MarkoM
14.02.10,16:00
Ahojte,

aj po precitani mnohych for, blogov a casti zakonov mi stale par veci nie je jasnych. Som Slovak so ZL (neplatca DPH) planujem prevziat eshop, ktory funguje v CR s bytovymi doplnkami (cize vacsina zakaznikov su sukromne osoby). Eshop ma v CR uz vybudovane trosku meno. Chcel by som pole posobnosti rozsirit aj do SR (v tom problem nevidim). Ale mam obavu, ked na ceskom webe prepisem kontakty na slovensku adresu, ze cesi stratia zaujem a radsej si danu vec kupia z ceskeho eshopu. Ako by sa to dalo vyriesit? Napadla ma aj moznost ze by som si kvoli tomu zalozil zivnost v CR len platit odvody v SR aj CR neni moc lakave a ani neviem ake su moznosti zalozenia zivnosti v CR cudzincom. Je nejaka ina moznost, aby som mohol uvadzat v kontaktoch cesku adresu? Ako sa dopracovat so slovenskym ZL aj k ceskej adrese?

Dalsia vec, na ceskom eshope budem mat ceny v CR. Do ciech budem fakturovat v CZK? Dodanie tovaru mam v plane riesit cez cesku postu (tovar doveziem za hranice). Co sa stane napr. s neprevzatym tovarom? Ceska posta mi ho vrati na uvedenu (zrejme slovenske sidlo) adresu? Kto to bude hradit?

Dakujem za odpovede
Filip Glasa
14.02.10,15:09
zriaď si v ČR prevádzku na slovenský ŽL. Hocijaký skladík, kanceláriu, alebo zdielanú knaceláriu za pár drobných ročne.
MarkoM
14.02.10,15:39
zriaď si v ČR prevádzku na slovenský ŽL. Hocijaký skladík, kanceláriu, alebo zdielanú knaceláriu za pár drobných ročne.

vedel by si mi poradit ako na to? prenajom priestorov? co si predstavit pod par drobnymi?:) 200€ rocne?
Filip Glasa
15.02.10,11:24
môžeš mať prenajatú kanceláriu klasicky (v nejakej dedine), alebo virtuálnu kanceláriu na dobrej adrese, alebo aj po box na pošte.

http://www.mojekancelar.net/index.php?id=fotogalerie-p5#basic