Bambit
27.09.05,20:15
Vie mi niekto poradiť, kto má namontované digitálne merače na radiátoroch, koľko ich to vyšlo na 1 radiátor ? Zohnala som firmu, ktorá by nám to mala robiť, cenovú kalkuláciu nám na 1 radiátor urobili 1.535,- Sk. Nájomníkom sa to zdá veľa. Je v tom : vypracovanie projektu, dodávka ventilu DN 15, dodávka termostatickej hlavice, montáž ventilu a hlavice, dodávka a montáž pomerového rozdelovača, vyregulovanie sústavy a dimenzovanie prístroja.
Heni
27.09.05,19:47
Vie mi niekto poradiť, kto má namontované digitálne merače na radiátoroch, koľko ich to vyšlo na 1 radiátor ? Zohnala som firmu, ktorá by nám to mala robiť, cenovú kalkuláciu nám na 1 radiátor urobili 1.535,- Sk. Nájomníkom sa to zdá veľa. Je v tom : vypracovanie projektu, dodávka ventilu DN 15, dodávka termostatickej hlavice, montáž ventilu a hlavice, dodávka a montáž pomerového rozdelovača, vyregulovanie sústavy a dimenzovanie prístroja.a odkiaľ je firma, ktorá by to mala robiť?
Valika
27.09.05,20:38
To máte dobrú cenu my sme si to dávali robiť takmer pred rokom a vyšlo nás to cez 2 tis. Sk,takže super cena.
Jozefse
27.09.05,20:40
Cena je vcelku dobrá,
len daj pozor o aké digitálne merače ide, či sú dvojčídlové, či majú záruku na prístroj a hlavne na bateriu aspoň 10 rokov a aké náklady firma účtuje následne pri odpočtoch týchto meračov a aké poplatky sú za rozučtovanie nákladov za teplo.

Vie mi niekto poradiť, kto má namontované digitálne merače na radiátoroch, koľko ich to vyšlo na 1 radiátor ? Zohnala som firmu, ktorá by nám to mala robiť, cenovú kalkuláciu nám na 1 radiátor urobili 1.535,- Sk. Nájomníkom sa to zdá veľa. Je v tom : vypracovanie projektu, dodávka ventilu DN 15, dodávka termostatickej hlavice, montáž ventilu a hlavice, dodávka a montáž pomerového rozdelovača, vyregulovanie sústavy a dimenzovanie prístroja.
Bambit
28.09.05,15:04
Heni, my nemáme založené spoločenstvo, spravuje nás OSBD, máme s nimi podpísanú zmluvu o výkone správy a oni nám ponúkli túto cenovú kalkuláciu
GABRIELA
29.09.05,07:43
Nám idú tento týždeň montovať merače tepla, ventily už máme, takže naša investíciia je trochu nižšia. Som v práci a tak všetky firmy ktoré sme oslovili ohľadom meračov z hlavy neviem, ale porovnávali sme cenu aj technické parametre a najlepšie nám to vyšlo u firmy ENBRA sLOVAKIA Banská Bystrica( 642 Sk jeden merač- dvojčídlový). Dá sa dokonca dohodnúť aj splátkový kalendár. Záleží však odkiaľ ste a treba porovnať aj ceny ventilov.
Pri tejto príležitosti sa opýtam aj ja.

Máme regulačné ventily na radiátoroch a tiež plomby. Pri montáži meračov tepla chceme dať tie plomby dole, aby si kažý mohol zakúriť aj viac ak bude chcieť , veď 70% bude platiť zo svojho.
Nespôsobí to nejaké problémy s vyregulovaním sústavy??
Mihala
13.10.05,08:10
Vie mi niekto poradiť, kto má namontované digitálne merače na radiátoroch, koľko ich to vyšlo na 1 radiátor ? Zohnala som firmu, ktorá by nám to mala robiť, cenovú kalkuláciu nám na 1 radiátor urobili 1.535,- Sk. Nájomníkom sa to zdá veľa. Je v tom : vypracovanie projektu, dodávka ventilu DN 15, dodávka termostatickej hlavice, montáž ventilu a hlavice, dodávka a montáž pomerového rozdelovača, vyregulovanie sústavy a dimenzovanie prístroja.
Bambit, ja som robila vo firme, ktorá predáva pomerové rozdeľovače, digitálny rozdelovač stojí okolo 550,- Sk aj s DPH aj s montážou, takže ten zvyšok ceny predstavujú tie ďalšie položky, ktoré si vymenovala. Ani tá termostatická hlavica nemôže byť žiadna veľká položka, tie vysoké náklady sú zrejme za ten projekt a vyregulovanie sústavy. Ale to už nedokážem posúdiť, v akých výškach by sa mali pohybovať.
ebenova@zoznam.sk
06.12.05,09:19
Vie nekto poradiť podľa akého zákona a vyhlášky sa montuje pomerový merač na radiátor? V zákonoch č.657/2004 o tepelnej energetike a č.142/2000 Z.z. o metrológii to nie je.
Dodávateľ tepla montuje merač cca 10cm z vrchu radiátora kde je najteplejší. Prečo nemontujú pomerové merače na spodok radiátora kde je chladnejší.

Veď kotolňa pre dodávateľa je dojná krava !!!
PeterNR
25.03.06,13:54
Táto téma bola uzatvorená z dôvodu duplicity. Diskusia o meračoch tepla ďalej pokračuje na téme "Merače tepla (http://www.porada.sk/showthread.php?t=19068)".