mackova
14.02.10,12:41
Ahojte, chcela by som sa spytat ako je to s typom DP, ak som len zamestnanec a z prenajmu nema nic.
Ma ma podat A alebo B?
Lenka1979
14.02.10,12:45
Ahojte, chcela by som sa spytat ako je to s typom DP, ak som len zamestnanec a z prenajmu nema nic.
Ma ma podat A alebo B?

Ak nemáš iný druh príjmu, iba príjem od zamestnávateľa, tak podávaš typ "A".
VladoaKatka
14.02.10,13:59
Ahojte, chcela by som sa spytat ako je to s typom DP, ak som len zamestnanec a z prenajmu nema nic.
Ma ma podat A alebo B?
Ak máš zdaniteľné príjmy len zo zamestnania podľa §5 zákona o dani z príjmov, potom môžeš požiadať zamestnávateľa do 15. februára 2010 podľa § 38 ods. 1 zákona o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň za rok 2009 a nemusíš sama podávať DP.
hanelie
14.02.10,17:13
ak je registrovaná pre daň z prenájmu / hoci z toho nemá zdaniteľné prijmy/ a vyplynie povinnosť podať DP za prijmy len podľa § 5 treba podať DP FO B - / čerstvá skusenosť/
mackova
15.02.10,13:31
diky za info
hanelie
15.02.10,13:51
....a ktoré si si vybrala , každé je iné :)