gu100
13.02.10,18:52
Zdravim Vas vsetkych,

SRO so 4 spolocnikmi...
jeden spolocnik bol pravoplatne odsudeny za trestny cin, nastupil na vykon trestu...

v Spol.zmluve je ze o zmene Spol.zmluvy rozhoduje 2/3 vecsina spolocnikov...

ako vylucit tohto odsudeneho spolocnika? zmluva o prevode obchodneho podielu asi nebude mozna, nakolko bude problem overit podpis...

Ake je mozne riesenie?
Vdaka
Laco-monter
13.02.10,17:58
Hovorí sa,že najlepší počet účastníkov v podnikaní je nepárny.

No traja,to už je veĺmi veĺký počet .
gu100
13.02.10,18:17
Hovorí sa,že najlepší počet účastníkov v podnikaní je nepárny.

No traja,to už je veĺmi veĺký počet .


Poprosim k teme... Dakujem...



pracujem pre inu spolocnost, kde je 6 spolocnikov... v dalsich spolocnostiach, do ktorych vidim je tiez 6spolocnikov... a dokonca poznam spolocnost, kde je 8 spolocnikov, a je vsetko ok...
ale to som sa nepytal, kolko je spravny pocet spolocnikov...
Dantess
13.02.10,18:50
gu100 myslím si, že lac- monter sa vyjadril dostatočne k téme. To, že je párny počet robí neplechu a vaše možnosti sú značne obmedzené. Inak ale sa obráť na nejakého právnika, pochybujem, že sa tu niekto k tomu bude relevantne a odborne vediet vyjadrit
gu100
13.02.10,19:03
gu100 myslím si, že lac- monter sa vyjadril dostatočne k téme. To, že je párny počet robí neplechu a vaše možnosti sú značne obmedzené. Inak ale sa obráť na nejakého právnika, pochybujem, že sa tu niekto k tomu bude relevantne a odborne vediet vyjadrit


V danej firme by neparny pocet sposobil viac starosti... nakolko ide o rodinnu firmu... troch surodencov a rodica... tazko vysvetlit jednemu potomkovi (ktoremu potomkovi? koho vynechate? alebo koho priberiete? manzelku ktoreho? preco nie manzelku ineho?), ze ty nebudes spolocnikom, lebo najlepsie je neparne...

(spomenul som pripad, ze v jednej spolocnosti je 8spolocnikov (uz asi 5rokov... ) v inych spolocnostiach mam 6spolocnikov (jedna funguje uz 17rokov)... teda akoze vynimka potvrdzuje pravidlo, ze najlepsie je neparny pocet? ci ako?...

proste je to tak, ze su 4, ze su parny.. a riesim stav, aky nastal.. a nie co je teoreticky spravne/nespravne... )

treba precitat otazku.. ako vylucit spolocnika ktory bol odsudeny...

moje riesenia:
- zmluva o prevode podielu... pisal som, ze je to skor nemozne, nakolko zmluva musi byt overena atd... spolocnika nepustia z basy na overenie... a dotiahnut notara do basy na overenie podpisu tiez nie je najjednoduchsie... a tiez to nebude riesenie hned... (navstevy do basy nemozu chodit ako na klavir...)
- dalsie riesenie je obratit sa na sud a nechat ho vylucit...trosku zdlhave...

napadlo mi riesenie...
- ze ostatni spolocnici na valnej hromade rozhodnu, ze jednoducho tohto spolocnika vylucia? ostatni spolocnici maju 2/3 vecsinu, lenze je aj odvolavka, ze sa ma postupovat podla §115 OZ, ktore hovori o prevode podielu...


Riesil to niekto ako sa "zbavit" takeho odsudeneho spolocnika ?
gu100
13.02.10,19:06
Inak ale sa obráť na nejakého právnika, pochybujem, že sa tu niekto k tomu bude relevantne a odborne vediet vyjadrit


Toto je nazor...
tiez suhlasim s tym pravnikom, ale dufal som ze tu uz niekto take nieco riesil a poradi...

ten pravnik je to posledne, ale asi jedine, ako to najlepsie vyriesit...

Vdaka za nazor
mi_ke
13.02.10,23:32
Toto je nazor...
tiez suhlasim s tym pravnikom, ale dufal som ze tu uz niekto take nieco riesil a poradi...

ten pravnik je to posledne, ale asi jedine, ako to najlepsie vyriesit...

Vdaka za nazor

Ak nechcete pouzit sud, a teda § 149 obchodneho zakonnika, da sa vyuzit § 121, teda tzv. poplatkovu povinnost, teda aby spolocnik do urcitej lehoty financne prispel na straty spolocnosti az do polovice zakladaneho imania podla vysky svojho vkladu...a ak nesplni (vo vykone trestu velky prijem nema), VZ ho zo spolocnosti vyluci