sklipo
14.02.10,18:06
dobry den.mam taky problem a neviem kde mam tuto temu zaradit.kupil som auto od znameho, ktory ho kupil od jeho znameho.o par mesiacov konci autu stk a chcel by som ho odhlasit.problem je v tom ze to auto pochadza z ciech, ma ceske znacky a adresa majitela ktory je uvedeny v technicaku je uz neplatna.majitel sa odstahoval a jeho momentalna adresa mi nieje znama.a nemam ani na neho ziadny kontakt.nic.ako mam odhlasit auto?
Stanislav 1975
14.02.10,17:57
dobry den.mam taky problem a neviem kde mam tuto temu zaradit.kupil som auto od znameho, ktory ho kupil od jeho znameho.o par mesiacov konci autu stk a chcel by som ho odhlasit.problem je v tom ze to auto pochadza z ciech, ma ceske znacky a adresa majitela ktory je uvedeny v technicaku je uz neplatna.majitel sa odstahoval a jeho momentalna adresa mi nieje znama.a nemam ani na neho ziadny kontakt.nic.ako mam odhlasit auto?

No bez majiteľa to auto neodhlásiš- na to si si mal dať pozor nech sú papiere v poriadku...
ludex
14.02.10,18:16
dobry den.mam taky problem a neviem kde mam tuto temu zaradit.kupil som auto od znameho, ktory ho kupil od jeho znameho.o par mesiacov konci autu stk a chcel by som ho odhlasit.problem je v tom ze to auto pochadza z ciech, ma ceske znacky a adresa majitela ktory je uvedeny v technicaku je uz neplatna.majitel sa odstahoval a jeho momentalna adresa mi nieje znama.a nemam ani na neho ziadny kontakt.nic.ako mam odhlasit auto?

Nijako! Auto musí odhlásiť súčasný majitel,zapísaný v tech.preukaze.Nikto iní! Bohužial musím konštatovať,že si kúpil mačku vo vreci. Na tvojom mieste by som auto vrátil " známemu" ak je to vôbec možné.
Laco-monter
14.02.10,18:30
Keďže chceš auto odhlásiť , z toho som vydedukoval,že ho chceš vlastne zlikvidovať, rozobrať.
Dobre som to pochopil ???

Kĺudne tak urob a značky si nechaj na pamiatku .

Keď hovoríš,že Tvoje meno nie je nikde v evidencii z týmto autom.
sklipo
15.02.10,10:19
no hej.chcem ho zlikvidovat, ale tak aby nikto nemal problemy.nevyznam sa, ale myslim si ze ked len tak auto zmizne z povrchu zemeskeho, a prestanu sa platit poistky a vsetko, tak urcite raz niekto na to doplati nie?alebo ked prestanem platit poistku tak so mnou poistovna ukonci automaticky zmluvu?je poistene v Ceskej positovni.alebo keby som skusil poslat znacky a doklad o zosrotovani na dopravny inspektorat v danom meste v cechach s vysvetlenim ako som k autu prisiel?ved odcudzene nebolo, papiere ma v poriadku..myslite ze by mi to preslo a odhlasili by ho?
Laco-monter
15.02.10,10:21
no hej.chcem ho zlikvidovat, ale tak aby nikto nemal problemy.nevyznam sa, ale myslim si ze ked len tak auto zmizne z povrchu zemeskeho, a prestanu sa platit poistky a vsetko, tak urcite raz niekto na to doplati nie?alebo ked prestanem platit poistku tak so mnou poistovna ukonci automaticky zmluvu?je poistene v Ceskej positovni.alebo keby som skusil poslat znacky a doklad o zosrotovani na dopravny inspektorat v danom meste v cechach s vysvetlenim ako som k autu prisiel?ved odcudzene nebolo, papiere ma v poriadku..myslite ze by mi to preslo a odhlasili by ho?


A si si istý,že doteraz sa poistky platili ?
sklipo
15.02.10,11:49
ano len za posledne 2 roky som ich platil ja
kyblik
15.02.10,20:20
dobry den.mam taky problem a neviem kde mam tuto temu zaradit.kupil som auto od znameho, ktory ho kupil od jeho znameho.o par mesiacov konci autu stk a chcel by som ho odhlasit.problem je v tom ze to auto pochadza z ciech, ma ceske znacky a adresa majitela ktory je uvedeny v technicaku je uz neplatna.majitel sa odstahoval a jeho momentalna adresa mi nieje znama.a nemam ani na neho ziadny kontakt.nic.ako mam odhlasit auto?

1. V prípade, že je Ti jedno či niekto bude v budúcnosti obháňať človeka, na ktorého je urobená poistka to kludne rozpredaj na náhradné diely a technický preukaz zahoď.

2. Ak máš záujem všetko vyriešiť podľa zákona, odvez auto na vrakovisko. Tam Ti dajú potvrdenie z ktorým pojdeš na políciu (kde je auto stále prihlásené) a tam Ti napíšu potvrdenie o vyradení vozidla z evidencie. Tento papier potom pošleš do poisťovne a je to vybavené. Poistka sa zruší.

