mirka87
14.02.10,14:02
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať ako to je s ročným zúčtovaním zdravotného poistenia. Som študentka a celý minulý rok som brigádovala. Problém nastáva v tom, že pani pracujúca v zdravotnej poistovni sa vyjadrila, že dané zúčtovanie musím podať ak presiahnem čiastku 2 292,84 eur (ktorú som presiahla). No ako čítam zákon o zdravotnom poistení tak mi to vychádza, že ja ako študent, ktorý pracuje na dohodu o BPŠ nemusím to zúčtovanie robiť (ako sa spomína vo vyňatých príjmoch). Tak hľadám, kde je pravda. Veľmi pekne Vás prosím o radu
veronikasad
14.02.10,13:07
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať ako to je s ročným zúčtovaním zdravotného poistenia. Som študentka a celý minulý rok som brigádovala. Problém nastáva v tom, že pani pracujúca v zdravotnej poistovni sa vyjadrila, že dané zúčtovanie musím podať ak presiahnem čiastku 2 292,84 eur (ktorú som presiahla). No ako čítam zákon o zdravotnom poistení tak mi to vychádza, že ja ako študent, ktorý pracuje na dohodu o BPŠ nemusím to zúčtovanie robiť (ako sa spomína vo vyňatých príjmoch). Tak hľadám, kde je pravda. Veľmi pekne Vás prosím o radu
uveď prosím svoj vek
mirka87
16.02.10,18:09
Mám 22 rokov
veronikasad
16.02.10,18:15
Mám 22 rokov
Nemusíš podávať RZZP. Platitelom zdr.poistenia je štát, výška príjmu na dohodu nie je obmedzená.
mirka87
16.02.10,18:22
Veľmi pekne ďakujem za radu :)
Madeline
03.03.10,08:54
Dobry den, tiez by mam s tymto problem. Som studentka - doktorandka - denneho studia. Zdravotne poistenie za mna odvadza stat. Mimo stipendia, som zarobila menej ako je 2 292,84 eur, ale tento rok som uz mala 27 rokov. Viete mi prosim Vas poradit, ci musim robit toto zuctovanie zdravotneho poistenia? Dakujem.
Jana Motyčková
03.03.10,17:33
Nemusíš .
Madeline
05.03.10,09:34
Dakujem :)
silent85
02.06.10,07:05
Plati toto len pre dohodu o BPŠ alebo aj pre dohodu o vykonaní práce?
(študent 24 rokov, prijem presiahol 2 500€)
Ďakujem
Jana Motyčková
02.06.10,07:46
Ak si študent, tak žiadna dohoda (ani DoVP) ti nevstupuje do rzzp, t.j. nie je dôvodom na robenie ročného zúčtovania ZP.
silent85
02.06.10,07:51
dakujem :)
Zuna 3
22.07.10,08:14
Prosím Vás chcem tiež poradiť ohľadom roč.zúčt.zdravot.poistenia.

Jedna študentka u nás robí na dohodu o vyk.práce má 20 rokov, zarobí
150 Eur v hrubom mesačne a druhá študentka má 18 rokov, zarobí
tiež 150 Eur v hrubom mesačne.

Poraďte prosím , platí aj pre ne že nemusia robiť ročné zúčtovanie
zdravot.poistenia, alebo musia zarobiť do nejakej sumy? pretože
robia na dohodu ešte v jednej firme.

Ďakujem za skorú odpoveď
veronikasad
22.07.10,08:19
Prosím Vás chcem tiež poradiť ohľadom roč.zúčt.zdravot.poistenia.

Jedna študentka u nás robí na dohodu o vyk.práce má 20 rokov, zarobí
150 Eur v hrubom mesačne a druhá študentka má 18 rokov, zarobí
tiež 150 Eur v hrubom mesačne.

Poraďte prosím , platí aj pre ne že nemusia robiť ročné zúčtovanie
zdravot.poistenia, alebo musia zarobiť do nejakej sumy? pretože
robia na dohodu ešte v jednej firme.

