nudnymuz
14.02.10,21:13
Dobry den,

Riesim zaujimavu situaciu - do firmy som bol prijaty na zmluvu na zastup.
Povodna zamestnankyna mala zmluvu na dobu urcitu (1 rok), ktora jej uz vyprsala. Ak mam dobre info, v tomto pripade sa na nu uz nevztahuje ochranna doba pocas materskej a rodicovskej.

Ja mam v zmluve presne napisane: zastupovanie pocas MD a RD pani XX.
Aky statut, resp. rezim ma v sucasnosti moja zmluva - ked zastupujem pani, ktora uz pravne nie je zamestnankyna (hoci na MD a RD este je).

dakujem
ajobs
14.02.10,23:00
Dobry den,

Riesim zaujimavu situaciu - do firmy som bol prijaty na zmluvu na zastup.
Povodna zamestnankyna mala zmluvu na dobu urcitu (1 rok), ktora jej uz vyprsala. Ak mam dobre info, v tomto pripade sa na nu uz nevztahuje ochranna doba pocas materskej a rodicovskej.

Ja mam v zmluve presne napisane: zastupovanie pocas MD a RD pani XX.
Aky statut, resp. rezim ma v sucasnosti moja zmluva - ked zastupujem pani, ktora uz pravne nie je zamestnankyna (hoci na MD a RD este je).

dakujem

No pokiaľ je to tak, tak ona už skutočne nie je zamestnankyňou firmy, a tvoja zmluva sa tým, že si ostal pracovať ďalej so súhlasom firmy sa zmenila na dobu neurčitú.
Chobot
15.02.10,14:49
Dobry den,

Riesim zaujimavu situaciu - do firmy som bol prijaty na zmluvu na zastup.
Povodna zamestnankyna mala zmluvu na dobu urcitu (1 rok), ktora jej uz vyprsala. Ak mam dobre info, v tomto pripade sa na nu uz nevztahuje ochranna doba pocas materskej a rodicovskej.

Ja mam v zmluve presne napisane: zastupovanie pocas MD a RD pani XX.
Aky statut, resp. rezim ma v sucasnosti moja zmluva - ked zastupujem pani, ktora uz pravne nie je zamestnankyna (hoci na MD a RD este je).

dakujem

Je to zaujímavé. Tvoj PP trvá dovtedy, kým sa tá zamestnankyňa, ktorú zastupuješ nevráti. Keďže ona už nie je zamestnancom, nemôže sa už vrátiť a tebe nemôžu ukončiť PP, lebo na to nemajú dôvod. Takže sa firma svojím pričinením dostala do paradoxnej situácie. Jedine, keby zrušili to pracovné miesto, ti môžu dať výpoveď z organizačných dôvodov s nárokom na odstupné. Inak s tebou nemôžu ukončiť PP.