marecek123
13.02.10,17:29
Zdravim.Prosim vas o nazor a radu.Firma mi namontovala oblozkove zarubne a osadila dvere.Dvere vsak nedoliehaju,dole je to OK,ale hore vlozim aj prst.Argumentuju tym ze su krive steny atd.Takisto sa tazko zatvaraju,treba si pomoct druhou rukou a tu my hovoria ze je nove tesnenie a casom sa to samo urovna.ake mate vy skusenosti?dakujem
Leonid
13.02.10,16:42
Reklamuj. Firma ťa mala upozorniť, že steny sú krivé a práca sa nedá vykonať v požadovanej kvalite.Tesnenia možno sa upravia a " sadnú " ale nedoliehajúce dvere tak zostanú.
Laco-monter
13.02.10,16:48
Možno majú pravdu,

najmä v starších panelákoch sú neskutočne krivé steny , dokonca ani nosné panely nie sú osadené v kolmici (!)

Nedá sa povedať,že časom si dvere trochu nesadnú ale može to byť tak 1mm až 2mm, nie 1 cm.!

Ja by som to reklamoval, každopádne !

Je to veĺká babračka také niečo prisposobovať,sam som niekedy robil z dverami.

Snaž sa s firmou nejako dohodnúť aby Ti to prisposobili, ak nebudu ochotní tak žiadaj zĺavu z ceny.
A šikovný majster ti to prisposobí, ale bude pri tom nadávať ako pohan .
alojzo
14.02.10,15:31
tiež mám obložkove zárubne ktore som sám osádzal.Dnes som montoval dvere z Poľska.Mal som jemne prehnutú vodorovnú časť zárubne-zrezal som cca 2mm z dverových pántov a dvere sedia.Treba sa pohrať s pántami ktoré sú vysúvateľné na zárubni+na dverách.Ak sú veľké medzery je to nekvalitná montáž
marecek123
15.02.10,08:00
mozno by som sa zmieril s tym ze nedoliehaju,ale velmi tazko sa zatvaraju,deti nemaju sancu ich zavriet,kedze ja to robim na trikrat.Takisto klucky ktore som kupil idu velmi tazko az boli ruka z toho.Je to velmi znama ceska znacka a neboli najlacnejsie tak uz neviem co s tym.
220870
15.02.10,10:03
Je to nekvalitne a neodborne prevedená práca.Robili to obyčajný kok...i.Pravidelne sa stretávam s takýmito samozvanými hlupákmi ktorý miesto profesie ovládajú všetko možné len nie to čo majú.Je to hrubá závada .Treba ju písomne reklamovať.musia ju odstrániť do 14 kalendárnych dní.Ak nie máte nárok na vrátenie celej sumy,alebo si to môžete dať opraviť inej firme na náklady tej pôvodnej "firmy".Tesnenia sadnú cca 1 mm.
12janci12
13.03.13,20:54
Zárubňa musí byť osadená rovno. Dvere majú dovolený priehyb podľa normy 3 mm. Neexistuje aby tam bola medzera kde sa dá vopchať prst. Je to zlé osadenie. Ak sú krivé múry, ostane medzera medzi múrom a zárubňou a tá sa vyspravý akrylátom. Avšak lepšie je pripraviť otvory podľa tohto návodu (http://www.stavebna.sk/pdf/stavebne_otvory_inter_dvere.pdf).
Ak sa dvere ťažko zatvárajú, v tomto prípade je to spôsobené zlým osadením, lebo dvere "šponujú" vďaka tomu zlému osadeniu - je nutná premontáž. Ak môže odhadnúť, tak je to preto, že na 99% pri zameriavaní dverí nemali vodováhu. Potrebovali zárubňu o "číslo" na hrubší múr. Preto sa im to nedalo korektne namontovať a nechceli platiť novú zárubňu.
Ak po normálnom namontovaní sa dvere ťažšie zatvárajú, tak treba zbrúsiť pilníkom z protiplechu a namazať dvere podľa tohto návodu (http://www.stavebna.sk/pdf/smernica%2011-001-01%20mazanie%20dveri.pdf).
Indeed
28.03.13,06:01
Dá sa osadiť zárubňa aj na "krivú" stenu ale logicky tam vznikne medzera/fuga/ medzi stenou a zárubňou

ak sa zárubňa osadí presne zvislo

a potom treba tu medzeru vyspraviť a to je práca naviac,ktorej sa títo fušeri chceli vyhnuť

"Hluposť sťažuje život, ale lenivosť zabíja !"