Palusko.sk
15.02.10,08:52
Chcem sa spytat, ak s tym mate niekto skusenost, aku omietku odporucate do pivnice na betonove tvarnice a priecky z tehly porotherm. Planoval som tam dat baumit MVS 25 alebo MVR Uni a na to feinputz len neviem ci je to vhodne do prostredia suterenu a na betonove tvarnice. Tiez ci je nutne spravit prednastrek (spritz) a sietku - zatial som presvedceny ze ano, nech to nepraska. Vdaka.
220870
15.02.10,09:48
Na betónové môžete dávať takmer všetky dostupné druhy vápenných ,vápenno cementových omietok.Neodporúčam omietky na báze sádry.Pokiaľ to máte tak rovno vymurované že by prichádzala do úvahy tenkovrstvá omietka (sieť+štuk) o čom veľmi pochybujem, tak prednástrek(špric)netreba.
anonym222
18.05.10,18:53
Mňa by ešte zaujímalo, či je možne pomocou týchto tvárnic vymurovať aj pivnicu, ktorá bude napoly v zemi? Aj vtedy je možné použiť klasickú murovaciu maltu? Alebo je lepšie použiť debniace tvárnice zalievané betónom? Aké sú výhody obidvoch riešení? Šalovať sa mi nechce.
220870
18.05.10,19:39
Zalievané tvárnice spĺňajú nároky na nosnosť.Murované len niektoré druhy ,ale tie su pomerne drahé.
anonym222
21.05.10,17:55
Zalievané tvárnice spĺňajú nároky na nosnosť.Murované len niektoré druhy ,ale tie su pomerne drahé.
Nosnosť ma až tak veľmi netrápi. Bude to pivnica pod jednopodlažnú chatu.
Uvažoval som však, že pivnicu nebudem vôbec izolovať proti vlhkosti, veď pre ovocie a zeleninu je nejaká vlhkosť potrebná. Obávam sa však, či by mohol byť bez izolácie aj základ murovaný maltou z betonových tvárnic?
220870
21.05.10,18:48
Nerozumiem.Chcete DT len murovať a nezalievať?
anonym222
22.05.10,19:47
Nerozumiem.Chcete DT len murovať a nezalievať?
Debniace tvárnice samozrejme zalievať, alebo betónové tvárnice murovať.
Tieto tvárnice, buď jedny alebo druhé by boli čiastočne v zemi. O to mi ide, či môžu byť v zemi aj maltou murované betónové tvárnice.
220870
22.05.10,19:53
Môžu.
ve-ge
22.10.10,06:14
Moj problem je trosku odlisny. Opravujem 50-60 rocny dom, ktory je dopolovice podpivniceny. Pivnice su zapustene v zemi cca120cm, v jednom rohu presakovala voda tak som dokola aj s tym rohom vsetko vytrel VU betonom-vodotesny a steny su z betonu. Zatial tam voda uz neprenika. Steny som osekal od povodnej olupanej omietky a zostali mi nerovne betonove mury. Chcel by som ich vyrovnat a na to nejaku vapenocementovu omietku, aby som to mohol omalovat. Potrebujem to ale cele-podlahu aj steny zaizolovat tekutou izolaciou, aby to nebolo vlhke a preto to chcem cele vyklebrovat aby som mohol naniest tu tekutu izolaciu. Mozem to vyrovnanie nerovnych betonovych murov urobit klebrom-lepidlom? popripade ako by ste to riesily vy? chcem tam totiz dat koto, bojler a maly sklad. Dakujem.
220870
22.10.10,17:11
Tekutá izolácia je veľmi drahý špás a navyše nie som si istý či by to vyriešilo váš problém.Lacnejšie a lepšie urobíte ak tie betónové múry omietnete sanačnou omietkou.
ve-ge
22.10.10,18:13
A cez sanacnu omietku mi nebude prepustat vodu? alebo na nu potom naniest izolaciu?