu hlavne sportove veci sa tam dobre oplatia. http://www.designer-outlet-parndorf.at/

ďalej je kusok od parndorfu este jedno centrum je to nejakych 6 km v meste Bruck an der Leitha myslim ze to nakupne centrum sa vola shopinng Bruck, tam je super parfumeria, ktoru vrele vsetkym odporucam maju super ceny a obrovský výber...

Tak piste aj vy, kam chodite nakupovat, kde sa vám najviac paci....:)
Fiiiiiiha, aka to kultura?:eek:
buchač
14.02.10,18:25
Fiiiiiiha, aka to kultura?:eek:

.....novodobá.................................... ..americká .....

Niekedy sa do prírody chodilo , na korzo poprechádzať ...

Dnes ? .....

Hurá za kultúrou / s plným bugiľárom / do nákupných stredísk , kua...;):rolleyes:
Laco-monter
14.02.10,18:27
Ahojte,

Založila som tuto temu aby sme si navzajom dali rady kde sa dobre nakupuje ( oblecenie, topanky, rozne doplnky...)

Ja chodim rada nakupovat do rakúskeho Parndorfu hlavne sportove veci sa tam dobre oplatia. http://www.designer-outlet-parndorf.at/

ďalej je kusok od parndorfu este jedno centrum je to nejakych 6 km v meste Bruck an der Leitha myslim ze to nakupne centrum sa vola shopinng Bruck, tam je super parfumeria, ktoru vrele vsetkym odporucam maju super ceny a obrovský výber...

Tak piste aj vy, kam chodite nakupovat, kde sa vám najviac paci....:)
Že vraj najlepšie sa nakupuje v New Yorku :), som počul , aj čítal som o o tom v jednom bedekeri.:rolleyes:
osky
14.02.10,20:31
Že vraj najlepšie sa nakupuje v New Yorku :), som počul , aj čítal som o o tom v jednom bedekeri.:rolleyes:


v New Yorku???
to sa iste "oplati".nahovorim mozno zajtra muza,ked prideme z roboty......:D:---
ludex
14.02.10,20:36
Niekde som čítal,že na Slovensku je chudoba, či......?
pizzanoel
14.02.10,21:03
Fiiiiiiha, aka to kultura?:eek:

No ked som tu temu zalozila rozmyslala som do akeho odboru by som to zaradila kedze tam je taky vyber aky je tak co som mala vybrat zahradka, stavba alebo ze by recepty??? :D

Kultura sa k tomu asi najviac hodila....
pizzanoel
14.02.10,21:10
Mysela som ze sem ludia budu pisat nejake tipy kde chodia....
Alebo vsetci tak pilne setria, ze si do obchodov idu kupit len chleba a mlieko ?? Hm, nemyslim si ze na Slovensku by bola chudoba, ked sa zacal vlna srotovneho tak kazdy mal zrazu 200 000 Sk na auto...Ze by sme boli az taky chudaci ? :confused: :)
ludex
14.02.10,21:10
No ked som tu temu zalozila rozmyslala som do akeho odboru by som to zaradila kedze tam je taky vyber aky je tak co som mala vybrat zahradka, stavba alebo ze by recepty??? :D

Kultura sa k tomu asi najviac hodila....


To si trafila presne! Je to kultúra života vo vyspelom materialistickom demokratickom svete! Bohužial!
buchač
15.02.10,07:20
No ked som tu temu zalozila rozmyslala som do akeho odboru by som to zaradila kedze tam je taky vyber aky je tak co som mala vybrat zahradka, stavba alebo ze by recepty??? :D

Kultura sa k tomu asi najviac hodila....

Keď už , tak už .....asi najskôr by sa hodila sekcia " DOMÁCNOSŤ " .....

Tam je takýchto tém habadej ....;)
misomiso
15.02.10,08:46
No ked som tu temu zalozila rozmyslala som do akeho odboru by som to zaradila kedze tam je taky vyber aky je tak co som mala vybrat zahradka, stavba alebo ze by recepty??? :D

Kultura sa k tomu asi najviac hodila....

No teda ja neviem, to je ako sabotaz spinit oblast kultury s nakupovanim, to snad sex by sa sem viac hodil, ako nakupovanie.
wegamizi
15.02.10,13:45
No ked som tu temu zalozila rozmyslala som do akeho odboru by som to zaradila kedze tam je taky vyber aky je tak co som mala vybrat zahradka, stavba alebo ze by recepty??? :D

Kultura sa k tomu asi najviac hodila....
Domacnost, alebo cestovanie. Recepty tiez nie je zly napad:rolleyes:
Rozalka
15.02.10,17:04
S kultúrou to náhodou má čosi spoločné:
Bola som na výlete v Londýne, za mnou sediaca turistka nešla ani do Madam Tussaud, ani Toweru ani do žiadnych ustanovizní (okrem National Galery a British Museum - boli zdarma), po nasadnutí do autobusu neustále híkala, koľko bolo vstupné.
Zato po návrate na pevninu v Dunkerque nakúpila pracie prostriedky a aviváž, ledva to vpratala do batožinového priestoru.
A snažila sa presvedčiť ma, aké to bolo lacné ......
ak pripočítam cenu zájazdu, tak skutočne to "bolo lacné".
Laco-monter
15.02.10,17:14
S kultúrou to náhodou má čosi spoločné:
Bola som na výlete v Londýne, za mnou sediaca turistka nešla ani do Madam Tussaud, ani Toweru ani do žiadnych ustanovizní (okrem National Galery a British Museum - boli zdarma), po nasadnutí do autobusu neustále híkala, koľko bolo vstupné.
Zato po návrate na pevninu v Dunkerque nakúpila pracie prostriedky a aviváž, ledva to vpratala do batožinového priestoru.
A snažila sa presvedčiť ma, aké to bolo lacné ......
ak pripočítam cenu zájazdu, tak skutočne to "bolo lacné".

Práve kvoli takýmto "turistkam" a "turistom" je naše Slovensko TAM, kde je.:mee:
Excise Duty
15.02.10,17:57
Práve kvoli takýmto "turistkam" a "turistom" je naše Slovensko TAM, kde je.:mee:
A kvôli takýmto nie?
http://www.porada.sk/1295936-post4.html
moischaaa
17.02.10,02:30
my zvykneme casto chodievat do rakuska , neviem ci to dobre napisem :) Bruck n/ leitha , tam je take "nakupne stredisko" tam vzdy nakupime, aj ked nechceme :)))))))))