Doplnené: V Tvojom prípade ale pripadá do úvahy možnosť č. 1. Pretože ak aj máš kúpne zmluvy, podľa zákona ste mali auto prihlásiť do ( myslím ) 15-tich pracovných dní na Teba...
sklipo
15.02.10,22:11
nie ziadne zmluvy niesu.to auto v priebehu 6 rokov zmenilo 2-3 majitelov (neoficialne). je to velmi stare auto a cena, ktoru som zan dal bola taka ze zmluva ani nebola potrebna.kupil som ho za minimalnu cenu vlastne uz len na dojazdenie.vsetko bolo riesene na dohodu a s doverou vzhladom na to ze auto sa posuvalo v ramci kamaratov a rodiny. a prihlasenie na slovenske znacky nepripadalo do uvahy pretoze prepis by ma vysiel viac ako je hodnota toho auta :-)
kyblik
16.02.10,05:06
No výborne. Takže keď človeka, ktorý je zapísaný v TP netrápilo odhlásenie, prečo by to malo trápiť Teba...? Rozpredaj na náhradné diely a vybavená vec.;)
sklipo
16.02.10,07:51
no...pisal som mail na dopravny inspektorat do ciech do konkretneho mesta.ochotne mi hned na druhy den odpisali aby som poslal evidencne cisla s adresou majitela zapisanou v TP.a oni zistia jeho aktualnu adresu.majitel musi podat pisomnu ziadost o vyradenie z evidencie a prilozit k nej doklad o zosrotovani.ze zosrotovat mozem aj na slovensku a doklad poslat postou.ked skonci stk este sa pokusim ten kontakt ziskat a ak nie tak to urobim tak ako mi poradili z DI.takze problem je vyrieseny.dakujem za rady
Rozalka
04.04.10,17:59
Prosím skúsenejších o radu: otec je dlhodobo v nemocnici a v garáži má auto, ktoré asi už nikto nekúpi (27 ročný Wartburg combi).
Aký ma čaká postup?
Nejaká žiadosť o zošrotovanie? je potrebný notársky overený podpis?
Uvítam každú dobrú radu.
sarasara
04.04.10,18:21
Napísať splnomocnenie, overené notárom alebo matrikou, kde bude uvedené, na čo ťa otec splnomocňuje. Teda kto ťa splnomocňuje a na aký úkon.
arizona
04.04.10,18:21
Prosím skúsenejších o radu: otec je dlhodobo v nemocnici a v garáži má auto, ktoré asi už nikto nekúpi (27 ročný Wartburg combi).
Aký ma čaká postup?
Nejaká žiadosť o zošrotovanie? je potrebný notársky overený podpis?
Uvítam každú dobrú radu.
Rozálka, pozri tu,snáď pomôže :

Aký je postup
Vrak treba odovzdať spracovateľovi starých vozidiel.
Niektoré firmy zabezpečia bezplatný odťah, náklady si odrátajú z motivačného príspevku.
Pri odovzdaní vraku sa majiteľ preukáže veľkým a malým technickým preukazom, prípadne aj občianskym preukazom.
S potvrdením ide na dopravný inšpektorát, kde vozidlo odhlási z evidencie, nakoniec požiada poisťovňu o zrušenie zmluvy.

Čítajte viac: http://bratislava.sme.sk/c/3682268/na-starom-vraku-sa-da-zarobit-tisicka.html#ixzz0kA26oEbG

Pokiaľ chce držiteľ starého vozidla vyradiť toto vozidlo z evidencie vozidiel, musí predložiť okresnému dopravnému inšpektorátu spolu so žiadosťou o vyradenie vozidla aj potvrdenie o prevzatí starého vozidla vystavené spracovateľom tohto starého vozidla, alebo osobou oprávnenou na spracovanie starých vozidiel v inom členskom štáte Európskej únie (v tomto prípade držiteľ starého vozidla spolu s potvrdením predloží aj jeho úradne overený preklad).
zdroj : http://www.benzin.sk/index.php?selected_id=100&article_id=958

príp. http://www.automagazin.sk/aktualne/am_12.php
tutiola
04.04.10,18:23
Od otca potrebuješ plnú moc overenú notárom alebo na matrike, aby si mohla manipulovať jeho autom. Potom treba auto odviesť na zošrotovanie. Zoberieš doklady od vozidla (technický preukaz, potvrdenie o zaplatení zákonného poistenia minimálne do dňa odhlásenia), potvrdenie o zošrotovaní, ev. čísla, plnú moc, 5€ alebo kolok v tejto hodnote a pôjdeš na ODI, kde je auto prihlásené. Vypíšeš malé tlačivo na odhlásenie vozidla z evidencie a máš to hotové. Ak chýba ŠPZ, alebo technický preukaz, vypíšeš tlačivo "Čestné vyhlásenie", kde uvedieš ich stratu.