bestik
13.02.10,17:44
Ahojte.Potreboval by som vedieť, čo potrebujem okrem nejakého tuneru a ako to mám zapojiť, aby som vedel sledovať televízne vysielanie a hlavne ho nahrávať. Mohlo by sa jednať o vysielanie cez DIGI TV, alebo klasika -terestriálne. Ďakujem za rady.
jojom
13.02.10,18:33
Do pc Ti treba niečo takéto: http://www.najnakup.sk/tv-fm-tunery. Na výber je ich dosť veľa. Zapojiť to ide normálne do slotu na základej doske. Pripojiť k zdroju signálu, naladiť stanice podľa návodu a malo by sa dať pozerať. To je pre terestriálne vysielanie. Digi Tv nemám neviem odskúšať, ale bude asi podobné.
Vlado40
13.02.10,21:49
tomas128
14.02.10,15:26
V zásade poznám iba TV tunery určené pre analógové vysielanie (klasická káblovka, alebo terestriálny signál) a DVB-T/S. Problém pri DIGI TV bude ten, že samotné kódovanie nagra je integrované v ich set-top boxe, takže jediná možnosť ako to dostať do PC je k set-top boxu pripojiť kartu s klasickým video vstupom (S-Video, composit... ) problém však bude, že sa to bude správať pasívne, takže všetky operácie, ako prepnutie programu, hlasitosť, epg prípadne iné budete musieť obsluhovať cez set-top box. Ak však máte chuť na lepšiu kvalitu a práve pre túto uvažujete o zdroji DVB/S odporúčam Vám kartu Skylink, ktorá sa dá pomocou tzv CAM. modulu (Cryptoworks/Alphacrypt/PowerCAM) vložiť do PCI DVB/S/S2 karty a následne môžte na svojom PC naladiť raster SkyLink. Tuto odporúčam rovno voliť model s podporou S2 kvôli stanicia vo vysokom rozlíšení, ktoré stále pribúdajú.
Ešte Vám odporúčam pozrieť na webe tzv online alebo IPTV streamy, ktoré sú často dostupné a ak máte doma aspoň 4Mbit rýchly internet, môžte ich sledovať priamo z webu a prakticky bez Ďalších investícií.
bestik
14.02.10,17:32
ďakujem všetkým zúčastneným za radu