monikas4
14.02.10,19:02
Dobrý deň,
premýšlame už o letnej dovolenke, radi by sme na Ukrajinu k čiernemu moru. Sú tam fakt dobré ceny, čo poznám, ale neviem ako to je pri mori a hlavne ako sa lacno ubytovať. Radi by sme autom s deťmi niekde okolo mora, viete ma nasmerovať, kde sa dá a akým sposobom zohnať ubytovanie? Hlavne za rozumnú cenu a zas nie ďaleko od mora. Hladala som na nete, ale skoro všetko cez cestovky. Ak máte skúsenosti, napíšte. za každý príspevok ďakujem
misomiso
14.02.10,18:12
Same meduzy.
monikas4
14.02.10,18:20
To vážne?
Laco-monter
14.02.10,18:23
Same meduzy.

Prečo si to myslíš ? :confused:

Ja som bol pred dvoma rokmi v Bulharsku a žiadné medúzy som neregistroval,:(

je to to isté Čierné more , či nie ?
misomiso
14.02.10,18:30
No ja som bol v Soci, sice uz davnejsie, a bolo to tam neprijemne. To more ma polovicny obsah soli ako Stredozemne alebo oceany, tak vraj preto sa im tam tak dari.
monikas4
14.02.10,19:40
Bulharsko je tiež celkom fajn, ale Ukrajina sa mi zdá lacnejšia oproti ostatným destináciám v porovnaní s tým, čo mi inde ponúknu za to isté, vraj - len neviem, ako s tým ubytovaním, ako sa to dá riešiť, aj napr. Bulharsko, že vraj sa dá aj na "blint" a nie je problém.
Laco-monter
14.02.10,19:44
Bulharsko je tiež celkom fajn, ale Ukrajina sa mi zdá lacnejšia oproti ostatným destináciám v porovnaní s tým, čo mi inde ponúknu za to isté, vraj - len neviem, ako s tým ubytovaním, ako sa to dá riešiť, aj napr. Bulharsko, že vraj sa dá aj na "blint" a nie je problém.

Dá sa . Aj ja som bol "na blint". A v pohode .:D
ludex
14.02.10,19:50
Myslím,že dovolenka má byť o oddychu a relaxe a myslím že Ukraina má ešte ďaleko od dovolenkovej destinácii. Nie všetko lacné je aj dobré,myslím tým úroveň služieb. ;)
Laco-monter
14.02.10,20:03
Myslím,že dovolenka má byť o oddychu a relaxe a myslím že Ukraina má ešte ďaleko od dovolenkovej destinácii. Nie všetko lacné je aj dobré,myslím tým úroveň služieb. ;)

Mne by to ani tak nevadilo,že Soči nie je momentalne vychytená destinácia.

Skor som sa rozhodol tam neisť pre policajný šikan na cestách.:eek:
Marína
14.02.10,20:15
Myslím,že dovolenka má byť o oddychu a relaxe a myslím že Ukraina má ešte ďaleko od dovolenkovej destinácii. Nie všetko lacné je aj dobré,myslím tým úroveň služieb. ;)
Plne súhlasím. Radšej týždeň v Chorvátsku ako 2 pri Čiernom mori.
ludex
14.02.10,20:17
Mne by to ani tak nevadilo,že Soči nie je momentalne vychytená destinácia.

Skor som sa rozhodol tam neisť pre policajný šikan na cestách.:eek:

Policajný šikan,úplatky,chudoba,kriminalita atd. Tam by som nešiel ani na služobku nie to ešte na dovolenku! :(
monikas4
14.02.10,20:17
Je fakt, že to nie je pre zahraničných dovolenkárov niečo extra, ale asi je tam viac miesta na pláži ako inde. Chodíme bežne na Ukrajinu na nákupy, ceny teda super, nafta ani nehovorím, hoci už od hranice je to samý úplatok, ako je to hlbšie vo vnútrozemí, netuším, chystáme sa s deťmi, tak by cesta bola asi dosť mrzutá. Ale i tak nás láka skor ukrajinské more ako bulharské.
Chudoba je aj v Chorvátsku, len ju obyčajný dovolenkár nevidí, kriminalita- no hej. Nemám skúsenosti s inými dest., okrem Chorv., čo bolo dosť dávno. Máme len istý obnos pre 5 ludí(2 dosp.+3deti) tak neviem. Nechcem si nabaliť plné auto jedla, aby bolo lacnejšie a Ukrajina má iné ceny...
misomiso
15.02.10,07:54
Je fakt, že to nie je pre zahraničných dovolenkárov niečo extra, ale asi je tam viac miesta na pláži ako inde. Chodíme bežne na Ukrajinu na nákupy, ceny teda super, nafta ani nehovorím, hoci už od hranice je to samý úplatok, ako je to hlbšie vo vnútrozemí, netuším, chystáme sa s deťmi, tak by cesta bola asi dosť mrzutá. Ale i tak nás láka skor ukrajinské more ako bulharské.
Chudoba je aj v Chorvátsku, len ju obyčajný dovolenkár nevidí, kriminalita- no hej. Nemám skúsenosti s inými dest., okrem Chorv., čo bolo dosť dávno. Máme len istý obnos pre 5 ludí(2 dosp.+3deti) tak neviem. Nechcem si nabaliť plné auto jedla, aby bolo lacnejšie a Ukrajina má iné ceny...

