Ejo
15.02.10,09:27
Dobrý deň. Podnikateľ nakupuje masové výrobky do reštaurácie. Na dodacom liste je jeho IČO, DIČ, a k tomu pripnutý blok z ERP. Ale niektoré nákupy bral na osobnú potrebu. Tieto doklady by som mala zaúčtovať, lebo je tam IČO, DIČ a hneď dať na osobnú spotrebu?
Ejo
15.02.10,18:48
Dobrý deň. Podnikateľ nakupuje masové výrobky do reštaurácie. Na dodacom liste je jeho IČO, DIČ, a k tomu pripnutý blok z ERP. Ale niektoré nákupy bral na osobnú potrebu. Tieto doklady by som mala zaúčtovať, lebo je tam IČO, DIČ a hneď dať na osobnú spotrebu?
Poradíte?
ego.mc
15.02.10,19:14
Ak si platenýá od riadkov v PD, tak áno. :-)
Ale vážne. Nie je povinnosťou podnikateľa účtovať o výdavkoch nesúvisiacich "s dosahovaním príjmov".
Koniec koncom, bežne sa to robí pri nákupoch vo veľkoobchodoch, ktoré predávajú iba registrovaným (napr. Metro).
Iné by bolo, keby na jednom doklade boli položky určené pre vlastnú spotrebu a položky do reštaurácie.

Dodatok: Ospravedlňujem sa, neskoro som si všimol.
Ejo
15.02.10,19:48
A nehrozí, že ak by u dodávateľa bola kontrola, komu vystavili dodacie listy, komu bol predaj, a u mojho klienta v účtovníctve nie sú, i keď sú na IČO a DIČ?
jacekova
15.02.10,19:53
A nehrozí, že ak by u dodávateľa bola kontrola, komu vystavili dodacie listy, komu bol predaj, a u mojho klienta v účtovníctve nie sú, i keď sú na IČO a DIČ?

tak to fakt nevadi. danovemu uradu "nevadi" ak si podnikatel neuplatni nejake naklady :-)

nedavajte to do uctovnictva,ak je to na osobnu spotrebu. je to fakt zbytocne. nic sa nestane,ak to tam date,ale naco?!