luigi72
14.02.10,21:06
Dodavam sluzby aj do clenskych statov EU, preto som od januara registrovany podla § 7a. Mam aj karticku. Vykaz budem odovzdavat stvrtrocne, kedze v mojom pripade sa jedna len o sluzby.
Doteraz som uvadzal na fakturach ICO a DIC, automaticky som tam mal uvedene, ze nie som platca DPH.
Teraz mam pridelene IC pre dan. Na danovom vraveli, ze uz musim pouzivat toto cislo (SK...). Lenze, ak v Pohode prepisem DIC na IC pre dan, vsetci obchodni partneri na Slovensku ma budu povazovat za platitela DPH. Ale ja platca v pravom slova zmysle nie som, toto cislo mam len kvoli zahranicnycm odberatelom.
Cital som, ze fakturu mam vystavit bez DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2010-a.html), mam uviest pridelene IC DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2010-a.html) a odvolavku na Smernicu podla § 73, ods. 2h) zakona o DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2010-a.html), aby bolo jasne, ze ide o prenos danovej povinnosti.
Mam 2 otazky:
Nebude problem pre slovenskych partnerov (hlavne platcov DPH), ze na fakture budem mat uvedene IC DPH? Nebude ich to miast?
Co konkretne mam napisat na fakturu a kde to mam definovat, aby bolo jednoznacne, ze som platca DPH len podla §7a (odvolavka na Smernicu...)?
Dakujem za rady a usmernenie.
luigi72
15.02.10,16:45
posuvam
luigi72
16.02.10,06:28
este trochu posuniem :)
luigi72
16.02.10,17:46
Kedze nikto nic, skusim to cele zredukovat na jednu jedinu otazku:

Co konkretne mam napisat na fakturu a kde to mam definovat, aby bolo jednoznacne, ze som platca DPH len podla §7a (odvolavka na Smernicu...)?

Dakujem.
luigi72
17.02.10,06:12
Tak este raz tililinko posuniem :) a ked nic, potom to uz vzdam. :(
luigi72
18.02.10,18:35
mimotemy

poprosil by som moderatorov o vymazanie tejto temy. Dakujem.
NicoSK
03.03.10,17:11
Ja mám ten istý problém, používam Alfu. IČ DPH som dal iba na konkrétnu faktúru a pridal som odkaz na smernice EU. Výkaz DPH budem robiť ručne. V Alfe na to riešenie neexistuje (zatiaľ) a kupovať modul pe DPH nemá zmysel.