jopus
14.02.10,10:34
Dobrý deň prajem,

potrebujem poradiť. Pracujem v opatrovateľskej službe - charite,ktorá podlieha mestu B.Bystrica, ako terénna opatrovateľka. Mám dohodnutý zmluvný základný plat so zamestnávateľom a pracovná doba je určená na 37,5 hod. týždenne. Nakoľko je situácia taká, že nestihnem cez pracovné dni pondelok-piatok splniť túto normu- nie mojou vinou, ale rozpisom služieb, rozhodol sa zamestnávateľ, že si to môžem odpracovať aj cez víkend, ale bez akýchkoľvek príplatkov. Má na to právo ? Práca cez víkend je u nás vždy potrebná a mne neprekáža, ale má byť ohodnotená tak, ako bežný pracovný deň ?
Takisto sa pýtam, či mám nárok na príplatky, keď sa jedná o večernú službu po 16.hod. ?

V mene nášho kolektívu Vám ďakujem za skorú odpoveď.
S pozdravom Palatínusová Ivana

Poprosím Vás odpovedať na : palatinus.j@gmail.com
Laco-monter
14.02.10,09:57
V Rakúsku je dostatok voĺných miest pre opatrovateĺky a táto práca je tam oveľa lepšie zaplatená.
tanica1
15.02.10,09:28
Priplatok za pracu pocas vikendu nie je dany podla zakonnika prace, ale ak pracujes nad ramec 37,5hodiny tyzdenne, tak by si mala mat zaplatene nadcasove hodiny - hodinova mzda + nadcasovy priplatok minimalne 25% dovolenkoveho priemeru, samozrejme ak nemas v zmluve dohodnute, ze hodiny nadcas su uz zaratane v dohodnutej mzde.
Johanka
15.02.10,09:39
Priplatok za pracu pocas vikendu nie je dany podla zakonnika prace, ale ak pracujes nad ramec 37,5hodiny tyzdenne, tak by si mala mat zaplatene nadcasove hodiny - hodinova mzda + nadcasovy priplatok minimalne 25% dovolenkoveho priemeru, samozrejme ak nemas v zmluve dohodnute, ze hodiny nadcas su uz zaratane v dohodnutej mzde.
Podčiarknuté nie je možné dohodnúť s každým zamestnancom ,aj keď je pravda, že to zamestnávatelia zneužívajú ...
tanica1
15.02.10,19:08
Johanka sulasim s Tebou, spravne upozornenie na zakon aj tvrdu realitu.
Nevenovala som az taku detailnu pozornost nadcasom, nakolko myslim, ze tu ide iba o pracu cez vikend, nakolko jopus pise, ze nestiha vinou rozpisu sluzieb. Pravdepodobne nema naplanovany cely tyzdenny fond pocas pracovnych dni.