Ďakujem za skorú odpoveď
študenti pracujúci na dohodu (DoVP,DoPČ, DoBPŠ) nepodávajú ročné zúčtovanie zdr.poistenia. Príjem nie je obmedzený.
va1ke
16.03.11,17:36
Ahojte, prosím Vás o radu. Študent pracujúci na dohodu o pracovnej činnosti má mesačný príjem 330 eur. Podpísané vyhlásenie na nezdaniteľnú čiastku čiže príjem sa mu mesačne nezdaňoval. Požiadal o ročné zúčtovanie na dani lebo jeho ročný hrubý príjem dosiahol 3960€. DAň mu nevyšla nakoľko nezdaniteľná čiastka je vyššia.
Chcem sa spýtať či musí podať RZZP? Mám v tom trochu nejasno. Je nezaopatrené dieťa a dosiahol len príjem z dohody o pracovnej činnosti ktorý ako som sa som si prečítala sa považuje za príjem vyňatý. Prosím uvažujem dobre, že nemusí podávať RZZP alebo sa mýlim? Ďakujem.
veronikasad
16.03.11,17:41
Ahojte, prosím Vás o radu. Študent pracujúci na dohodu o pracovnej činnosti má mesačný príjem 330 eur. Podpísané vyhlásenie na nezdaniteľnú čiastku čiže príjem sa mu mesačne nezdaňoval. Požiadal o ročné zúčtovanie na dani lebo jeho ročný hrubý príjem dosiahol 3960€. DAň mu nevyšla nakoľko nezdaniteľná čiastka je vyššia.
Chcem sa spýtať či musí podať RZZP? Mám v tom trochu nejasno. Je nezaopatrené dieťa a dosiahol len príjem z dohody o pracovnej činnosti ktorý ako som sa som si prečítala sa považuje za príjem vyňatý. Prosím uvažujem dobre, že nemusí podávať RZZP alebo sa mýlim? Ďakujem.

Kolko má rokov ?
va1ke
16.03.11,17:46
Má 23 rokov
veronikasad
16.03.11,17:48
Má 23 rokov
Výška príjmu z akejkolvek dohody v zmysle Zákonníka práce nie je obmedzená, RZZP nepodáva, zostáva poistencom štátu.
va1ke
16.03.11,17:50
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Mormálne som mala na mále z nervami lebo som sa dočítala, že sa to týka len príjmu z daňovaného zrážkovou daňou a on nezdaňoval príjem.
Upokojili ste moju úvahu. Ešte raz ďakujem
palcak
20.03.11,18:45
Dobry den, chcel by som sa opytat ci musim podat rocne zuctovanie na zdravotne poistenie za rok 2010 ked:

-Som student denneho ing. studia, ktory nanovo studuje ing studium. (3 roky bakalarske, 3 roky ing - neuspesne, teraz 1. rok ing)
-V septembri som mal 26 rokov.
-Od nasledujuce dna po dovrseni 26 rokov som vedeny v zdravotnej poistovni ako samoplatitel a zaplatil som poistne za sept, okt, nov, dec,
-Pocas roka 2010 som nemal ziadne prijimy
-Nebol som ziadnym zamestnancom ani zivnostnikom

Za radu dakujem
Jana Motyčková
20.03.11,21:47
Nemusíš .
ZUZIJ
24.03.11,08:06
Dobrý deň,
tiež by som sa chcela spýtať či mám podať ročné zúčtovanie zp ak som študent (22) ale počas roka moje príjmy presiali 2500 eur a bola som tri mesiace aj zamestnaná na TP polovičný úväzok a popritom som počas roka vykonávala dvp s dbpš.
Za odpoveď ďakujem
tweedle
24.03.11,08:21
takýto prípad : Študent v mesiacoch 1-7 pracoval na dohodu zarobil 1400 eur, v mesiacoch 8-12 sa stal v tej istej spoločnosti konateľ zarobil v hrubom 2538 eur. Je treba podávať RZZP?