majop1
15.02.10,09:34
Dobrý deň.
Chcel by som sa spýtat či mi vie niekto poradiť ako prichytit plávajucu podlahu pri obkladani betonovych schodov-prilepit,prisrobovat aky lep použit?
ciners
15.02.10,09:03
Plavajuca podlaha je cela konstrukcia podlahy, vy asi myslite naslapnu vrstvu (asi laminat predpokladam). To po 1. nie je plavajuca podlaha, po 2. aj keby to bola plavajuca podlaha, tym, ze ju prilepite uz plavajuca nebude.
Inak sa to kludne da lepit lepidlom na parkety. Len ten povrch musi byt total rovny a napenetrovany.
majop1
15.02.10,09:30
jasne ze myslim laminat a ten povrch nie je total rovný takze myslel som nejake ine lepidlo ako lep na parkety s tym mi to určite nechyti
Chobot
15.02.10,09:40
jasne ze myslim laminat a ten povrch nie je total rovný takze myslel som nejake ine lepidlo ako lep na parkety s tym mi to určite nechyti

Tak to prilep akrylátovým tmelom. Akurát že na jeden schod použiješ možno pol tuby tmelu (nanesieš súbežné pásy tmelu vo vzdialenosti cca 3 cm). Zároveň to bude aj tlmiť hluk z chôdze po schodoch.
ciners
15.02.10,09:46
Pri predstave,ako sa ta laminatova podlaha smyka, asi to bude jedno,cim sa to prilepi. Podla mna je to na schody absolutne nevhodna krytina.
Laco-monter
15.02.10,09:54
Nemusí to zlé vyzerať .:rolleyes:

Len treba tu plavajucu podlahu prichytiť skrutkami v rohoch , a esteticky všetko olištovať.:)

A samozrejme mosadzné L-ko na každý schod.

Predpokladam,že spodnú stranu schodov nebude vidieť ,pod schodami bude odkladací priestor ?
majop1
15.02.10,10:44
Ja som si to nevymyslel našiel som obklad schodov plav.podlahou tu na porade len tam nebolo povedané ako ich prichytili.Čelá schodov by som chcel tiež obložiť plav.podlahou.Pod schodami do podkrovia ktore chcem obkladat mam druhe schodiste ktore vedie do pivnice takze odkladaci priestor nie.
alojzo
15.02.10,14:18
v oktobri sme obkladali betonove schody z velkoplošných drevených parkiet z baumaxu.ak máš nerovné schody vyrovnáš ich flexkleberom.Po zaschnutí cca 3dni môžeš začať pokladať-začínaš od spodného schodu.Vyrežeš si presne čelo schodu elktr.pílkou lepidlom mamut bodovo nanes na parketu každých cca 10 cm navrchu aj na spodu a pritlač na čelo schodu.Potom na hranu schodu s nalepeným obkladom presne odrež hliníkový profil v tvare F ktoré kúpiš v obchode s parketami.Táto hliníkova lišta má predvrtané otvory .Ja som ich navrtal ešte raz smerom k vonk.hrane.Prilož lištu na hranu schodu a označ diery a navrtaj otvory 5mm pre hmoždiny ktore sú dodane s lištami.Potom vyrež stupnicu schodu ktorú zasunieš do medzery lišty nezabudni dať zvnútra bodovo lepidlo.Schody sú pohodlné a pekné.
sarasara
15.02.10,14:27
My chceme obkladať schody do pivnice a keďže nám zostala plávajúca odlaha, hceme ju použiť na obklad schodov. Videla som v obchode, malom súkromnom, ktorý už bohužiaľ nie je, takéto L, ktoré je na roh schodu. Je samozrejme kovové a dobre udrží obklad. I keď predajňa nie je, niekde to iste mať budú, myslím, že to zoženiem. Na mojom neumelom obrázku je prierez.
alltracboy
15.02.10,14:35
Zozen si potom aj dobre papuce, aby si nebola v pivnici rychlejsie ako treba.
220870
15.02.10,14:43
sarasara
15.02.10,19:33
Chcem sa spýtať: Všetky tie schody sú z plávajúcej podlahy? Ak áno, tak to nemá chybu.
220870
15.02.10,20:41
Je to tam napísané!!! a má to vystavené aj v predajni.