No tak aspon to vyskusas a potom nezabudni poreferovat. Inak teraz letia dobrodruzne dovolenky, ak niekto moze ist do Vitnamu, tak preco nie na Ukrainu, ja by som sa tam tiez celkom rad pozrel.
misomiso
15.02.10,07:56
No mozno mas pravdu. Na druhej strane, ak by boli taki fajnovi vsetci, tak ziaden Dan, Sved alebo Svajciar nikdy nemoze prekrocit hranice Slovenska. :):):)


Policajný šikan,úplatky,chudoba,kriminalita atd. Tam by som nešiel ani na služobku nie to ešte na dovolenku! :(
ludex
15.02.10,08:04
No mozno mas pravdu. Na druhej strane, ak by boli taki fajnovi vsetci, tak ziaden Dan, Sved alebo Svajciar nikdy nemoze prekrocit hranice Slovenska. :):):)

Nemyslím,že to je fajnovosť,lebo pod dovolenkou si predstavujem oddych,relax,zábavu a nie riešenie stresových situácií. A druhá vec je,že keď za niečo platím,tak očakávam aj neakú úroveň. V dnešnej dobe sa stáva dovolenka luxus a preto si ju plánujem tak,aby bola nezabudnutelná a nie aby som sa musel ešte mesiac po dovolenke liečiť z depresie. ;)
misomiso
15.02.10,08:12
Nemyslím,že to je fajnovosť,lebo pod dovolenkou si predstavujem oddych,relax,zábavu a nie riešenie stresových situácií. A druhá vec je,že keď za niečo platím,tak očakávam aj neakú úroveň. V dnešnej dobe sa stáva dovolenka luxus a preto si ju plánujem tak,aby bola nezabudnutelná a nie aby som sa musel ešte mesiac po dovolenke liečiť z depresie. ;)

Ja chapem, presne takto som to myslel. Opisujes presne take pocity, ake mi licili napr. znami z Nemecka po navseve Slovenska, a preco mi vraveli, ze uz nikdy viac. V podstate aj ja mam mnozstvo takych spomienok zo slovenskych hotelov a restauracii, ibaze doma to clovek akosi inak znasa.
monikas4
15.02.10,08:30
Luxus na dovolenke nemusím mat, máte všetci v podstate pravdu, ono je asi dobrodružstvo ísť hocikde a stať sa može hocičo, ak by som na toto mala myslieť, tak asi sedím doma a neidem nikde, ale fakt je, že je tam iste vaščie riziko...Preto sa pítam jak a čo, nech sa vieme lepšie rozhodnúť
monikas4
15.02.10,08:40
V podstate máte všetci pravdu, zlé skúsenosti si možeš doniesť so všadial, isto by to bolo dobrodružstvo, luxus na dov. nepotrebujeme, bežne sme stanovali 2 týždne niekde pri vode s teďmi- u nás a so psom...Vonku by som nechcela, stačí čistá postel, teplá voda a čisté WCko...Teda nemusím mať prepich
misomiso
15.02.10,08:41
Luxus na dovolenke nemusím mat, máte všetci v podstate pravdu, ono je asi dobrodružstvo ísť hocikde a stať sa može hocičo, ak by som na toto mala myslieť, tak asi sedím doma a neidem nikde, ale fakt je, že je tam iste vaščie riziko...Preto sa pítam jak a čo, nech sa vieme lepšie rozhodnúť

No ako vidis, budes priekopnicka - pionierka.
monikas4
15.02.10,08:46
Na Ukrajine dovolenkujú aj Česi, Nemci, Švajčiari...stretli sme sa s nimi na hraniciach. Tak ma to aj trochu zarazilo, že idú na Ukrajinu....Ani som nevedela, že sa tam dá dovolenkovať- teraz.Reakcie pri návrate neviem, aké boli, ale iste nemože mať každý zlé skúsenosti...
ludex
15.02.10,08:53
Na Ukrajine dovolenkujú aj Česi, Nemci, Švajčiari...stretli sme sa s nimi na hraniciach. Tak ma to aj trochu zarazilo, že idú na Ukrajinu....Ani som nevedela, že sa tam dá dovolenkovať- teraz.Reakcie pri návrate neviem, aké boli, ale iste nemože mať každý zlé skúsenosti...


Napísal som len a len svoj názor,ale máš svoju hlavu a platíš svojimi peniazmi,tak sa nenechaj odradiť a vyskúšaj. Aspoň nám potom napíšeš ako bolo! :) Aj tak mám pocit,že si už rozhodnutá! Tak príjemnú dovolenku! ;)
monikas4
15.02.10,08:59
Nie som celkom rozhodnutá, mám na výber buď východ alebo západ...Asi by som skor povedala, že ísť niekam a vrátiť sa a povedať- Vy ste boli v "obyčajnom" Chorvátsku či Bulharsku, ale my sme boli na Ukrajine! (Chor. či Bul. nie je obyčajné, to zas nie..)
misomiso
15.02.10,09:07
Netreba na Ukrainu viza?

Inak - kadial tam chces ist? Najkratsia cesta je cez Madarsko, Rumunsko, Moldavsko - ale zasa tie prechody hranic... Aj tak je to cez 1000 km.
monikas4
15.02.10,09:15
No plán je taký, že cez V. Nemecké a rovno k moru, cca asi 1200 km z KE, neviem, skade je lepšie, Rumunsko je asi tiež dosť rizikové vraj.
Laco-monter
15.02.10,09:19
V podstate máte všetci pravdu, zlé skúsenosti si možeš doniesť so všadial, isto by to bolo dobrodružstvo, luxus na dov. nepotrebujeme, bežne sme stanovali 2 týždne niekde pri vode s teďmi- u nás a so psom...Vonku by som nechcela, stačí čistá postel, teplá voda a čisté WCko...Teda nemusím mať prepich

Tak jednoznačne choďte do Bulharska.

Tam je jednoznačne určitý štandard zabezpečený,ktorý sa bude len zvyšovať.

Na rozdiel od Ukrajiny.

Ale porovnávať dovolenku v Chorvátsku z dovolenkou na Ukrajine,je ako riešiť, či sa vyspím v Hiltone alebo niekde na internate.
monikas4
15.02.10,09:20
Víza netreba, ak si tam menej ako 90 dní a bez poplatkov menej ako 30 dní
Laco-monter
15.02.10,09:22
Netreba na Ukrainu viza?

Inak - kadial tam chces ist? Najkratsia cesta je cez Madarsko, Rumunsko, Moldavsko - ale zasa tie prechody hranic... Aj tak je to cez 1000 km.

Podstatne viac ako 1000 km, ja tipujem 1600.

A k bulharskému Čiernemu moru je nanajvýš 1300.
Laco-monter
15.02.10,09:24
No plán je taký, že cez V. Nemecké a rovno k moru, cca asi 1200 km z KE, neviem, skade je lepšie, Rumunsko je asi tiež dosť rizikové vraj.

Ta Rumunsko nie je žiadne rizikové...

Ta to taká krajina jak kolo Košicoch...

I drahy dobre maju, i ľes,

ĺem kec še idze ku moru, tam treba prechodzic cez bars veľke pašviska.
monikas4
15.02.10,09:28
Ešte sme neriešili vzdiadenosť, len výhody, t.j. lacná nafta, aj jedlo, o ubytovaní neviem nič. Výhoda je prechod cez šengen s malými deťmi- pustia ťa hneď dopredu a komtroly iba zbežné. Tak povedzte, ako je to v takom Bulharsku, cesty, ubytko, strava a tak
monikas4
15.02.10,09:33
Ta Rumunsko nie je žiadne rizikové...

Ta to taká krajina jak kolo Košicoch...

I drahy dobre maju, i ľes,

ĺem kec še idze ku moru, tam treba prechodzic cez bars veľke pašviska.
Som sebe myšlela, že to je jak L9...co mi hutoreli sušedzi. Pašviska by mi nezavadzali, ľem ked by še dalo prejsc s motorom čim bližej
Laco-monter
15.02.10,09:34
Ešte sme neriešili vzdiadenosť, len výhody, t.j. lacná nafta, aj jedlo, o ubytovaní neviem nič. Výhoda je prechod cez šengen s malými deťmi- pustia ťa hneď dopredu a komtroly iba zbežné. Tak povedzte, ako je to v takom Bulharsku, cesty, ubytko, strava a tak

Dostávaju sa ceny na takú uroveń ako u nás.

Inak v celej EU je VOĽNÝ POHYB OSOB, čo ideš riešiť ?

V sekcii CESTOVANIE su témy o Bulharsku , kukni tam.
Laco-monter
15.02.10,09:43
pre monikas4:

Možete to riešiť aj takto,že cez Rumunsko pojdete do Bulharska ,
týždeń pobudnete trebars v Primorsku a potom sa vyberiete okolo pobrežia hore na Ukrajinu do Odessy a naspäť možete isť cez Moldavsko a cez Ukrajinu, ale to by som neodporúčoval.