Schody, schodiská

Naša firma Vám ponúka kompletné riešenie pre Vaše schody, ktoré je zároveň cenovo dostupné. Vieme Vám zabezpečiť obklad Vašich schodov, alebo ponúknuť materiál a podať inštrukcie na montáž obkladu, ktorú zvládne aj šikovný domáci majster.

Schodový systém, ktorý Vám ponúkame pozostáva zo štyroch základných prvkov:

1. Laminátovej podlahy (môžete ju ľahko prispôsobiť tvaru schodnice aj pri nepravidelných schodiskách)
2. Schodová lišta
3. Soklová lišta
4. Oblúčiková lišta

Vzorky schodísk :
Chobot
16.02.10,09:11
Zozen si potom aj dobre papuce, aby si nebola v pivnici rychlejsie ako treba.

Pokiaľ by to bolo veľmi klzké, existujú také drsné samolepiace pásy, ktoré zabraňujú pošmyknutiam na schodoch. Lepia sa na kraje schodov:

http://www.g3.cz/sk/catalog/protismykove-pasky

http://www.carolline.cz/mainsite.php?ID_clanok=5&ID_temp=21

a existujú dokonca aj trasparentné:

http://www.cobaplastics.sk/default_product.asp?content=floor-and-boundary-marking/gripfoot.asp
sarasara
17.02.10,14:48
Chobot ďakujem. A vyzerajú aj celkom pekné, no hlavne istejšie ako tie papuče.
Jeliman...
18.02.10,11:57
100 bodov chobot! Vyzera to supis. :-)
renka104
18.02.10,12:08
Manžel robil presne take iste schody ,kraj schodu je ohranený kovovou lištou a prichytával ich hmoždinami a skrutkami .Dôležite je aby povrch schodov bol rovny .M
áme ich už 7 rokov a ešte sa nestal žiadny uraz a to sme mali male deti.
majop1
18.02.10,12:16
Ahoj renka mohla by si prilozit foto.diki
hurikanka
18.11.10,20:25
Pri predstave,ako sa ta laminatova podlaha smyka, asi to bude jedno,cim sa to prilepi. Podla mna je to na schody absolutne nevhodna krytina.
A stalo by sa niečo keby sa tie laminátové schody nalakovali? Nešmýkalo by sa to...
ormika
18.11.10,20:32
My máme 15 schodov z laminátovej podlahy a je to krásne, začal po nej chodiť aj náš 2-ročný syn a je to úúplne v pohode, zatiaľ sa nikto nešmykol, nikto nespadol, nie je to také šmyklavé ako sa to zdá.
wstb
25.04.12,11:55
Len by som zo skúseností odporúčal keď už nie drevené schodisko, tak ale aspoň drevené obloženie schodov, ktoré je trvácnejšie, dá sa vyhotoviť v rôznych odtieňoch (aj zaujímavých ako moderné plávajúce podlahy) a hlavne pri porovnateľnej cene je to schodisko naozaj kvalitné. Radi poradíme pri výbere na stolarstvobaca.sk (http://www.stolarstvobaca.sk)
robertkozich
12.05.12,14:27
mariansiv
19.02.13,08:12
Neviem vlatne o com sa tu bavime ci su lepsie schody oblozene z plavjucej podlahy alebo lepsie ci su z masivu , samozrejme masiv je kvalitnejsi to je pravda , ale podlaha plavajuca nie je zla vobec - co som cital vyssie niekto pisal , ze s aposmykne zo schodov ked su z plavajucej podlahy , podla mna je to maximalny nezmysel !!! aj jedno je lakovane aj druhe !!! praveze este je lepsie ked su schody z plavajucej podlahy - plavajuca podlaha je vela krat drsnejsia - takze ja osobne uprednostnujem schody z plavajucej podlahy - Ak ma niekto iny nazor nech ma skusi odoborne presvedcit
alltracboy
19.02.13,08:46
ked ide na schody plavajuca podlaha, treba ju nejak ukoncit. A to sa mi zda byt dost velkyproblem. Schody z masivu sa jednorucho zabrusi a do drazky sa da ten kolmy obklad, ale laminat? je to tenke, po reze je skareda hrana. tiez som myslel ze oblozim nizky parapet plavackou, ale nebolo by to pekne. povrch je fajn, ale to ukoncenie je podla mna problem.