Taká trasa sa dá dobre jazdiť len karavanom a bez stresu.

Konkretne info o stave ciest a pomeroch na Ukrajine a v Moldavsku by som konzultoval s nejakým kamionistom.
monikas4
15.02.10,09:50
To je super nápad, máme velké Mpv, nocľah sa dá určite zohnať všade na noc dve a kedy sa nám páčilo prímorsko, tak tam ostaneme, super nápad!!! nad tým budem vážne uvažovať
mimika
15.02.10,09:56
Ja by som tam na blint nešla. Je to riziko, hlavne ak máš deti. Ja som 6 rokov žila na Ukrajine, viem o čom hovorím. Ale ak by si mala záujem cez cestovku, pracujem pre jednu. Volá sa Flexitravel a na základe tvojich požiadaviek ti vieme vybrať dovolenku. Spolupracujeme s rôznymi kanceláriami a nie sme viazaní iba na jednu a preto ti vime odporučiťt alternatívu, ktorá je vhodná pre tvoju rodinku. Taktiež hĺadáme optimálnu cenu. Cena je rovnaká ako pri kúpe zájazdu priamo v CK. Vypracovanie návrhu dovolenky je zadarmo a nezáväzné. Ak by si mala záujem, tu je môj e-mail: sabova@flexitravel.sk
monikas4
15.02.10,10:15
No je fakt pravda, že na blint ísť nechcem, preto som zháňala info, ako a kde sa dá zohnať ubytko za rozumnú cenu, tiež nemam v úmysle ísť do nejakej neistej veci, predsa je Ukrajina niečo iné ako Chorvátsko, určite Ti napíšem!
elaurie
15.02.10,15:11
pre monikas4:

Možete to riešiť aj takto,že cez Rumunsko pojdete do Bulharska ,
týždeń pobudnete trebars v Primorsku a potom sa vyberiete okolo pobrežia hore na Ukrajinu do Odessy a naspäť možete isť cez Moldavsko a cez Ukrajinu, ale to by som neodporúčoval.

Taká trasa sa dá dobre jazdiť len karavanom a bez stresu.

Konkretne info o stave ciest a pomeroch na Ukrajine a v Moldavsku by som konzultoval s nejakým kamionistom.

Tak takýto nejaký výlet som chcela uskutočniť, keď som mala 25, ale nenašli sme sa dostatočná partia... ani moji vtedajší rovesníci nechceli ísť na až tak dobrodružnú dovolenku. :) S deťmi už o takom niečom ani neuvažujem...
monikas4
15.02.10,16:09
Nemusí to byť zákonite zlá dovolenka, samozrejme, že nie tak celkom na blint, sú rozne alternatívy a aj čas získať info o daných krajinách. Na nete som dnes čítala ceny dov. napr. v Bulharsku na tento rok a su celkom solídne. A čo sa týka vzdialenosti - č. moru na Ukrajine je to o asi 200km menej...len to info mi ešte chýba.
Letko
19.05.11,04:33
No ja som bol v Soci, sice uz davnejsie, a bolo to tam neprijemne. To more ma polovicny obsah soli ako Stredozemne alebo oceany, tak vraj preto sa im tam tak dari.

Tiež som bol v Soči a žiadnu medúzu som tam nevidel - no Soči má koľko km, 70 alebo viac?
Letko
19.05.11,04:38
Viete mi poradiť, ako kúpiť lístky na vlak z Užhorodu do Odessy?
robovi
30.07.12,14:29
Zabehnes do Uzhorodu a kupis si tam listok do Odesy. Terazky som tam bol a ziaden problem. Len mam pocit, ze teraz uz kupis len v tretej triede plackartnyj, pretoze v tomto case dovoleniek je vsetko vypredane dlho dopredu. alebo si pozri oficialnu stranku ukrajinskych zeleznic, tam sa to da aj online. Ratam, ze v plackarte sa tam dostanes z Uzhorodu za nejakych 15€.

Pre tych, ktori si myslia, ze Ukrajina je zabudnuta krajina mam smutnu spravu. Maju tam vsetko to iste co my, ale predstavte si, cesty maju este lepsie a benzin lacnejsi. A este vela ineho.
Chcel som ist vlakom s rodinou k moru na Krym. Zial nezohnal som listky pre vsetkych do jedneho kupe, tak ideme autom. Uz v auguste. Ak by ste chceli ist na Krym vlakom, tak ze 35€ ste tam a za dalsich 35€ spat na hranici. V Chope konkretne. v 4miestnom kupe s lozkom a perinkou. No nezober to za tie prachy. Nejake ubytko pre predstavu ako sa tam dovolenkuje. Znalost azbuky a rustiny neobchodimaja :-)

http://otdih-v-krimu.com/otdyx-v-zaozernom/zhemchuzhenka/foto.html